Neler Yeni

9.sınıf ilk sınavlar obp yi çok etkiler mi

equo124

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Suat Gergin
Merhaba abilerim ben bu sene 9.sınıfa geçtim lgs puanım 449 ama bu dönem ilk dersleri ve obp yi pek ciddiye almadım obp nin ne kadar önemli olduğunun farkına yeni vardım sınavların başlamasına 9 gün kaldı ve ben sınavlara neredeyse hazır değilim sınavlara girsem bile max 60 70 alırım ilk sınavlarımın kötü geçse de daha sonra obp yi düzeltebilir miyim?bu arada üniversite hedefim istanbul içinde diş hekimliği.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,430
İsim
MehmedVII
Merhaba abilerim ben bu sene 9.sınıfa geçtim lgs puanım 449 ama bu dönem ilk dersleri ve obp yi pek ciddiye almadım obp nin ne kadar önemli olduğunun farkına yeni vardım sınavların başlamasına 9 gün kaldı ve ben sınavlara neredeyse hazır değilim sınavlara girsem bile max 60 70 alırım ilk sınavlarımın kötü geçse de daha sonra obp yi düzeltebilir miyim?bu arada üniversite hedefim istanbul içinde diş hekimliği.
Para var OBP var.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Daha 3 senen var 9.sınıfın kötü bile olsa 3 senede düzeltebilirsin ki daha sınavlar başlamamış buraya yazacağına çalışmaya başla.

Dušan Tadić

80+ Silver
Kanka sakın bir sınavdan bir şey olmaz deyip salma. Fazladan alacağın 1 puan Yks'de birçok kişinin önüne atabilir seni

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,477
İsim
Lokman Doğan
benim 9. sınıfta ilk türkçe yazılısında notum 68 idi , 11 de mat yazılılarım 60 civarıydı ama obpem 94.5 .d

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,477
İsim
Lokman Doğan

equo124

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Suat Gergin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yooo hatta fen lisesi :D 11 ve 12. sınıf koronaya denk geldi diye sözlüyü 100 giriyorlardı :D 12. sınıfta derslerim iyidi
cevap için teşekkürler gerçekten içimi rahatlattı bu sınavlarımı elimden geldiğince yüksek tutucam diğerlerinde de aynı hataya düşmeyeceğim bu arada yks de sıralaman kaçtı(eğer girdiysen)

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,477
İsim
Lokman Doğan
cevap için teşekkürler gerçekten içimi rahatlattı bu sınavlarımı elimden geldiğince yüksek tutucam diğerlerinde de aynı hataya düşmeyeceğim bu arada yks de sıralaman kaçtı(eğer girdiysen)
100k hala mezunum .d

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,477
İsim
Lokman Doğan
hocam çalıştın mı yoksa çok kafaya takmadın mı çünkü obp baya avantaj diye biliyorum
yook .d her çalıştığım senede 3 4 ay çalışıp bırakıyodum : psikolojim bozuluyodu :D
obp şöyle eğer sınav zor gelirse aşırı fayda sağlar ama kolay gelirse 100 bin sıralamarda etkisi fazla değil tabii ilk 30 binde her türlü etkili oluyo

Mert

80+ Silver
Lisede ilk sınavlarım 50 60 civarıydı, OBP 83.5 liseden mezun oldum, Hacettepe hariç tüm diş hekimlikleri geliyordu yanılmıyorsam. Çok takılacak bir şey yok, 4 sene bu stresle yaşanmaz.

Top Bottom