Neler Yeni

7800x3d soğutucu önerisi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Ömerfaruk
Bütçem 7bin TL elimde LS520 var fakat soğutmaz diye başka bir sıvı soğutma arıyorum.
Aslında LS720 alıp geçecektim ama belki LCD ekranlı GIF falan eklenebilir bir model bulurum diye konu açmak istedim ve LS 520, 7800x3D'yi soğutabilir mi bilgi almak istedim.
Corsair h100 240mm kullanıyom sogutuyo
Edit- yanlış oldu 5800x3d var bende

Valla hocam ben alalı 4 yıl oldu. İntelde kullanıyordum, yüksek oc işlemcide. Bu ay amd geçtim. Şöyle bir kurcaladım kutusunu am5 uyumlu kit çıktı. Çıkmasaydı noctua ücretsiz yolluyormuş. Hala sesi yok. Mevcut işlemciyide 40-45 derece civarlarında tutuyor boşta. 1 saatlik yük testinde 70-71 geçmedi. Bende tek fan kullanıyorum ramlerden dolayı sığmıyor 2. fan. Bakımı yok, akarı kokarı yok değiştirmeyi pek düşünmedim. Çok kaliteli noctua, alırken sıvı soğutmayı satıp almıştım. Mevcut teknolojilerini bilmiyorum sıvıların ama aldın mı ömürlük kullanıyorsun noctuayı. AMD'de de yeniyim 40-45 iyi mi boşta net bir şey diyemiyorum.
Hocam hangi model Anakart'ta kullanıyorsunuz bunu?

rafetsunal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Rafet Sunal
Hangi açılardan hocam?
eskiden çoğu am4 sistemde kullanılıyordu bundan 5-6 sene öncesinde falan şimdi de am5 geçenlerde olacak anlamında dedim çevremde 7 kişi am5 sistemde siz de dahil ve hepimiz aynı anakartı kullanıyoruz f/p olarak güzel olduğu için

MSI B650 GAMING PLUS WIFI neden sormuştun hocam?
Anakart araştırması yapıyorum hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

eskiden çoğu am4 sistemde kullanılıyordu bundan 5-6 sene öncesinde falan şimdi de am5 geçenlerde olacak anlamında dedim çevremde 7 kişi am5 sistemde siz de dahil ve hepimiz aynı anakartı kullanıyoruz f/p olarak güzel olduğu için
Hocam bu anakartın 10-15bin aralığında bulunan anakartlardan eksiği nedir acaba? Mesela wifi özelliği benim için gereksiz.

rafetsunal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Rafet Sunal
Anakart araştırması yapıyorum hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu anakartın 10-15bin aralığında bulunan anakartlardan eksiği nedir acaba? Mesela wifi özelliği benim için gereksiz.
elbette vardır eksiği mesela soğutma mesela ses kartı vesaire ben fazla araştırma yapmadım bütçemin yetenlerine baktım bu güzel geldi aldım zaten öncesinde b550m mortar kullanıyordum, bir konu açın elbet bilgili birisi size cevap verir

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,579
Üyeler
149,941
Son üye
Uwinker
Top Bottom