Neler Yeni

50.000 TL Laptop Önerisi

ahmt.aras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mazlum Aras
Bütçe
50.000
Merhaba, 50.000 TL veya daha düşük bir fiyata laptop önerisinde bulunabilir misiniz? Ekran kartı, işlemcisi iyi ve uzun ömürlü kullanım istiyorum. Onun dışında SSD düşük bile olabilir, elimde 1TB 980 pro var.

Pek oyun oynayan birisi değilim. Daha çok iş odaklı. Grafik ve yazılım için kullanıyorum. Genelde harici monitör(2K 32") ile görüntü alıyorum. Evdeyken masaüstü gibi kullanıyorum anlayacağınız. Fakat sürekli iş yerine getirip götürdüğüm için laptop arıyorum.

Bu fiyat bandında güzel bir Macbook Pro buldum aslında, fakat Mac'e geçmek istemiyorum şimdilik. Belki ürün bulamazsam geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Akarulez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kaan
Attığınız modeller gereksiz pahalı, üstüne biraz daha eklediğinizde 4080 modellere çıkabiliyorsunuz. 4070'e katiyen 63k verilmez, MSI'ın KATANA kasaları asla alınmamalı.

Paneli gayet iyi olan bir model.

Paneli ve kasası daha iyi olan bir model üsttekinden. Acer şu anda attığınız bütçe aralığını domine etmiş durumda güçlü bir şekilde, 70'e çıkamazsanız bu iki cihazdan birisini almanız daha iyi olur Windows yönünden.

Attığınız Mac'e gelirsek, gayet iyi fiyatı alınabilir. Apple'ın kendi sitesinde aynı konfigürasyon ile 66k'ya falan geliyor öğrenci indirimi varken, güvenilir bir site ise alabilirsiniz. Ancak alacağınız cihazın bence M3 Pro altı olmaması gerekiyor zira M3'lerde daha kötü batarya ömrü ve tek fanlı bir dizayn var, yük altında throttle yapacaktır.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

ahmt.aras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mazlum Aras
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Attığınız modeller gereksiz pahalı, üstüne biraz daha eklediğinizde 4080 modellere çıkabiliyorsunuz. 4070'e katiyen 63k verilmez, MSI'ın KATANA kasaları asla alınmamalı.

Paneli gayet iyi olan bir model.

Paneli ve kasası daha iyi olan bir model üsttekinden. Acer şu anda attığınız bütçe aralığını domine etmiş durumda güçlü bir şekilde, 70'e çıkamazsanız bu iki cihazdan birisini almanız daha iyi olur Windows yönünden.

Attığınız Mac'e gelirsek, gayet iyi fiyatı alınabilir. Apple'ın kendi sitesinde aynı konfigürasyon ile 66k'ya falan geliyor öğrenci indirimi varken, güvenilir bir site ise alabilirsiniz. Ancak alacağınız cihazın bence M3 Pro altı olmaması gerekiyor zira M3'lerde daha kötü batarya ömrü ve tek fanlı bir dizayn var, yük altında throttle yapacaktır.
Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. İş yeri ile konuştum onlar karşılayacaklarmış. Macbook'a daha sıcak baktıklarını söylediler. Attığım Macbook cihazın pc tarafında karşılığı nedir biliyor musunuz?

PC için bu kadar bütçe verirler mi emin değilim.

Akarulez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kaan
İkinci attığım Acer Helios Neo 16'yı almaları için ikna etmeyi deneyebilirsiniz oyun da oynayacaksanız. M3 ile ağır oyunlar oynayamazsınız çünkü.

ahmt.aras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mazlum Aras
İkinci attığım Acer Helios Neo 16'yı almaları için ikna etmeyi deneyebilirsiniz oyun da oynayacaksanız. M3 ile ağır oyunlar oynayamazsınız çünkü.
Söylediğim gibi oyun için aramıyorum zaten. Performans ve uzun ömürlü kullanım için Acer mi MacBook mu bunu merak ediyorum. Acer M3 konfigürasyonundan çok öndeyse onu almak isterim tabii.

ahmt.aras

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet Mazlum Aras
Tekrar merhaba. Macbook Pro'yu satın aldık fakat birçok performans sorunu yaşadım. Belki de bana gelen modelde bir sıkıntı vardı bilemiyorum. Ayrıca şahsi olarak 8HZ flash aydınlatmasının, astigmatım yüzünden bende mide bulantısı yaptığını keşfettim. Sonunda ikna ettim ve Macbook'u iade ettik. Açıkçası Macbook malzeme konusunda çok iyi olsa da kararsız çalışıyordu. Bunun yerine saf gücü tercih edeceğim. Şimdi yeni bir konu açacağım, birkaç bilgisayar arasında kararsız kaldım. Orada da fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Top Bottom