Neler Yeni

Çözüldü✓ %99 fps düşük akıcı değil

atackpros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ege Köken
normal fpsim valorant cs gibi oyunlarda 200-250 arasındayken %99 fps 5 saniyede bir 60-140 arasına düşüyor ve drop yıyormusum gıbı his veriyor cok kasıyor. Nasıl düzeltebilirim yazarsanız sevinirim.
ekran kartım: rx 6600 işlemci: r5 5500 bios güncel driver güncel format attım yine durum aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

normal fpsim valorant cs gibi oyunlarda 200-250 arasındayken %99 fps 5 saniyede bir 60-140 arasına düşüyor ve drop yıyormusum gıbı his veriyor cok kasıyor. Nasıl düzeltebilirim yazarsanız sevinirim.
ekran kartım: rx 6600 işlemci: r5 5500 bios güncel driver güncel format attım yine durum aynı
belirtmeyi unutmusum fps oyunlarında genelde işlemci max 74 dereceyi ekran kartı 65-66 dereceyi görüyor

erenn16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Eren

belirtmeyi unutmusum fps oyunlarında genelde işlemci max 74 dereceyi ekran kartı 65-66 dereceyi görüyor
ben de aynı durumla karsı karsıyayım rx 6700 r 5 5600 var pc de her turlu yolu denedım olmyor bıos guncellemesı yaptım drıverler guncel ekran kartı drıverını eskıye cevırdım format attım vs vs en son ekran kartını garantıye gonderdım onda da bısey cıkmadı hıcbır şekilde çozemedım varsa cozumu bılenler paylaşssın 3 aydır pc den keyıf alamıyorum sogudum

alixd

80+
Belki problemi windows ayarları ile çözebilirsiniz. Debloat yapın mutlaka, aygıt yönetisinde kapatmanız gereken bazı şeyler var onları araştırın, hpet gibi. Güç ayarlarında core parking gibi ayarları araştırın, işe yarıyor. Bios'ten undervolt ile işlemci sıcaklığını kontrol altına almayı deneyin. Gereksiz hizmetleri kapatın. Process Lasso kullanın, araştırın ayarlarını. MSI Utility, DDU, NV Cleanstall, PowerSettingsExplorer gibi tool'lardan faydalanın. Youtube'da oynadığınız oyunlara özel ayarları mutlaka araştırın, örneğin cs'de tam ekran optimzasyonunu kapatınca oyun daha akıcı olabiliyor bazı durumda. Üstün körü her konudan biraz yazdım, detayına girip youtube/forum karıştırıp çözümleri denemenizi tavsiye ediyorum. Bu problemleri ben 7800x3d ile bile yaşadım, öyle diyim.

atackpros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ege Köken
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belki problemi windows ayarları ile çözebilirsiniz. Debloat yapın mutlaka, aygıt yönetisinde kapatmanız gereken bazı şeyler var onları araştırın, hpet gibi. Güç ayarlarında core parking gibi ayarları araştırın, işe yarıyor. Bios'ten undervolt ile işlemci sıcaklığını kontrol altına almayı deneyin. Gereksiz hizmetleri kapatın. Process Lasso kullanın, araştırın ayarlarını. MSI Utility, DDU, NV Cleanstall, PowerSettingsExplorer gibi tool'lardan faydalanın. Youtube'da oynadığınız oyunlara özel ayarları mutlaka araştırın, örneğin cs'de tam ekran optimzasyonunu kapatınca oyun daha akıcı olabiliyor bazı durumda. Üstün körü her konudan biraz yazdım, detayına girip youtube/forum karıştırıp çözümleri denemenizi tavsiye ediyorum. Bu problemleri ben 7800x3d ile bile yaşadım, öyle diyim.
Dediğiniz her şeyi denedim sonuc yine aynı maalesef

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

monitör ?

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,283
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
fpsini 144-150fps e sabitle o şekilde oyna, böylece kareler sıraya girmez kasman azalır. Vsync açarsan input lag olabilir nvidia ekran kartın olamdığı için.

atackpros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ege Köken
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fpsini 144-150fps e sabitle o şekilde oyna, böylece kareler sıraya girmez kasman azalır. Vsync açarsan input lag olabilir nvidia ekran kartın olamdığı için.
Öyle yaptım ama bu sefer de 144 den 130 lara düsüyor bazen drop olarak yine aynı

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım

atackpros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ege Köken
drop yemen normal o kadar silah efekt vb gibi şeylerden dolayı

hangi ayarlarda oynuyorsun
Hepsi low msaa 4x

drop yemen normal o kadar silah efekt vb gibi şeylerden dolayı

hangi ayarlarda oynuyorsun
Eskiden olmuyordu bu kadar sürekli olmasa normal derdim ama 5 saniyede bir tekrarlıyor tüm oyunlarda ve normal olduğunu düşünmüyorum

atackpros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ege Köken
sorunu ssd driver güncellemesi yaparak düzelttim

Top Bottom