Neler Yeni

acaba dava yer miyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Abdulbaki DOĞAN
Merhabalar bir sosyal deney YouTube kanalından ufak bir kesit aldım ve bunu instagrama daily olarak paylaşıyorum. Videodaki kurbanlar 2 kişi bir tanesinin yüzü sansürlü diğerinin yüzü var. Bu iki arkadaş bana ulaştı reelsleri silmezsem bana dava açacaklarını söylediler. sonuçta video paylaşılırken izin verip paylaşmışlar ben instagrama atınca neden bana müdahale ediyorlar? Dava etme hakları var mı?

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Furkan ŞENGÜL
Merhabalar bir sosyal deney YouTube kanalından ufak bir kesit aldım ve bunu instagrama daily olarak paylaşıyorum. Videodaki kurbanlar 2 kişi bir tanesinin yüzü sansürlü diğerinin yüzü var. Bu iki arkadaş bana ulaştı reelsleri silmezsem bana dava açacaklarını söylediler. sonuçta video paylaşılırken izin verip paylaşmışlar ben instagrama atınca neden bana müdahale ediyorlar? Dava etme hakları var mı?
bence kaldır risk almaya değmez

Furkanozr

80+ Silver
Evet hakkı var biri instagrama fotoğraf paylaştığı zaman senin onu paylaşma İznin yok o da bilerek paylaşmış ama senin paylaşman için değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Abdulbaki DOĞAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet hakkı var biri instagrama fotoğraf paylaştığı zaman senin onu paylaşma İznin yok o da bilerek paylaşmış ama senin paylaşman için değil
videoyu paylaşanlardan yana sıkıntı yok videodaki 2 kurban bana yazıyor seni dava ederim diye buna hakları var mı?

iexplore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
emre
hayır yok. sonuç olarak kamuya açık bir şekilde paylaşılmış video. aynı video youtube da duruyorsa hiç bir problem olmaz.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Yusuf
şikayet hakkı var. çünkü sen 3. parti oluyorsun. bu kişiler yayınlanan yere müsade etmiş olabilirler ama sana yani 3. partiye herhangi bir izin vermediler. bu yüzden özellikle insanların bizzat kişilikleriyle zartla zurtla bulunduğu videoları görselleri paylaşırken dikkat edin. hatta biraz dahada bilgi vereyim. izinler olmadan umuma açık olmayan özel mülkiyetli yerlerde bile video fotoğraf çekemez yayınlayamazsınız diye biliyorum.

Awsed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Zeynel Çalık
G*tünden bile kan alırlar dava açarlarsa, o videoyu sen paylaş diye atmadılar.
Kamuya açık paylaşılmış bir görüntüyse hiçbir şey yapamazlar cahil cahil konuşma

Roche

80+ Bronze
Dostum riske değmez, başın ağrımasın boşuna sil geç bence.

Ö.F.Ö

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü
videonun linkini atar mısın merak ettim.

Awsed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Zeynel Çalık
Kişinin rızası olmadan paylaşmak suçtur hocam, sen cahil cahil konuşma.
Gizli bir hesap değilse zaten halka arz edilmiş bir video. Yotubeda yayınlayan kanal kişilerden izin alıp yayınladıysa eğer 3. Bir kişinin o videoyu almasında hiçbir sıkıntı yok. Kamuya açık olarak paylaşılma rızası kişilerden alınmış. Eğerki söz konusu kişiler videonun bütün platformlardan kaldırılmasını talep ediyorsa instagramdan da silmesi gerekir. Youtube dan silinmeden 3. Kişide herhangi bir sıkıntı yok

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
509
İsim
Salih ÇARDAK
Ben şu dava muhabbetlerine bayılıyorum, videoyu bana da atar mısın ben de paylaşayım beni de dava etsinler xD

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
915,293
Üyeler
141,959
Son üye
GraveDigger711273
Top Bottom