Neler Yeni

8 yıllık ASUS N552W laptopa macun sürülmeli mi?

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp
O tarz laptopa zaten wipaste gibi çok iletken olmayan ama pomp out da olmayacak kaliteli laptop macunu sürülür. Güzel tavsiye. MX6 falan desek 4 ay sonra değişmesi gerekir çünkü ömrü o kadar. O laptop da iş odaklı olduğundan WiPaste güzel tercih olacaktır. Veya HY 880 gibi vıcık bir macun önerilebilir.
Zalman ZM STC-8 sizce nasıl? Isı iletkenliği yüksek oldukça iyi deniyor fakat sizce hangi değerlerde olmalı? Bulunduğum yerde hali hazırda zalman var hemen alıp uygulamalı mıyım? O yüzden zalman için fikrinizi almak istedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit
O laptopa ne sürersen tutar dostum ofis bilgisayarı sonuçta. Önemli olan uzun ömürlü olması. WePaste gibi macun öneririm uzun ömür açısından.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Merhabalar teşekkürler yardımınız için. HWmonitor ü kullanıyorum aynen bahsettiğiniz gibi işlemci sıcaklığı yazmış olduğum sıcaklıklar. Nvidia maks 83 lere çıkıyor işlemci 97lerde gezerken. Fakat şu dikkatimi çekti biraz evvel. Bilgisayarda 8 çekirdek var program 4 tanesini listelemiş ölçüyor 4 ü yok. Aygıt yöneticisinde 8 i de gözükmekte sizce bu normal mi? Bu arada fan temizliğini yaptım şuan gram toz yok laptopun içinde fan ızgaralarında Euro truck ı açtığımda 10 dk sonra yanından öyle üflüyor ki rahatlıkla kahvaltılık ekmek ısıtılır :)

8 gösterirse hata yapar. 4 çekirdekli işlemcin. Senin bahsettiğin mantıksal işlemci dahil 8.
Yani yüksek performansta turbo dahil 3.50ghz görürsün.
Macunla sonra yine test et. Baktın grafik kısmında yüksekte kalıyor padlere de el atarsın fırsatını bulduğunda.
O zamana kadar dengeli güç modunu aç ve maksimum işlemci performansını %99'a çek. Turbo dışı kullan ve en kısa sürede bakımları tamamla.
100 derecede kendini korumak için kapatacağı yazıyor sitesinde daha önce bahsettiğimiz gibi.

osmanalp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Osman Alp

8 gösterirse hata yapar. 4 çekirdekli işlemcin. Senin bahsettiğin mantıksal işlemci dahil 8.
Yani yüksek performansta turbo dahil 3.50ghz görürsün.
Macunla sonra yine test et. Baktın grafik kısmında yüksekte kalıyor padlere de el atarsın fırsatını bulduğunda.
O zamana kadar dengeli güç modunu aç ve maksimum işlemci performansını %99'a çek. Turbo dışı kullan ve en kısa sürede bakımları tamamla.
100 derecede kendini korumak için kapatacağı yazıyor sitesinde daha önce bahsettiğimiz gibi.
Çok teşkkür ederim. Ama üstad öyle anlatmışsınız ki neyi nerden nasıl indireceğim bilemedim.

Top Bottom