Neler Yeni

50K - 60K arası Gaming Laptop önerisi

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
eren kılıçoğlu

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Kadir

themsblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Semih Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum eğer laptop takıntın yoksa neden masaüstü almıyorsun yani 40 bin tl lik masaüstü 50 60K laptopun performansını veriyor
Masaüstü tabi ki daha performanslı fakat bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğum için bilgisyarımı yanımda taşımam gerektiği zamanlar oluyor o nedenle laptop bakıyorum. Yoksa dediğiniz gibi daha düşük bütçede aynı performansı masaüstünden alabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum çok bir bilgim yok ama işlemcisi benim attığım linkteki modele göre hem bir nesil düşük hem de ram 16 gb hem de fiyatı daha pahalı. Başka farkları varsa yazabilir misin?

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
eren kılıçoğlu
Masaüstü tabi ki daha performanslı fakat bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğum için bilgisyarımı yanımda taşımam gerektiği zamanlar oluyor o nedenle laptop bakıyorum. Yoksa dediğiniz gibi daha düşük bütçede aynı performansı masaüstünden alabilirim.

Dostum çok bir bilgim yok ama işlemcisi benim attığım linkteki modele göre hem bir nesil düşük hem de ram 16 gb hem de fiyatı daha pahalı. Başka farkları varsa yazabilir misin?
Victusta limit mevcut hocam Acer daha iyi genel olarak.

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
eren kılıçoğlu
Anladım limitten kastınız ekran kartı gücü mü watt olarak?
Evet hem işlemci hem ekran kartı watt değeri düşük.

Ekran kartı watt değeri 120w olması lazım 100w sonrası oyunlarda önemli değil zaten ama işlemci limiti mevcut Acer varken alınmaz

themsblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Semih Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet hem işlemci hem ekran kartı watt değeri düşük.

Ekran kartı watt değeri 120w olması lazım 100w sonrası oyunlarda önemli değil zaten ama işlemci limiti mevcut Acer varken alınmaz
Anladım peki neden böyle bir limit var ve sadece HP markalı laptoplarda mı var bu kısıtlama? Şey için mi işlemciyi yüksek göstereyim ama tam performansını vermiyim böylece maliyetten kurtarırım tarzı mı?

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
eren kılıçoğlu
Anladım peki neden böyle bir limit var ve sadece HP markalı laptoplarda mı var bu kısıtlama? Şey için mi işlemciyi yüksek göstereyim ama tam performansını vermiyim böylece maliyetten kurtarırım tarzı mı?
Isınınca performans kısıyor hocam bilmiyorum.

themsblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Semih Bulut

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Kadir

Hp victus ryzen 7 ve 32 GB modeli işinizi görebilir mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,560
Üyeler
147,374
Son üye
5ziydin1
Top Bottom