Neler Yeni

Acer Aspire A715-75G Gürültülü fan sesi

EnesB3Y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enes ERTÜRK
Merhaba dostlar, üniversite öğrencisiyim Acer Aspire A715-75G modelli laptopum var ve fan sesi traktör gibi geliyor okulda ders çalışmak için götüremiyorum çok fazla dikkat dağıtıyor fan devrini son devire çıkartıp parmağımla laptop a birkaç kez tıklatınca fanlar kendine geliyor ama tekrardan hızı düşürünce eski haline dönüyor 6000 devirde çalıştırınca da kütüphane gibi bir ortamda iyi olmuyor sizce ne yapmam gerek fanların bakıma mı ihtiyacı var yoksa fan değiştirmem mi gerek?

Fan sesini video olarak yükledim isteyen bakabilir.

Furkanozr

80+ Silver
Bu durumda genellikle fan ölmuş oluyor bir kaç haftaya tamamen bozulur kesinlikle bilgisayarcıya götürmeyin 2 fanda bozuksa 2 binden asagi yapmaslar az çok sökmeyi biliyorsanız kendiniz fan değiştirin büyük ihtimal bir fan arızalıdır

EnesB3Y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enes ERTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu durumda genellikle fan ölmuş oluyor bir kaç haftaya tamamen bozulur kesinlikle bilgisayarcıya götürmeyin 2 fanda bozuksa 2 binden asagi yapmaslar az çok sökmeyi biliyorsanız kendiniz fan değiştirin büyük ihtimal bir fan arızalıdır
bunun tek yolu değiştirmek mi hocam şu ve fanı nerden alabilirim saçma sapan siteler satıyor

Furkanozr

80+ Silver
bunun tek yolu değiştirmek mi hocam şu ve fanı nerden alabilirim saçma sapan siteler satıyor
Garantisi bitti ise kasayı açıp kontrol edebilirsiniz darbe filan olmadıysa muhtemelen bozulmuştur küçük bir ihtimalde bir şey takılıyor olabilir
2 türlü fan var cpu ve gpu fanı diye kulağınızı iki fanada götürün hangi taraftaki arızalı ona göre link paylaşayım şahsen ben bir ara 2.el orjinal parça alıp taktım bulamazsanız sıfır alırsınız

EnesB3Y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enes ERTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garantisi bitti ise kasayı açıp kontrol edebilirsiniz darbe filan olmadıysa muhtemelen bozulmuştur küçük bir ihtimalde bir şey takılıyor olabilir
2 türlü fan var cpu ve gpu fanı diye kulağınızı iki fanada götürün hangi taraftaki arızalı ona göre link paylaşayım şahsen ben bir ara 2.el orjinal parça alıp taktım bulamazsanız sıfır alırsınız
hocam yakın zamanda üniversiteden eve döneceğim evde daha çok ekipmanım var burada yapamam büyük ihtimalle ben yakın zamanda konuya tekrardan bir mesaj atarım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,467
Üyeler
153,565
Son üye
rtx3050kullanıcısı
Top Bottom