Neler Yeni

5600x ve 6750xt FPS drop sorunu

Mms-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çalışkan
Merhaba Arkadaşlar,

AMD 6750 XT Ekran Kartım mevcut R5 5600X işlemci ile FPS oyunlarında Valorant gibi oyunlarda FPS drop yemekteyim. Bu yüzden işlemcimi anakartımı ve ramlarımı yenilemek istemekteyim. Konu hakkında önerileriniz nelerdir?

Bahsettiğim drop fightlarda felan küçük küçük takılmalar oluyor. Daha üst seviye bir işlemci ile bu sorun giderilir midir?

Detaylı Bilgisayar bilgilerim.
AMD 5600X İşlemci (OC Açık)
AMD 6750XT Ekran Kartı
Asus TUF B450 PLUS 2 Anakart
Apacer Parhtner 2x8 16 GB 3000Mhz Ram
Samsung 970 Evo Plus 256GB M2 SSD
FSP 750w 80+ PSU

AnormalTavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Efehan
Sorun ısınma olabilir mi?

c4s3rakun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Yağmur yıldırım
Merhaba Arkadaşlar,

AMD 6750 XT Ekran Kartım mevcut R5 5600X işlemci ile FPS oyunlarında Valorant gibi oyunlarda FPS drop yemekteyim. Bu yüzden işlemcimi anakartımı ve ramlarımı yenilemek istemekteyim. Konu hakkında önerileriniz nelerdir?

Bahsettiğim drop fightlarda felan küçük küçük takılmalar oluyor. Daha üst seviye bir işlemci ile bu sorun giderilir midir?

AMD 6750XT Ekran Kartı
FSP 750w 80+ PSU
Darboğaz drop yapmaz normalde (araştırdım) fakat ısınma sorunu olabilir değiştirecekseniz r7 5700x önerimdir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba Arkadaşlar,

AMD 6750XT Ekran Kartı
FSP 750w 80+ PSU
Darboğaz drop yapmaz normalde (araştırdım) fakat ısınma sorunu olabilir değiştirecekseniz r7 kullanmanızı öneririm bütçeniz nedir?

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
uyum sorunu olma gibi bi ihtimal yok. sistemde değişmesi gerekn parça göremedim. ekran kartının performans modunda olduğuna ve standart frekanslarda çalıştığına emin misin? ayarlardan işlemcinin veya gpu nun temp limitini düşürdüysen belki frekans kısıyor olabilir onları bi kontrol et

Mms-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar selam tekrar bu sorundan dolayı bilgisayarıma tekrar format attım ve tüm herşeyi yeniden sıfırdan kurdum AMD ayarları üzerinde herhangi bir özel ayar yapmadım fakat sorun hala devam etmekte valorant gibi bir oyunda rekabete dayalı oynarken çatışmalarda fps bir anda 450den 200lere düşüyor takılmalar oluyor. Apex legendte yine aynı şekilde 144e fpsi sabitlememe rağmen yine orada da drop yiyorum. Test için yapmam gereken bir şey varmı acaba göstermek adına sizlere.

Mms-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar selam tekrar bu sorundan dolayı bilgisayarıma tekrar format attım ve tüm herşeyi yeniden sıfırdan kurdum AMD ayarları üzerinde herhangi bir özel ayar yapmadım fakat sorun hala devam etmekte valorant gibi bir oyunda rekabete dayalı oynarken çatışmalarda fps bir anda 450den 200lere düşüyor takılmalar oluyor. Apex legendte yine aynı şekilde 144e fpsi sabitlememe rağmen yine orada da drop yiyorum. Test için yapmam gereken bir şey varmı acaba göstermek adına sizlere.
Bu arada CPU soğutması olarak Cooler Master Kule tipi soğutucu mevcut. oyun oynarken sürekli kontrol ediyorum sıcaklık değerlerinde herhangi bir sorun göremiyorum extreme olarak.

oliveforge99

80+ Silver
Bu arada CPU soğutması olarak Cooler Master Kule tipi soğutucu mevcut. oyun oynarken sürekli kontrol ediyorum sıcaklık değerlerinde herhangi bir sorun göremiyorum extreme olarak.
Eğer ekran kartı değişikliği yaptıysanız temiz windows kurulumu yapmanızı tavsiye ederim. Benim sorunumu bu çözmüştü

donanimci98

80+ Bronze
Valorant gibi oyunlarda her türlü v-sync gecikme önleme gibi özellikleri kapat. hem amd uygulamasından hem oyundan hem monitörden.

Mms-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çalışkan
Sıcaklık değerleri aşağıdaki gibi Valorantta şuan test ediyorum

Ekler

• 1690924096294.png
    1690924096294.png
    162.3 KB · Hit: 24

Mms-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çalışkan
Valorantta ekstra olarak şöyle bir sorunla karşılaşmaktayım. Aynı gruptaki arkadaşlarım oyuna giriyor ben onlar oyuna girdikten 15 saniye sonra oyuna bağlanıyorum. Apex Legendde ise arkadaşlarımla aynı grupta iken ready veriyorum yine aynı şekilde onlar oyuna giriyor ben menüde kalıyorum. Tekrar grubu yeniliyoruz sorun düzeliyor. 1 maç attıktan sonra sorun tekrar ediyor.
Arkadaşlar şu sorunu daha önce yaşayan varmı belki buradan bir çözüme kavuşturabiliriz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,498
Üyeler
150,497
Son üye
Rank1kata
Top Bottom