Neler Yeni

850w üst düzey uygun fiyatlı PSU arıyorum

RTX3080Ti

80+

bumu görüpp sessiz psu arayan varsa bütçe kısıtlıysa bunu almaları ıyı olur

RM serisi kaliteli fakat RMX gibi %100 japon kapasitör kullanmıyorlar. Ana kapasitörler japon, geri kalan 2.kalite tayvan kapasitörler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Furkan Güneş
@bythmn @RTX3080Ti

Xpg core reactor'ü de takibe aldım.

high powere bakabilirsin
Evet, o da listemde. Ancak teknoloji inceleme sayfalarında ilgili ürünün hiç olmaması şüphe uyandırdı bende. A sınıfı ürün almak isterken, benzer fiyattan B sınıfa hitap eden ürün almak istemiyorum. Örneğin ses konusunda üzecekse böyle bir adım atmamayı yeğlerim.

A tier powerlar hepsi benzer iç yapı kalitesinde zaten hangisini alsan üzmez fakat asıl fark sessizlik konusunda başlıyor. Boşta, düşük yük altında ve ağır yük altında sessiz bir PSU almaya bak.

Tavsiyem bulabilirsen mutlaka XPG Core Reactor al.
İşte asıl sorun burada başlıyor. Şuan ki kasam, oyun ve render esnasında ciddi sesli çalışıyor. Ben ekran kartı diye düşünüyordum. PSU arama girişimlerinden sonra ses sorunundan şikayet edenleri görünce, kendi bilgisayarımı dinledim, meğer benim sorunum da şuan oymuş.

Madem ki yeni bir ürün alıyorum, bari beni şuan muzdarip olduğum dertlerden kurtarsın. Sesli fan ve açılış hatası sorunlarım var.

bumu görüpp sessiz psu arayan varsa bütçe kısıtlıysa bunu almaları ıyı olur

CV serisi "Tier C" yani üçüncü sınıf, orta-alt seviye sistemlere hitap eden bir PSU imiş (kaynak: https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list-rev-148)
RM serisi birinci sınıf ama o da diğer Corsair'ler gibi pahalı ama takibime aldım.

Bilgisayar dünyasının en pahalı ürünleri genellikle ASUS Rog serisi oluyor nedense. Ancak şu bir gerçek; adamlar harbiden yaptıkları ürünün hakkını fazlasıyla veriyor. Ancak biz, onların hakkını ödeyebilecek bütçeye sahip değiliz 😅

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
RM serisi kaliteli fakat RMX gibi %100 japon kapasitör kullanmıyorlar. Ana kapasitörler japon, geri kalan 2.kalite tayvan kapasitörler.

@bythmn @RTX3080Ti

Xpg core reactor'ü de takibe aldım.

Evet, o da listemde. Ancak teknoloji inceleme sayfalarında ilgili ürünün hiç olmaması şüphe uyandırdı bende. A sınıfı ürün almak isterken, benzer fiyattan B sınıfa hitap eden ürün almak istemiyorum. Örneğin ses konusunda üzecekse böyle bir adım atmamayı yeğlerim.

İşte asıl sorun burada başlıyor. Şuan ki kasam, oyun ve render esnasında ciddi sesli çalışıyor. Ben ekran kartı diye düşünüyordum. PSU arama girişimlerinden sonra ses sorunundan şikayet edenleri görünce, kendi bilgisayarımı dinledim, meğer benim sorunum da şuan oymuş.

Madem ki yeni bir ürün alıyorum, bari beni şuan muzdarip olduğum dertlerden kurtarsın. Sesli fan ve açılış hatası sorunlarım var.

CV serisi "Tier C" yani üçüncü sınıf, orta-alt seviye sistemlere hitap eden bir PSU imiş (kaynak: https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list-rev-148)
RM serisi birinci sınıf ama o da diğer Corsair'ler gibi pahalı ama takibime aldım.

Bilgisayar dünyasının en pahalı ürünleri genellikle ASUS Rog serisi oluyor nedense. Ancak şu bir gerçek; adamlar harbiden yaptıkları ürünün hakkını fazlasıyla veriyor. Ancak biz, onların hakkını ödeyebilecek bütçeye sahip değiliz 😅
Hocam şimdi 1. Seviye dicem de maalesef şartlar iyi değil gönül isterdi buraya link atarım linç yerim pahalı yani 😂

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Sıfır olarak bunu öneririm.
İkinci el alabilirim dersen bunu öneririm
Şuana kadar kullandığım Psu'lar içerisinde en beğendiğim model budur Corsair Hx serisinden bile bence daha.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Furkan Güneş
Arkadaşlar, önerileriniz için teşekkür ederim.

1886 liraya Gigabyte Aorus P850W aldım.

Anakart, cpu ve gpu kablolarında ek kapasitör, full modüler, %85'in üzerinde verimlilik, full japon kapasitör, 0 dbi fan modu, 12v kanalından tüm gücü verebilme, dc-dc dönüştürücü sayesinde aynı gücü 3v ve 5v kanallarına da iletebilme yeteneklerine sahip gerçekten üst düzey psu'yu kullanmaya başlamış bulunmaktayım.

Önceki power, render, stres testi ve oyun esnasında ciddi fan sesi ile rahatsız ederken, bu power onun yarısı kadar bile ses çıkarmıyor.

Gigabyte Aorus P850W modelini merak edenler olursa yardımcı olurum.

Top Bottom