Neler Yeni

6500-7000TL Sistem Önerisi(Monitör dahil değil)

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Akın Serhan Toğrul
Bütçe
7000
Sonunda 6-7 yıldır kullandığım içinde Gtx765M olan laptopum ömrünü tamamladı ve 7000 Tl lik bütçemle yeni bir laptop baktığımda toplama ile arasında performans açısından uçurumu görünce ilk bilgisayarımı toplamaya karar verdim sormak istediğim ve belirtmek istediğim bir kaç şey var
1-Oyun ve resim/video editi için kullanmak istiyorum bu bilgisayarı
2-M2 SSD ile Sata SSD ile arasındaki fark nedir aralarında ciddi sayılabilecek bir fiyat farkı var bunun karşılığını veriyor mu ve 7000 TL lik bütçemle almama gerek var mı?
3-Alacağım bilgisayarı araştırırken İntel in çarpan kilidi olayı yüzünden AMD almaya daha yatkınım bu düşüncem yanlış mı
4-RTX teknolojisini kullanacağımı düşünmüyorum bu yüzden RX5600XT daha mantıklı geliyor RTX o kadar önemli bir özellik mi
5-Ailem kuzenime zamanında bilgisayar toplamıştı ve o pc o kadar çok arıza yaptı ki ailem bilgisayar toplamama karşı eğer ki hazır sistem alıcaksam nerden almalıyım Gaming Gen Tr deki sistem F/P açısından gerçekten ilgimi çekti olurda toplayamazsam ordan almayı planlıyorum sizce ne yapmalıyım
6-İlk defa PC toplayacağım ve nasıl yapıldığını dahi bilmediğim için parçaları Vatana götürsem montajını yaptırabilir miyim
Biraz uzun oldu sorular kusura bakmayın sistem önerinizi bekliyorum

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...1-35v-gaming-sogutuculu-fiyati,803866196.html 2 tane

Video editi konusunda m2 ssd nin farkı baya hissediliyor diye biliyorum o yüzden m2 kullandım
Ram 2x olacak

Son düzenleme:

Has4nGodEx

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,861
İsim
Hasan Acar

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...1-35v-gaming-sogutuculu-fiyati,803866196.html 2 tane

Video editi konusunda m2 ssd nin farkı baya hissediliyor diye biliyorum o yüzden m2 kullandım
Ram 2x olacak

Ekran kartı bu olabilir o ekran kartı ısınıyor diye biliyorum ben.

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6

Ekran kartı bu olabilir o ekran kartı ısınıyor diye biliyorum ben.
Mech modeli ısınıyor MX de sıkıntı yok hatta en soğuk çalışan mıydı öyle bir şey vardı @epica59

coLSwaG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Eren Güler
Alternatif olarak bırakayım

Bence Abdullah abinin sistemini bekle

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Mech modeli ısınıyor MX de sıkıntı yok hatta en soğuk çalışan mıydı öyle bir şey vardı @epica59
Gaming X en soğuk çalışan model. Aynı fiyata Pulse gibi bir canavar varken Gaming MX alınmaz.

Top Bottom