Neler Yeni

Abdullah'ın Kurmuş olduğu çift xeon işlemcili sistemin detayları ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
FURKAN AYKAÇ

Bu bilgisayar çok ilgimi çekti. Bunu çift pc twitch setup'ımın yayın ve render pc'si olarak kullanmak için toplamak istiyorum sizce mantıklı mı?
Şuanda oyun pcm çok eski asıl büyük yatırımı ona yapacağım. 6700k + 2080 var.
Yayın pc'si olarak macbook m1 kullanıyorum ama devamlı gezdirdiğim bilgisayardı biraz elimi kolumu bağlıyor bu setup.
Bu yüzden bu şekilde bir sistem kurmak istiyorum.
Sizce mantıklı mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,869
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
gereksiz olur ortalama bir pc ile de gayet rahat yaparsınız.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,041
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Yayın için çift PC'ye gerek yok artık. Boştan yere yer israfı. RTX 4070 ekran kartı tek başına zaten özel codecleriyle o yayına yeter.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,869
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
FURKAN AYKAÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok drop yiyordum 2080 ile 6700k'lı sistemimde. Mecburen eldekilerle ayağa kaldırmam gerektiği için çift pc setup'a geçtim.
Açıkçası bu şekilde ses hariç her konuda rahat oluyor. Mesela oyun pc de bir sıkıntı oluyor. Yayın bağımsız olduğu için devam ettirebiliyorum. Oyun fps drop yiyor yayın etkilenmiyor bu gibi artıları var. Bu setup'u daha çok beğendim.

Birde sim racing alanına odaklanmak istiyorum. O yüzden hali hazırda 3 monitör ile kullanıyorum bunu 5'e çıkarmak gibi düşüncem var gaming pc'de. Yayın yükünü dışarı almak istememdeki temel sebep aslında bundan dolayı...

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,869
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
Çok drop yiyordum 2080 ile 6700k'lı sistemimde. Mecburen eldekilerle ayağa kaldırmam gerektiği için çift pc setup'a geçtim.
Açıkçası bu şekilde ses hariç her konuda rahat oluyor. Mesela oyun pc de bir sıkıntı oluyor. Yayın bağımsız olduğu için devam ettirebiliyorum. Oyun fps drop yiyor yayın etkilenmiyor bu gibi artıları var. Bu setup'u daha çok beğendim.

Birde sim racing alanına odaklanmak istiyorum. O yüzden hali hazırda 3 monitör ile kullanıyorum bunu 5'e çıkarmak gibi düşüncem var gaming pc'de. Yayın yükünü dışarı almak istememdeki temel sebep aslında bundan dolayı...
ortalama bir yayın pc si. üstüne güçlü bir oyun pc si yeter.

asko56

80+ Silver
Peki hocam rtx4090 i914900ks sistemi ne için kullanabiliriz yani köküne kadar nasıl harcarız bu sistemi ? Hangi işlemleri yapılabilir merak ediyorum 😁
Soba olarak kış ayında evini güzel ısıtır :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,228
Üyeler
148,031
Son üye
AliAkc54
Top Bottom