Neler Yeni

55" TV Tavsiyesi - Ağustos 2022

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
Bütçe
16000
Merhaba,

Evde kullanmak üzere 55" TV bakıyorum fakat konu çok fazla dallanıp budaklanıyor.
En ucuz ya da en pahalı ürünü aramıyorum, görüntüsü kalitesi güzel ve 16.000TL kadar bir limit dahilinde TV bakıyorum. Çok zaruri ise üst limit biraz daha zorlanabilir.
Eskiden Samsung'lara karşı çok sıcaktım fakat yeni serilerdeki Tizen işletim sisteminde dolayı bir takım çekincelerim var. Bu konuda mümkünse tecrübe etmiş kişiler yorumlarını esirgemezlerse çok sevinirim.
İlaveten madem Android tabanlı olmama ihtimali var, o zaman niye LG'nin WebOS tabanlı bir televizyonu olmasınki diye de düşünmedim değil, yine alıp kullananların görüşleri önemli.
Son olarak bir markadaki X özelliği başka bir markada da bulunabiliyor fakat isimlendirmelerdeki farklılıklar karışıklıklara yok açabiliyor (QLED, Nanocell vb.)

Philips ambilight düşünmediğim için pas geçtim, hali hazırda Sony kullandığım için de değişikliğe gitmek istiyorum açıkçası.
Aşağıdaki 2 model üzerine daha çok yoğunlaştım fakat tavsiyelerinize açığım.

Samsung 55Q67B
LG 55NANO756

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tekrar Merhaba,

Konuyu açarken belirttiğim modelleri bulamadığımdan, daha doğrusu bu ürünler geçen senenin serisi olduğundan ve fiyatlarının da güncel versiyonlara göre daha uygun olmasının sebebi geçen senenin ürünleri olduğundan dolayı ürünlerden temin edememekteyim.
Dolayısıyla fiyatı çitasını mecburen yükseltmek durumundayım.
Bu vesileyle en fazla 18.000TL - 19.000TL bandında TV önerilerinize ihtiyacım var.
55" QLED TV bakmaktayım ve şu an Samsung 55Q7 (bazı yerlerde QE55Q7 olarak geçmekte) ve LG 55QNED816QA modelleri daha çok öne çıkıyor.
Samsung'lardaki Tizen işletim sistemini görmezden gelmek zorundayım artık sanırım çünkü TV bulamıyorum.

Netice itibariyle Samsung 55Q7 daha çok ön plana çıkıyor, yorumlarınızı beklerim.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Ben de diyorum konuyu kim upladı ya. Umarım yardımcı olurlar 😄

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Hakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlısı :D
Bilgisayar-Bilişim sektörü olsa soru soranlara yardımcı olurum da söz konusu TV olunca alan dışı oluyor.
Çoğu kişinin fikri vardır da iş belirttiğim detaylara girince "O ne ya" ya da "Ne önemi var" gibi yorumlar almaktansa yazmamalarını tercih ederim.
Uzun lafın kısası 10 gün içerisinde bu cihazı almayı düşünüyorum.
Varsa bu konuda ilgili ve bilgili bir forumdaş, yorumlarını beklerim

hsnztrk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Hasan Öztürk
2020 yıl modeli Samsung 50 inch q60t kullanıyorum. Dual led - qled. VA panel. 50 hz. Genel olarak memnunum. Hareketli sahnelerde (daha önceden 100hz kullandığım için) hafif, normal kullanıcının kaçıracağı bulanıklanmalar olabiliyor hemen yazılım onu toparlıyor. Tizen işletim sistemi de gayet yeterli. IP TV aldım bu sene Duplecast uygulamasından çatır çatır izliyorum. Zaten pay tv (netflix, blu...) hepsi var. Android olsa daha iyi mi olurdu evet olabilirdi ama ihtiyacım olmuyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,072
Üyeler
153,657
Son üye
Baguviks
Top Bottom