Neler Yeni

A320M anakarta ryzen 5600 takılır mı?

YusufMehmet

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5600 veya 5600x almayı düşünüyorum ancak elimde MSI PRO-VH PLUS A320M anakart var. BIOS sürümü şuan en güncel sürüm. Yeni anakart alana kadar herhangi bir sorun yaratır mı?

The Semih

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5600 veya 5600x almayı düşünüyorum ancak elimde MSI PRO-VH PLUS A320M anakart var. BIOS sürümü şuan en güncel sürüm. Yeni anakart alana kadar herhangi bir sorun yaratır mı?
Takılır ama önce BIOS sürümünü en son versiyon yaptıktan sonra işlemciyi takman lazım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,415
İsim
Emre Zengin
Bir sıkıntı yaşamazsın.

siLence27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emir Burak Kayar
gerekli bios güncellemelerini yaparsan 5600'ü destekler

YusufMehmet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaratmaz. aslında yeni anakart almanıza da gerek yok. iyi bi soğutucu alın yeterli.
Teşekkürler. Anakart çok ısınır ve ileride anakart zarar görür gibi yorumlar gördüm birkaç yerde o yüzden belki değiştiririm dedim Yoksa anakarttan menunum.

Bir sıkıntı yaşamazsın.
Teşekkürler

gerekli bios güncellemelerini yaparsan 5600'ü destekler
Teşekkürler

Demekte fayda var, BIOS işi sıkıntı 10 kez kontrol etmesi lazım. ( kıvırma şeklim )
:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Master yi
Anakartın faz sayıları var VRAM diyoruz işlemci soketinin etrafında kare şeklinde parçalar var onlar olması lazım gorursun dikkat edersen nekadar fazla okadar iyi ama fazla olduğu kadar soğutması da çok önemli bu VRAM ler işlemciyi besliyor a320 am4 ün en düşük seviye anakartlarından biri olması lazım 5600 am4 anakarta uyar sıkıntı çıkmaz ama VRAM belki çok ısınırsa anakart a zarar gelebilir 5600 ağır gelebilir belki bilmiyorum çalışır mı çalışır uyumluluk sorunu olmaz ama a320 en düşük en giriş seviyesi anakart olması lazım am4 için ileride bı b450 veya b550 alırsın sıkıntı çıkmaz tertemiz belkide direk ddr5 e geçersin bilmiyorum
Yanlış bilmiyorsam böyle olması lazım

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
a320deki vrm kalitesiyle a520dekinin çok farklı olduğunu sanmıyorum ben bi sorun yaşamadım sen de yaşamazsın herhalde

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,254
İsim
Semih Boran
O anakartı kullanmanızı önermem. Ek olarak r5 5600 ve 5600x için uygun vrmye de sahip değil. Pci express 4.0, tip c portu falan da yok anakartınızda.

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı

overclock falan peşinde değilsen boşver bana boşa masraf gibi geliyor

YusufMehmet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Yusuf Mehmet
Anakartın faz sayıları var VRAM diyoruz işlemci soketinin etrafında kare şeklinde parçalar var onlar olması lazım gorursun dikkat edersen nekadar fazla okadar iyi ama fazla olduğu kadar soğutması da çok önemli bu VRAM ler işlemciyi besliyor a320 am4 ün en düşük seviye anakartlarından biri olması lazım 5600 am4 anakarta uyar sıkıntı çıkmaz ama VRAM belki çok ısınırsa anakart a zarar gelebilir 5600 ağır gelebilir belki bilmiyorum çalışır mı çalışır uyumluluk sorunu olmaz ama a320 en düşük en giriş seviyesi anakart olması lazım am4 için ileride bı b450 veya b550 alırsın sıkıntı çıkmaz tertemiz belkide direk ddr5 e geçersin bilmiyorum
Yeni alana kadar herhangi bir sorun olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok ağır oyunlar oynamıyorum hocam sorun olur mu?

Son düzenleme:
Top Bottom