Neler Yeni

4k UHD Televizyon ve Tv Box

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar 55-58-65 inç 4k UHD hdr 10+ özelliklerinde tv bakıyorum, tabi bu tvnin sesi iyi olabilir de olmayabilir de, olmadığı taktirde tanıdıktan 5.1 dolby ses sistemi alacağım, Parası sebebiyle smart tv alacağım, bu yüzden bir tv box alıp android olarak kullanmak istiyorum, Tv nin hdr10+ qled nanocel gibi özellikleri bundan etkilenir mi? Bu teknolojilerin olayı hdmi'dan gelen görüntüyü işleyerek yansıtmak mı?

Kafamdaki tv box olayı case u tanix TX6 veya mi box S hangisini seçersem 4k uhd akışı 120 fps üzerinden devam eder

bir de samsungun hangi modelleri 120 fps sağlıyor sadece 2021 yılı modelleri mi 120 fps deestekliyor

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Nanocell, QLed gibi teknolojiler ekran panel teknolojisidir ve etkilenmez. Neden TV Box almak istediğinizi anlayamadım, direkt Android veya istediğiniz uygulamaları barındıran bir işletim sistemi ile gelen bir televizyon tercih edebilirsiniz. İkinci bir kutu eklendiğinde televizyonun iki kumanda ile kontrol edilmesi gerekiyor ve rahatsız edici olmaya başlıyor. Özellikle bahsettiğiniz Nanocell LG televizyonlarda bulunuyor ve LG'nin kumandayı mouse olarak kullanma özelliği harika kolaylık sağlarken ikinci bir kutu eklendiğinde televizyonun kendi özelliklerinin hepsinden mahrum kalmanız çok kötü bir durum oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Mi Box S 4K 60Hz'e kadar destek veriyor.

Garipbirfizikci

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Samsung'un Qled androidi yok, LG'nin nanocel androidi'de kötü, Philips'in androidleri var, lakin 120 hz ye destekleri yok, arada fifa veya dev ekran oyun için 120 hz iyi gider diye düşünmüştüm

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Samsung'un Qled androidi yok, LG'nin nanocel androidi'de kötü, Philips'in androidleri var, lakin 120 hz ye destekleri yok, arada fifa veya dev ekran oyun için 120 hz iyi gider diye düşünmüştüm
Kusura bakmayın etiketlemediğiniz için görmemişim. Android'e neden ihtiyacınız var? Zaten 120Hz oynamak için bir PlayStation 5, Xbox Series X veya güçlü bilgisayar sahibi olmanız gerekiyor. Android kutularından Geforce Now düşünüyorsanız 1080P 60Hz üzerine çıkmıyor.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
Merhaba arkadaşlar 55-58-65 inç 4k UHD hdr 10+ özelliklerinde tv bakıyorum, tabi bu tvnin sesi iyi olabilir de olmayabilir de, olmadığı taktirde tanıdıktan 5.1 dolby ses sistemi alacağım, Parası sebebiyle smart tv alacağım, bu yüzden bir tv box alıp android olarak kullanmak istiyorum, Tv nin hdr10+ qled nanocel gibi özellikleri bundan etkilenir mi? Bu teknolojilerin olayı hdmi'dan gelen görüntüyü işleyerek yansıtmak mı?

Kafamdaki tv box olayı case u tanix TX6 veya mi box S hangisini seçersem 4k uhd akışı 120 fps üzerinden devam eder

bir de samsungun hangi modelleri 120 fps sağlıyor sadece 2021 yılı modelleri mi 120 fps deestekliyor
Samsung Qled serisinden bir Smart TV kullanıyorum. Zaten kendisi günlük işler için her türlü akıllı özelliği sağlıyor. İnternete girme, Netflix, YouTube vs her şey var. Android TV Box niye gerekli onu anlamadım 😀

Top Bottom