Neler Yeni

8+16 ram yapabilir miyim sorunsuz çalışır mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Mete Demir
Arkadaşlar Asus tuf a15 laptop kullanıyorum. DDR5 4800mhz 8 gb ram var bu haliyle yetersiz arttırmayı düşünüyorum. 8+16 şeklinde yapsam sorun çıkarır mı ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,250
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Mete Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunsuz çalışır hocam. İmkanın varsa 2x16 32 GB 4800 MHz yap hocam.
Şu anlık 32'ye gerek yok gibi hocam ancak ilerleyen zamanda olabilir. Yardımın için teşekkür ederim .

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Koray K.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar donanım
Arkadaşlar Asus tuf a15 laptop kullanıyorum. DDR5 4800mhz 8 gb ram var bu haliyle yetersiz arttırmayı düşünüyorum. 8+16 şeklinde yapsam sorun çıkarır mı ?
Bende benzer durumları araştırmıştım. Eğer 8gb olan lehimli ise ve yanında boş slot varsa yanına+8 GB takarsanız ve kullandığınız işlemci çift kanal bellek ile verimli çalışıyor ise o zaman daha performanslı oluyor. Takılı ram lehimli değil ve sistem daha fazla belleği destekliyor ise, o zaman da 8gb olanı söküp 16+16 takın. 8+16 verimli olmaz deniliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Mete Demir
Bende benzer durumları araştırmıştım. Eğer 8gb olan lehimli ise ve yanında boş slot varsa yanına+8 GB takarsanız ve kullandığınız işlemci çift kanal bellek ile verimli çalışıyor ise o zaman daha performanslı oluyor. Takılı ram lehimli değil ve sistem daha fazla belleği destekliyor ise, o zaman da 8gb olanı söküp 16+16 takın. 8+16 verimli olmaz deniliyor.
internetten gördüğüm kadarıyla lehimli değil çünkü 16+16 yapan arkadaşlar var .
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl bir sıkıntı çıkabilir 8+16 da

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Koray K.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar donanım
internetten gördüğüm kadarıyla lehimli değil çünkü 16+16 yapan arkadaşlar var .
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl bir sıkıntı çıkabilir 8+16 da
Tamam zaten olması gereken 8+8 veya 16+16 bütçeniz yeterli olduğu zaman böyle kullanırsınız. 8+16 da çalışıyor çalışmaz değil ama tam randımanlı çalışmadığı söyleniyor.ona sanırım Flex diyorlardı, şimdi tam hatırlamıyorum. İnternetten bakarsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mehmet Mete Demir
Tamam zaten olması gereken 8+8 veya 16+16 bütçeniz yeterli olduğu zaman böyle kullanırsınız. 8+16 da çalışıyor çalışmaz değil ama tam randımanlı çalışmadığı söyleniyor.ona sanırım Flex diyorlardı, şimdi tam hatırlamıyorum. İnternetten bakarsınız
tamam hocam teşekkür ederim

Top Bottom