Neler Yeni

🔥İndirim Abus Detecto 7000 RS1 Motosiklet Disk Kilidi 3.423TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hayri ceylan
böyle bir ihtimal var. Panelvan minibüs yanaştırıp ön tekeri söküp götürebiliyorlar. Bu sebeble motorlarımızı her zaman kısa süreli parklarda disk kilidini taktıktan sonra yol ağızı kaldırım önüne yakın bırakmamalıyız. Daha paranoyak takılmak gerekecekse uzun süreli parklarda motosikleti her zaman motorun geometrisi mümkün kılıyorsa şasi'den kilitlemek gerekiyor. mümkün değilse de arkaya zincir öne disk kilidi. zincir ve disk kilitleri SRA onaylı olmalıdır. Zincirle kitleniyorsa da gergin olmalı yere temas etmemelidir ( Amaç : demir makası ile hırsızların yerden güç almalarını engellemek )

Hırsız zaten bunu gördüğü vakit uğraşmadan yoklamadan yoluna devam eder.

Söylediğiniz gibi zinciri arkaya, disk kilidini öne takıyorum.

Elimde bu 2 ürün var. Sizce nasıl ürünler?

cnut

80+ Bronze

Hocam zincirin 14mm olanı bende var hiçbir hırsız uğraşmaz onu kesmekle rahat rahat uyu 2 yıldır sokakta motosikletim hiçbir şey olmadı.

GirayHan

80+ Gold

Securage markası bildiğim kadarı ile türk malı ve SRA onayı yok. 14mm pin ve zincirde ki 16mm et kalınlığı fena gözükmüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam zincirin 14mm olanı bende var hiçbir hırsız uğraşmaz onu kesmekle rahat rahat uyu 2 yıldır sokakta motosikletim hiçbir şey olmadı.
o kadar emin olmamak lazım. 1.360tl ve 600tl bandında 7mm/6mm pinli gövde alaşımı belirsiz disk kilidi satan bir firmaya temkinli yaklaşmakta fayda var yine de. Yukarıda arkadaşın attığı disk kilidine ( 2.999TL ) abus gibi bir marka varken şu anda pek para vermek bana göre mantıklı değil.

1719505176979.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersen
Düşünen arkadaşlara önerim 700 tl daha verip 8077 almaları. Gövdesinin tamamı metal ayrıca kilit kısmı daha kalın, pürmüz vb. şeylere karşı daha dayanıklı yani.

GirayHan

80+ Gold
Düşünen arkadaşlara önerim 700 tl daha verip 8077 almaları. Gövdesinin tamamı metal ayrıca kilit kısmı daha kalın, pürmüz vb. şeylere karşı daha dayanıklı yani.
8077'yi kesmek için 1 adet canavar lazım. gövde granit. dünyanın en iyi disk kilidi arasında en iyisi de yine bir abus olan detecto 8008 :) security level 20/19. Fiyat tuzludur. Şahsen kullandığım disk kilididir.

Motorunu seven alır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hayri ceylan
Securage markası bildiğim kadarı ile türk malı ve SRA onayı yok. 14mm pin ve zincirde ki 16mm et kalınlığı fena gözükmüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

o kadar emin olmamak lazım. 1.360tl ve 600tl bandında 7mm/6mm pinli gövde alaşımı belirsiz disk kilidi satan bir firmaya temkinli yaklaşmakta fayda var yine de. Yukarıda arkadaşın attığı disk kilidine ( 2.999TL ) abus gibi bir marka varken şu anda pek para vermek bana göre mantıklı değil.

Alıntıyı görüntüle
Zincirin tanıtımını rahmetli AEA yapmıştı. Markaya kendimce bir güven oluştuğu için aynı markanın en kalın disk kilidini almak mantıklı gelmişti.

Peki başka bir soru sorayım. Turuncu takip için düşünceleriniz nedir?

GirayHan

80+ Gold
Zincirin tanıtımını rahmetli AEA yapmıştı. Markaya kendimce bir güven oluştuğu için aynı markanın en kalın disk kilidini almak mantıklı gelmişti.

Peki başka bir soru sorayım. Turuncu takip için düşünceleriniz nedir?
Aktif kullanıyorum merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersen
8077'yi kesmek için 1 adet canavar lazım. gövde granit. dünyanın en iyi disk kilidi arasında en iyisi de yine bir abus olan detecto 8008 :) security level 20/19. Fiyat tuzludur. Şahsen kullandığım disk kilididir.

Motorunu seven alır.
bende 6 yıldır kullanmaktayım, taş gibi işimi görüyor. Bozulsa bile aynısından alır devam ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
hayri ceylan
Aktif kullanıyorum merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
Memnun musunuz? Sistem stabil bir şekilde çalışıyor mu? Verdiğimiz paraya değer mi? Bir de kendi sitesinde kablosuz montaj diyor. O konu hakkında bilginiz var mı? Şimdiden teşekkürler

GirayHan

80+ Gold
Memnun musunuz? Sistem stabil bir şekilde çalışıyor mu? Verdiğimiz paraya değer mi? Bir de kendi sitesinde kablosuz montaj diyor. O konu hakkında bilginiz var mı? Şimdiden teşekkürler
Memnunum. Sistem stabil şekilde çalışıyor. Uygulaması bir tık yavaş ve arayüzünün görsel olarak geliştirilmeye ihtiyacı var. sim kart 2g bazen bazı bölgelerde çekmeyebilir ama şehir içi bana yetiyor. montaj kablolu içinde dahili bataryası var akü bitse cihaz sökülse bile dahili batarya ile sinyal almaya devam ediyor bir süre.

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
dominar 250 kullanıyorum motorumda turuncu takip + 7mm securage disk kilidi var ama alarmı bozuldu, ev yakınında sokağa bıraktığımda 14mm securage zincir kilitte koyuyorum sizce diğer disk kilidinin yerine abus 8077 almalı mıyım gerek var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersen
dominar 250 kullanıyorum motorumda turuncu takip + 7mm securage disk kilidi var ama alarmı bozuldu, ev yakınında sokağa bıraktığımda 14mm securage zincir kilitte koyuyorum sizce diğer disk kilidinin yerine abus 8077 almalı mıyım gerek var mıdır?
hocam 14mm zincir kilidi kesen hırsız, 7mm disk kilidini 15 saniyede kırar zaten. Abus u kırması biraz daha zor, alarm sesini duyduğunda müdahale edebilecek yerdeysen mantıklı. Birde alarmlı kilit çok çoluk cocuk oynuyorsa veya aga bu motor neymiş ya bir oturayım deyip izinsiz oturan denyoları uzak tutuyor.

Top Bottom