Neler Yeni

6500 TL Sistem toplama önerisi

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
Öncelikle merhabalar 6500 Tl bütçem var ve kaliteli bir F/p sistem toplamak istiyorum uzun zamandır forumları takip ediyorum iki sistem arasında kaldım. Ryzen 5 3600 toplamayı düşünüyordum son zamlardan sonra alternatif olarak i5 10400 F düşünmeye başladım. Sistemi oyun ve gündelik olarak kullanıcam belki ufak tefek yayında açarım güncel oyunları rahat oynamak ve bir kaç sene götürecek bir sistem düşünüyorum tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
bu iki sistem hakkında yorumlarınız nelerdir hangisi alınır.
sistemi 144hz monitör ile kullanmayı düşünüyorum 1500 TL ye kadar monitör tavsiyelerinizide bekliyorum iyi forumlar.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Oyun Anlamında İntel i5 10400F Daha İyi Alttaki Sistemi Öneririm

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,336
İsim
Hakan
Evet fiyat anlamında zaten 10400f daha ucuz 200 şle 300tl hemde
Oyun için daha iyi

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun Anlamında İntel i5 10400F Daha İyi Alttaki Sistemi Öneririm
Evet fiyat anlamında zaten 10400f daha ucuz 200 şle 300tl hemde
Oyun için daha iyi

Bende intele daha yakınım hem fiyat hemde performans olarak bir tık daha iyi kullanılan anakart hakkında ki düşünceleriniz nelerdir diğer parçalar hakkında az çok bir fikrimvar ama anakart nasıldır. Birde intele mecbur soğutucu almam lazım soğutucu olarak f/p bir soğutucu önerebilir misiniz

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,336
İsim
Hakan
Bende intele daha yakınım hem fiyat hemde performans olarak bir tık daha iyi kullanılan anakart hakkında ki düşünceleriniz nelerdir diğer parçalar hakkında az çok bir fikrimvar ama anakart nasıldır. Birde intele mecbur soğutucu almam lazım soğutucu olarak f/p bir soğutucu önerebilir misiniz
Hiç duydun mu 10.nrsildeki stok fan amd nin ışıksız olanını geçmiş

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
Ekran kartını rtx 2060
İşlemciyi 3500x
Anakartı asrock b450m pro4 yapıp almanı tavsiye ederim
Tavsiye için teşekkür ederim ama düzenlemelerle birlikte sistem 7050 tl ye geliyor bütçemi aşıyor maalesef

Tavsiye için teşekkür ederim ama düzenlemelerle birlikte sistem 7050 TL ye geliyor bütçemi aşıyor maalesef
İşlemciyi 3100
Ekran kartını rtx 2060
Ram i 16 GB
Ssd yi iptal edip başka siteden apacer 240 GB ssd al
Not: hafif bir darboğaz olacaktır ama overclock ile çözülür

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
Hiç duydun mu 10.nrsildeki stok fan amd nin ışıksız olanını geçmiş
Duymamıştım genel olarak stok fanın yetmediği yönünde yorumlar okumuştum , stok fan iyiyse stokla idare edip daha sonra bir soğutucu eklerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciyi 3100
Ekran kartını rtx 2060
Ram i 16 GB
Ssd yi iptal edip başka siteden apacer 240 GB ssd al
Not: hafif bir darboğaz olacaktır ama overclock ile çözülür
İşlemci olarak ryzen 3100 düşünmüyorum overclokt bilgim hiç yok 3 serisi olurda yayın açarsam yetersiz kalır diye de düşünmüyorum , o yüzden rtx2060 yerine tercihim 1660 super yönünden işlemciden kısmak istemiyorum 3/5 sene sıkıntısız götümesi açısından ilerde ekran kartı yetmediği takdirde değiştiririm , bu sistemde dediğim özelleştirmeleri yaptığımda attığım sisteme denk geliyor powerını tavsiye etmiyorlar bu sisteminde , parça parçada toplayabilirim sistemi hazır sistem haricinde hazır sistemler biraz daha indirimli oluyor diye arasında kaldığım 2 sistemi paylaştım ilginiz için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Duymamıştım genel olarak stok fanın yetmediği yönünde yorumlar okumuştum , stok fan iyiyse stokla idare edip daha sonra bir soğutucu eklerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci olarak ryzen 3100 düşünmüyorum overclokt bilgim hiç yok 3 serisi olurda yayın açarsam yetersiz kalır diye de düşünmüyorum , o yüzden rtx2060 yerine tercihim 1660 super yönünden işlemciden kısmak istemiyorum 3/5 sene sıkıntısız götümesi açısından ilerde ekran kartı yetmediği takdirde değiştiririm , bu sistemde dediğim özelleştirmeleri yaptığımda attığım sisteme denk geliyor powerını tavsiye etmiyorlar bu sisteminde , parça parçada toplayabilirim sistemi hazır sistem haricinde hazır sistemler biraz daha indirimli oluyor diye arasında kaldığım 2 sistemi paylaştım ilginiz için teşekkür ederim
O zaman İşlemciyi 2600 yap zaten bütçeni aşmıyor mis gibi 6c 12t işlemci

Ö.F.Ç.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ömer Çaylan
Mantıklı olur ama 3600 fiyatları çok saçma
İnno3d ve palit markaları gayet kaliteli
Sizin tavsiyenizide göz önünde bulundurarak 3600 e denk ve şuan gözümde fiyat performans işlemcisi olaraktan i510400f li palit ve inno3D bi sistem de toplayabilirim, tavsiyeleriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,949
Üyeler
147,249
Son üye
OxeN_
Top Bottom