Neler Yeni

9000 TL Sistem Toplama Tavsiyesi [ Çözüldü ]

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Teşekkür ederim bilgilendirme için arkadaşlar, 1 saat içinde sipariş vereceğim yoksa beklemeliyim başka alternatif gelir mi
En iyi sistem şuanda o hocam. Daha iyisini bulamazsınız. Daha iyisi çıkar mı bilemem. Ama şuan ki dakikada daha iyi F/P ürün yok. Ama Ramlerini Netac Shadow 3200 MHZ yaparak alın.

4R1MMM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
Ben böyle şeylerde sabırlı olup beklemekten yanayım, elbet bir yerden f/p bir sistem çıkar diye düşünüyorum. Zamanınız varsa beklemeniz daha hayırlı olur. Güvenilir bir durum mudur bilmem ama birkaç gün önce cumhurbaşkanı da "Gençlerin bilgisayarlara uygun fiyatla erişebilmesi" yönünde çalışma yapacaklarını söylemişti. Bu ne kadar sürer veya etki eder mi bilemiyorum.
Bence bilgisayardan ziyade farklı konular var, pek sanmıyorum öncelik geleceği :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyi sistem şuanda o hocam. Daha iyisini bulamazsınız. Daha iyisi çıkar mı bilemem. Ama şuan ki dakikada daha iyi F/P ürün yok. Ama Ramlerini Netac Shadow 3200 MHZ yaparak alın.
Teşekkür ederim, bakıyorum.

Videodaki oyunları izledim ama genel bir FPS düşüklüğü var gibi geldi. Tabi çok bilgim yok parça ve özellikleri için. Bilemedim :)

Alternatifleri beiyorum arkadaşlar, sizlere zahmet.

Son düzenleme:

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
9kya daha iyisi yok hocam. 2. el bile daha iyi bulamazsınız.

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
836
İsim
Furkan SARIGÖL
Teşekkür ederim bilgilendirme için arkadaşlar, 1 saat içinde sipariş vereceğim yoksa beklemeliyim başka alternatif gelir mi
bence 10K lık sistemi almak için zorla
Cs oynayacaksan işlemci önemli 1.sistemde i3 var diğer sistemde i5 11400F var fpste fark çok olur
ama bütçen yoksa bir şey diyemem

4R1MMM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
Bütçe yok hocam dediğim gibi. Alternatif farklı sitelerde bulma şansımız zor sanırım çünkü şu makina uygun fiyata satılmış:

Link

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Pardon yanlış bilgilendirme olmuş. İşlemci desteklemiyor.

Son düzenleme:

4R1MMM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
Bu söylediğiniz 9k olan pc için değil mi

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Düzeltme..

Son düzenleme:

4R1MMM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
Teşekkür ederim bilgi için

• Beğen
Reaksiyonlar: f0ze

4R1MMM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
@f0ze nickli arkadaşa yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Konuya çözüm getirerek PC alınmıştır.

• Beğen
Reaksiyonlar: f0ze

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
RAM’i Crucial olarak bırakın. Çok iyi bir RAM kendisi sırf 3200MHz diye başka modele yönelmek mantıklı değil.

İlla MHz lazımsa biraz OC yapın 3200Mhz CL14 yapıp uçurursunuz belleği. Baya iyi OC oluyor o model. RAM kilidi olmasa 4000MHz civarına OC yapılabilirdi ama anakartta kilit var 😀

Sakın o sistemin anakartını h510 modellerinden biri seçmeden alma. H410 PCle 3.0 destekliyor. Ancak RX 6500XT erkan kartını verimli şekilde kullanabilmeniz için PCle 4.0 destekleyen bir anakarta ihtiyacınız var.

Yanlış bilgi verme ! Bilmiyorsanız sistem önermeyin. RX 6500XT ekran kartı PCle 4.0 olarak kullanılırsa performans alınır. PCle 3.0 anakartlı sistem önermek çok yanlıştır. Rica ediyorum, bu tür konularda eğer bilginiz yoksa Google dan araştırıp ona göre sistem tavsiyesi yapınız.
İ3 10100F sanki PCI4 destekliyor 😀
İsterse Z590 alsın yine PCI3 olarak kullanmak zorunda, PCI4 olması isteniyorsa 10K ya satılan 11400F li modele bakılmalı.

Top Bottom