Neler Yeni

500-550k arasına Citroen c-elysee alınır mı sizce ?

Wolverine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
yuşa kerim sarac
2019-2021 citroen c-elysee alınır mı sizce ?
Bu fiyat aralığında sedan,manuel,50-120k km araba öneriniz var mı ?

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
618
İsim
Godric
Bu devirde otomatik tüplü honda alınır.Tüp fiyattan kurtarır, atmosferik motor bozulmaz ve honda otomatiği arıza çıkarmaz.Ben böyle düşünüyorum şahsen, tavsiyem budur.

Wolverine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
yuşa kerim sarac
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu devirde otomatik tüplü honda alınır.Tüp fiyattan kurtarır, atmosferik motor bozulmaz ve honda otomatiği arıza çıkarmaz.Ben böyle düşünüyorum şahsen, tavsiyem budur.
Akrabam için açtım konuyu,manuel seviyor ve eski model bi araba alacağını zannetmiyorum.

bilemedim
rakip olarak o segmentte accent/era/blue(hangisi daha güncelse) symbol opel astra sedan linea bakılabilir

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bence alınır. 1.5 ve 1.6 dizel motorları öneririm. 1.5 olan daha yeni daha güncel ve daha iyi bir motordur. Bu paraya da bu model araç pek yok zaten.

Wolverine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
yuşa kerim sarac
Bence alınır. 1.5 ve 1.6 dizel motorları öneririm. 1.5 olan daha yeni daha güncel ve daha iyi bir motordur. Bu paraya da bu model araç pek yok zaten.
Sizin görüşleriniz değerli benim için,egea mı bu mu sizce ?

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sizin görüşleriniz değerli benim için,egea mı bu mu sizce ?
Citroende 1.6 hdi motor eski nesil bir motor. Belli başlı sorunları olduğunu duydum. Kötü bir motor değildir. Ama yanına 1.5 bluehdi diye bir motor çıkardıkları için eskiden satılan 1.6 hdi motorun yerini aldı. Bir firma vardı o zaman tamir işlerini biz yapıyorduk adamlar egea ile 301 arasında kaldılar. Ustam 301 1.5 alın dedi , 1.3 egea yerine yaklaşık 10 tane 301 aldılar.
Arabaların tamire gelme sebepleri şunlar;
-Bakım
-Ön takımda sesler
-Yapılan kazalar
-Ağır bakımlar

Hiçbirisinin şurasında şu bozuldu burasında bu bozuldu olayını görmedim. Normal bakımlar , balatadır disktir bunlar km bağlı olan olaylar. Ön takımda olan sesler gittikleri bozuk yollardan kaynaklı.
Harici ağır bakımlarında triger değişimi veya baskı balata değişimi gibi şeyler de kilometreye bağlı şeyler. Kazaları saymıyorum ben mekanikçiyim o şeylere bakmazdım.
Yeni olması konusu burada avantajdır.

Egea ile karşılaştırırsak egea muhtemelen daha az masraf açar çünkü bu arabaların parçası nispeten daha ucuz. Ama temiz har hur kullanılmamış egealarda aynı masrafları açacaktır.
Bu dediğim 1.3 egea için geçerli. 1.6 egeada hem maliyet çok daha yüksek hem de işçilikler daha pahalı. Ayrıca 1.6 motoru da pek sorunsuz değil.
Yol tutuşu konusunda bir bilgim yok iki aracı da fazla kullanmadım. Performans olarak 1.5 c-elysee egea tarafında 1.3den iyi 1.6dan kötüdür.
Ben egea yerine 301 veya c-elysee tercih ederdim.
Egea daha hızlı satılacaktır.

Semiramis41

80+ Bronze
Egea daha mantıklı olur 1.4 benzin tüp düşük km urban plus bak

Wolverine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
yuşa kerim sarac
Citroende 1.6 hdi motor eski nesil bir motor. Belli başlı sorunları olduğunu duydum. Kötü bir motor değildir. Ama yanına 1.5 bluehdi diye bir motor çıkardıkları için eskiden satılan 1.6 hdi motorun yerini aldı. Bir firma vardı o zaman tamir işlerini biz yapıyorduk adamlar egea ile 301 arasında kaldılar. Ustam 301 1.5 alın dedi , 1.3 egea yerine yaklaşık 10 tane 301 aldılar.
Arabaların tamire gelme sebepleri şunlar;
-Bakım
-Ön takımda sesler
-Yapılan kazalar
-Ağır bakımlar

Hiçbirisinin şurasında şu bozuldu burasında bu bozuldu olayını görmedim. Normal bakımlar , balatadır disktir bunlar km bağlı olan olaylar. Ön takımda olan sesler gittikleri bozuk yollardan kaynaklı.
Harici ağır bakımlarında triger değişimi veya baskı balata değişimi gibi şeyler de kilometreye bağlı şeyler. Kazaları saymıyorum ben mekanikçiyim o şeylere bakmazdım.
Yeni olması konusu burada avantajdır.

Egea ile karşılaştırırsak egea muhtemelen daha az masraf açar çünkü bu arabaların parçası nispeten daha ucuz. Ama temiz har hur kullanılmamış egealarda aynı masrafları açacaktır.
Bu dediğim 1.3 egea için geçerli. 1.6 egeada hem maliyet çok daha yüksek hem de işçilikler daha pahalı. Ayrıca 1.6 motoru da pek sorunsuz değil.
Yol tutuşu konusunda bir bilgim yok iki aracı da fazla kullanmadım. Performans olarak 1.5 c-elysee egea tarafında 1.3den iyi 1.6dan kötüdür.
Ben egea yerine 301 veya c-elysee tercih ederdim.
Egea daha hızlı satılacaktır.
Yanıt için teşekkürler.

emre_ç

80+
2 seneye yakın Pejo 301 1.6hdi allure paket kullandık aile aracı olarak c ellyse ile ayni araç zaten araç bizde iken bir kaç defa Z rot bozuldu onu değiştirdik. Onun haricinde motor vs de hiç sorun yaşamadık. Çok seri bir araçtır fakat yol tutuşu iyi değildir. Dikkatli kullanmak gerek ve şirket de kullanılmamış olmalı. Benim tavsiyem 301 için allure paket c ellyse için de shine paketi öneririm. Dolu paketlerini iç döşeme vs boş pakete göre daha kaliteli ve kesinlikle dizel olmalı benzinli 1.2 ler çok piyasası yok ve performans kötü
Hayırlı olsun şimdiden

Top Bottom