Neler Yeni

5000 TL ekran kartı önerisi

UmutCanG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Gövez
Bütçe
5.000
Merhaba. Kolay gelsin üstatlarım. Öğrenciyim ve KYK kredisi ile kendime bir ekran kartı almak istiyorum fakat takdir edersiniz ki o kadar yanlış bir zamana denk geldim ki lanet olsun öncelikle. Şu anki sistem bilgilerim şöyle:

Intel i5 7400 işlemci.
ASUS Prime B250M-K anakart.
16 GB DDR4 RAM.
RX 550 ekran kartı.

Epeyce araştırdım ve bütçeme uygun (ki en fazla 5.000 TL o da kredi kartı özelliği sayesinde) RX 6500 XT modelli bir ekran kartı buldum. Onun da linkini şöyle takdim edeyim:

https://www.hepsiburada.com/sapphir...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.21.4

Sizlerden ricam bana ne önerebilirsiniz? Nasıl bir yol izlemeliyim? Genellikle de Valorant, CS 2 tarzı oyunlar oynuyorum ama bu ekran kartı sayesinde de hikayeli oyunları çok ahım şahım bir grafik ayarı ile olmasa da göze hitap edecek kadar bir grafik ayarı ile oynamak istiyorum. Bu iki oyun türünde de beni üzmeyecek bir ekran kartı tavsiyesi istemekteyim sizlerden. Şimdiden kıymetli vaktinizi ayırıp değerli yorumlarınızı paylaştığınız için çokça teşekkür ediyorum. En erken de Ocak'ın 7'si gibi almayı planlıyorum bilmiyorum önerileriniz için elzem bir detay mıdır ama paylaşayım dedim.

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Wattman sorunu flan olmasa RX 5500xt 8gb akardı sisteme ha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ucuza kapatmak için*

TahinPekmez

80+ Silver
6600xt

UmutCanG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Gövez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Barış Ataün

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
İkinci el RX 6600 XT tercih edebilirsiniz. Darboğaz olacaktır, ilerleyen zamanlarda işlemciyi de yükseltirsiniz.

UmutCanG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Gövez
Hocam linkinize tıklayınca açılmıyor bilginize. İkinci el alım da nelere dikkat edilmeli? En az 10 dakika teste tabi tuttuktan sonra neye bakarak iyi durumda veyahutta kötü durumda olduğunu anlayabilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Barış Ataün
alacağın ekran kartının aynı modelini youtube da aratıp aradaki farklara bakarak anlayabilirsin sıcaklık vb.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam linkinize tıklayınca açılmıyor bilginize. İkinci el alım da nelere dikkat edilmeli? En az 10 dakika teste tabi tuttuktan sonra neye bakarak iyi durumda veyahutta kötü durumda olduğunu anlayabilirim?

XFX RX 6600 XT Speedster MERC 308 8GB GDDR6 128Bit Ekran Kartı bu modeli ara 5200 TL param güvende var zaten sıkıntı olmaz​

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,062
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom