Neler Yeni

6000-7000 Tl arası laptop tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Samed Uraz
Bütçe
7000
Arkadaşlar üniversite için ve arada bir ufak bir iki oyunu oynamak için laptop lazım sizce ne almalıyım laptop piyasasına pek hakim değilim bilgili olan birisi önerilerini paylaşırsa çok mutlu olurum

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,842
İsim
Can BOZKURT
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Berkehan Köse
Oyun oynamak asıl amacı olmayanlara ultrabook öneririm. Gaming laptoplarda fan sesi, düşük batarya ömrü, ağırlık gibi pek çok dezavantaj var. Aşırı oyun fanı değilsen sadece cs vs. oynuyorsan ultrabooklar rahatça oynatır. Ya da geforceNow gibi mükemmel bir servis var. Onu alırsın. Ben eski bilgisayarımda GFN kullanıyorum şu an. Yeni bilgisayarımı da Matebook D16 ya da uyguna bulursam macbook gibi düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Samed Uraz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun oynamak asıl amacı olmayanlara ultrabook öneririm. Gaming laptoplarda fan sesi, düşük batarya ömrü, ağırlık gibi pek çok dezavantaj var. Aşırı oyun fanı değilsen sadece cs vs. oynuyorsan ultrabooklar rahatça oynatır. Ya da geforceNow gibi mükemmel bir servis var. Onu alırsın. Ben eski bilgisayarımda GFN kullanıyorum şu an. Yeni bilgisayarımı da Matebook D16 ya da uyguna bulursam macbook gibi düşünüyorum.
Sizce Huawei d14 veyahut d15 nasıldır fiyatına değer mi?

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
  • Muhteşem
Reaksiyonlar: Siri

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sizce Huawei d14 veyahut d15 nasıldır fiyatına değer mi?
D14 kullanıyorum. Değer diyebilirim. Yani bu oyuncu laptopları gibi oyunları kolay kolay açmıyor fakat Cs:Go en düşük ayarlarda, Valorant düşük/orta ayarlarda oynatıyor.
Ama ders/iş gibi şeylerde çok iyi performansa sahip. M2 SSD ile geliyor yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip. Şarj konusunda pişman etmiyor. Şarj cihazı telefon şarj aleti kadar diyebilirim. Çift taraflı Type C kablo ile şarj oluyor. Telefonda da kullanılabilir yani. 30 dakikada %50 toplam 1.5 saat civarında şarjını tamamen dolduruyor. Online ders veya tarayıcıda gezerken 5-6 bazen 7 saate kadar götürüyor. Ama RAM eklemeyi düşünüyorsan aklından geçirme. RAMler anakarta lehimli yani değiştirilemiyor.
D14 modelinde HDD ve SSD takviyesi yapılamıyor. Tabii içerisindeki M2 SSDyi değiştirebilirsin.
D15 modelinde ise garanti dışı bırakacak şekilde 3. parti bir aparatla HDD ve SSD ekleyebilirsin.
Bilmen gereken başka konular varsa sorabilirsin.

Daha demin okuma yazma testi yaptım şuraya bırakayım... (500 GB Modeli)
500gbm2.PNG

@Muti etiketlediğin için teşekkür ederim 🤗

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Reaksiyonlar: Muti
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Berkehan Köse
Oyun vs. oynanacaksa vs GeforceNow bir seçenek değilse 16gb ramli bir model tercih etmek yararlı olacaktır. Matebook 14 veya D16'da böyle seçenekler mevcut.

Top Bottom