Neler Yeni

5000 TL - Mesleğime uygun güçlü bir sistem toplayabilir misiniz? ( Photoshop CS6 - Premiere vs. )

Funstr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emir gülmüş
Merhaba değerli forum kullanıcıları.
Mesleğim fotoğrafçılık, düğün çekimleri klip vs. işlerle uğraşıyorum.
Ağır programları kaldırabilecek ve kasmayacak bir kasaya ihtiyacım var. Bu yüzden sizlerin fikrini almak istiyorum.
Bu işe uygun güzel bir kasa toplayabilir misiniz?
PC'de oyun hiç oynanmayacak, sistemi bunu göz önünde bulundurarak, güçlü şekilde toplarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Genel olarak kullanacağım programlar;
- Photoshop CS6
- Vegas Pro
- Adobe Premier
- Lightroom vs.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba herkese değerli forum kullanıcıları. Mesleğim fotoğrafçılık düğün çekimleri klip vs. işlerle uğraşıyorum ve kasa toplamak istiyorum. Ağır programları kaldırabilecek ve kasmıcak bir kasa bu yüzden sizlerin fikrini almak istiyorum. Genel olarak kullanacağım programlar Photoshop CS6, Vegas Pro, Premier, Lightroom gibi ağır programlar. PC'de hiç oyun oynanılmayacak ona göre daha düşük bir ekran kartı tercihi yapabilirsiniz :)
Merhaba ekran kartı konusunda yanlış düşünüyorsunuz diye düşünüyorum nede olsa photoshop cc gibi programlar iyi bir ekran kartı olmadan okumayı nasıl yapacak bilmiyorum. Ben olsam
Ryzen 5 1600 af
8 x 2 3000 mhz ram
b450m anakart
Gtx 1660 s ekran kartlı
kendi tercihiniz ve zevkiniz olarak bir kasa ve power alarak yola devam edebilirsiniz.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Bize bir bütçe söylerseniz ona göre önerme yapabiliriz.

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Merhaba herkese değerli forum kullanıcıları. Mesleğim fotoğrafçılık düğün çekimleri klip vs. işlerle uğraşıyorum ve kasa toplamak istiyorum. Ağır programları kaldırabilecek ve kasmıcak bir kasa bu yüzden sizlerin fikrini almak istiyorum. Genel olarak kullanacağım programlar Photoshop CS6, Vegas Pro, Premier, Lightroom gibi ağır programlar. PC'de hiç oyun oynanılmayacak ona göre daha düşük bir ekran kartı tercihi yapabilirsiniz :)
bütçe söyleyebilir misiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Poyraz
Merhaba ekran kartı konusunda yanlış düşünüyorsunuz diye düşünüyorum nede olsa photoshop cc gibi programlar iyi bir ekran kartı olmadan okumayı nasıl yapacak bilmiyorum. Ben olsam
Ryzen 5 1600 af
8 x 2 3000 mhz RAM
b450m anakart
Gtx 1660 s ekran kartlı
kendi tercihiniz ve zevkiniz olarak bir kasa ve power alarak yola devam edebilirsiniz.
Hayır işlemci 3600 olması gerekiyor ryzen 5 3600 vr bu sistem yaklaşık 5500e felan patlar size

Funstr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emir gülmüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olabilir ekran kartı ne kadar önemli programlarda bir bilgim yok :)

rizaorhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Rıza Orhan
Fotoğrafcı tanıdıklarım var genelde apple bilgisayar kullanıyorlar tabi butce söz konusu...

rizaorhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
427
İsim
Rıza Orhan
Mac kullandım ama artık çok yavaşladı ve yeni bir mac'te çok pahalı 2.ellerde aynı durumda
Anladım, sistem konusunda vatan bilgisayarın hazır sistemler bölümüne bakmanızı öneririm.
Internet alışverişi imkanınız varsa itopya'daki hazır sistemler de güzel ancak ıtopya'dan alışveriş yapacaksanız 1 ila 2 hafta beklemeniz gerekebilir çok yavaş çalışıyorlar...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
977,170
Üyeler
154,531
Son üye
Yoshiko