Neler Yeni

a101den kart ile bir şey satın alsam nakit iade yaparlar mı?

Anil LuX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Anıl Sağlam
soru başlıkta ki gibidir nakit avans çekmek istemiyorum faiz vs biniyor. Bi ara kartla webcam almıştım a101den nakit vermişti iadeyi suan farklı bir magazaya gidip kartla bir şey alıp 5-10dk sonra iade etmeyi planlıyorum nakit mi alırım?

Atkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Eren duyar
kasiyere bağlı eğer kasiyer dikkat edip kartla yapılmıs işlem karta iade edelim derse karta veriyolar ama yoğun olduğu bir saatte yada cok dikkat etmeyen bir kasiyere gidersen alırsın tabi kaç para olduğuna bağlı yüksek meblağ olursa muhtemelen nakit vermezler

Anil LuX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Anıl Sağlam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasiyere bağlı eğer kasiyer dikkat edip kartla yapılmıs işlem karta iade edelim derse karta veriyolar ama yoğun olduğu bir saatte yada cok dikkat etmeyen bir kasiyere gidersen alırsın tabi kaç para olduğuna bağlı yüksek meblağ olursa muhtemelen nakit vermezler
sıkıntı gibi, kartla nakit nasıl cozebilirim peki fikrin var mi

Atkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Eren duyar
nakit avans dısında başka bir çözüm yok ama eğer 50-100 lira gibi bir şeyse dediğini yapabilirsin bir sıkıntı olmaz. kendim de markette calıştım birkaç kere kart iadesiyle uğraşmak istemediğimden nakit verdim yani markete ve çalışana bir zararı olmuyo

Anil LuX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Anıl Sağlam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nakit avans dısında başka bir çözüm yok ama eğer 50-100 lira gibi bir şeyse dediğini yapabilirsin bir sıkıntı olmaz. kendim de markette calıştım birkaç kere kart iadesiyle uğraşmak istemediğimden nakit verdim yani markete ve çalışana bir zararı olmuyo
400tl lazim

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,201
İsim
Murat Orhan
kartla yapılan ödemelerin iadesi karta olur sen zeki isen onlar da zeki hocam. Sistemde ne ile geçildiyse öyle iade yapılır yoksa kasada açık çıkar

Atkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Eren duyar
kartla yapılan ödemelerin iadesi karta olur sen zeki isen onlar da zeki hocam. Sistemde ne ile geçildiyse öyle iade yapılır yoksa kasada açık çıkar
kasada açık çıkmıyor iadeyi yaparken seçiyosun nakit mi kart mı nakiti seçersen kasadaki nakitten düşüyo zaten

turquoise.blue

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Turquoise Blue
Ben bimde bir kez bir şey iade etmek istedim. Kardeşimin alışverişiydi ve fiş yanımdaydı. Kardeşinin alışveriş yaptığı kartı olmadan iade yapamam demişti, nakit vermemişti ısrarla.

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
Faruk
Karta yapılan iadeler bı tık uzun sürüyor, müşteri yoğunluğu var ise nakit verebilir. Ama kasiyere kalmış bişey
Yada kartla odediginde post makinesinden çıkan fişi al ama iadeye gittiğinde onu verme kaybettim derse
Yazar kasadan çıkan fişi verirsen nakit yapmak zorunda kalırlar

Top Bottom