Neler Yeni

A1 Ehliyet İçin Motor Önerisi

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
Arkadaşlar merhaba 16 yaşıma girdim ve motor almak istiyorum ama Manuel mi yoksa otomatik mi alacağım bilmiyorum birde 125 cc gücünde motor önerirseniz çok mutlu olurum çok yakmasın parçası orta pahalılıkta olsun ve piyasası olsa iyi olur aklımda bir kaç tane model var sizce hangisini seçmeliyim önce düz vites yazacağım honda msx 125 ve yamaha xsr 125 otomatikte ise pcx 125 ile nmax 125 sizce bu 4 motor arasında hangisini seçmeliyim okula gidip geleceğim çok arada az gazlama yapabilirim yani hangisini bana uygundur boyum 1.75.

Arda Coşkun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Arda Coşkun
Arkadaşlar merhaba 16 yaşıma girdim ve motor almak istiyorum ama Manuel mi yoksa otomatik mi alacağım bilmiyorum birde 125 cc gücünde motor önerirseniz çok mutlu olurum çok yakmasın parçası orta pahalılıkta olsun ve piyasası olsa iyi olur aklımda bir kaç tane model var sizce hangisini seçmeliyim önce düz vites yazacağım honda msx 125 ve yamaha xsr 125 otomatikte ise pcx 125 ile nmax 125 sizce bu 4 motor arasında hangisini seçmeliyim okula gidip geleceğim çok arada az gazlama yapabilirim yani hangisini bana uygundur boyum 1.75.
Bajaj bulsar ns125 ns200 kullanıyordum başlangıç için güzel motordur

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
tunahan
mondial drift l , apachi xrs , yamaha nmax , honda pcx , honda cb125e , honda cb125 ace , yamaha ybr

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar başka önerileriniz var mı ve ilk aldığımda ne yapmalıyım en kalite kask markaları nedir ve ne kadardır.

QİKUA

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,935
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Xsr alacağına cb125r al bence (yarış olan değil)

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Uğur
Uzun yıllardır motosiklet kullanan bolca kazası olan biriyim . Tavsiyelerim tecrübelerimdir.

Sol ayak bileğim sol el bileğim sol omuzumda kırık var bunu honda Cb125r a borçluyum
Şanşlıyım çünkü herhangi bir iz kalmadı eskisi gibi vücudum. El ve ayaklardaki ufak kırık öıkıkları saymadım :)) bu moturu ilk çıktığında bayiden sıfır almıştım. Kazadan sonra tabii ki ufak bir göz korkması ile bıraktım.biraha binmem dedim ama zehir işte geri döndüm ne ile ?
Honda dio SCOOTER kullanıyorum.

Hız ivmelenme ne kadar artarsa kaza riskin okadar artıyor..scooter dengelidir ulaşım aracıdır üzmez.

Herkes gibi şekilli motorlar önermedim çünkü başa bela. Gençsin hata yapmanı istemem al bir scooter dengeyi öğren sabırla kullan acele etme hıza gerek yok.

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
Xsr alacağına cb125r al bence (yarış olan değil)
Hocam o pahalı 116 bin TL.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun yıllardır motosiklet kullanan bolca kazası olan biriyim . Tavsiyelerim tecrübelerimdir.

Sol ayak bileğim sol el bileğim sol omuzumda kırık var bunu honda Cb125r a borçluyum
Şanşlıyım çünkü herhangi bir iz kalmadı eskisi gibi vücudum. El ve ayaklardaki ufak kırık öıkıkları saymadım :)) bu moturu ilk çıktığında bayiden sıfır almıştım. Kazadan sonra tabii ki ufak bir göz korkması ile bıraktım.biraha binmem dedim ama zehir işte geri döndüm ne ile ?

Hız ivmelenme ne kadar artarsa kaza riskin okadar artıyor..scooter dengelidir ulaşım aracıdır üzmez.

Herkes gibi şekilli motorlar önermedim çünkü başa bela. Gençsin hata yapmanı istemem al bir scooter dengeyi öğren sabırla kullan acele etme hıza gerek yok.
Ben çok hız hastası değilim abi normalde forza bakıyordum hem pahalı hemde 250 a1 için uygun değil onun için a2 herhalde gerek oda 18 yaşında olmak gerek için yüzden bakmadım pcx ve dediğiniz dio bana kargo motosikleti gibi geldiği için bakmadım xsr125 hayran kaldım sırf onun için Manuel vites öğrenirim ama yakıt ve parça korkutuyor artı çok basmam sabahleyin biraz olur okula hızlı gideyim diye sizce ne yapmam gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde kask markası olarak ilk başta ne almalıyım?

Son düzenleme:

Shooter_U

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,125
İsim
Uğur
bu işler bütçe meselesi nmax alabilirsin.

Kask işide hızla orantılı ve tabii ki bütçe ls2 altına düşme.

O kazada beni koruyan SHARK marka kasktı asfalt izi vardı vizörde.

Şuan dio da ls2 rapid kullanıyorum.

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
bu işler bütçe meselesi nmax alabilirsin.

Kask işide hızla orantılı ve tabii ki bütçe ls2 altına düşme.

O kazada beni koruyan SHARK marka kasktı asfalt izi vardı vizörde.

Şuan dio da ls2 rapid kullanıyorum.
Kaska 4 bin TL bütçe ayırırım abi ama soruma yanıt gelmedi yukarıda bir kaç tane motor yazdım onlar arasında hangisini tercih edeyim.

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Hocam konu dışı ama bilginiz var diye soruyorum.
RKS RK125-R modeli nasıldır? Piyasası 15-25K civarı. Hem konu sahibi de bilgilenmiş olur.

Top Bottom