Neler Yeni

Yardım 4K İPS vs 2K OLED monitör

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
Sizce hangisini almalıyım ? Sistemimi de ona göre alacağım.
OLED olan:
https://www.akakce.com/monitor/en-u...nc-oled-oyuncu-monitoru-fiyati,130173679.html
4K olan:

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam peki oled seçimini yaparken sadece görüntü kalitesini ele aldığınızda yine oled diyor musunuz ? aradaki ms,Hz değerleri benim için çok önemli değil kriterim yüksek görüntü kalitesi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Kadir Çelik
4k oyunculuğa şu an için gerek yok ama oled müthiş bir teknoloji + düşük tepkime süresi. herkes hemfikir olacaktır.

Sellier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
864
İsim
Deniz
Hocam peki oled seçimini yaparken sadece görüntü kalitesini ele aldığınızda yine oled diyor musunuz ? aradaki ms,Hz değerleri benim için çok önemli değil kriterim yüksek görüntü kalitesi.
Oled bu boyutlarda çok daha iyi görüntü kalitesi verir

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
4k oyunculuğa şu an için gerek yok ama oled müthiş bir teknoloji + düşük tepkime süresi. herkes hemfikir olacaktır.
Yani diyorsunuz ki 4K ips monitörle 2K OLED monitörü yan yana koyup bir hikayeli oyun,film vs açtığımda OLED daha iyidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Kadir Çelik
Yani diyorsunuz ki 4K ips monitörle 2K OLED monitörü yan yana koyup bir hikayeli oyun,film vs açtığımda OLED daha iyidir.
tam olarak öyle değil 4k oyunculuk daha gelişmedi onu söylemek istiyorum. 3080 gibi bi canavarın 4k oyun ömrü 2sene mesela yüksek ayarlar için.

rLcGu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza Tüfekçi
tam olarak öyle değil 4k oyunculuk daha gelişmedi onu söylemek istiyorum. 3080 gibi bi canavarın 4k oyun ömrü 2sene mesela yüksek ayarlar için.
Hocam sistem topluyorum eğer 4K ips alırsam 4080 super alacağım ama 2K oled e dönersem 4070 ti SUPER alacağım

Top Bottom