Neler Yeni

Acer Helios Neo 16 FPS Drop

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
Sadece CS2 için deneme fırsatım oldu, ilk 10-15 dk her şey normalken sonrasında oynanmayacak düzeyde FPS düşmesi oluyor, karakter takila takıla ilerliyor(FPS Max 200'ken 100'e kadar çıkıp dusuyor)
PredatorSense performans modunda, işlemci ekran kartı Max 77 dereceyi görüyor. CS ile ilgili genel bir problem mi acaba? Diğer oyunlarda deneme fırsatım olmadı henüz.

RTX4070,I7 13700HX,32gb Ram

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Sadece CS2 için deneme fırsatım oldu, ilk 10-15 dk her şey normalken sonrasında oynanmayacak düzeyde FPS düşmesi oluyor, karakter takila takıla ilerliyor(FPS Max 200'ken 100'e kadar çıkıp dusuyor)
PredatorSense performans modunda, işlemci ekran kartı Max 77 dereceyi görüyor. CS ile ilgili genel bir problem mi acaba? Diğer oyunlarda deneme fırsatım olmadı henüz.

RTX4070,I7 13700HX,32gb Ram
BIOS güncellemesini falan yaptın mı? Chipset ekran kartı sürücülerini kurdun mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Bios guncellemedim 13.3 yanlış hatırlamıyorsam bendeki,ekran karti icin gameready driver kurdum
Laptobunun parça numarası bu mu NH.QLVEY.003 hocam? Eğer buysa en son çıkan BIOS sürümü 1.16.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptobunun parça numarası bu mu NH.QLVEY.003 hocam? Eğer buysa en son çıkan BIOS sürümü 1.16.
Evet 1.16 ürünlerim kısmında görünüyor ama önceden hiç bios güncellemesi yapmadım riskli olduğu için,direkt olarak indirip güncellemeyi yapmam mı lazım,bios menüden herhangi bir ayarı acip kapatmam lazim mi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Evet 1.16 ürünlerim kısmında görünüyor ama önceden hiç bios güncellemesi yapmadım riskli olduğu için,direkt olarak indirip güncellemeyi yapmam mı lazım,bios menüden herhangi bir ayarı acip kapatmam lazim mi
Bilgisayar prize takılı durumda olsun hocam. 1.16 BIOS'unu indirip çalıştır. O otomatik güncellemeyi yapacak.

• Beğen
Reaksiyonlar: soul

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamdır güncelledim,açıldı bilgisayar.Bahsettiginiz chipset sürücüsü yüklediğim gameready driver mi oluyor,acerin destek kısmından VGA_NVDIA_31.0.15.5176 dosyasını yuklemistim onceden install ve install_win32ux tarzı dosya vardı cmd yi açan

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Tamamdır güncelledim,açıldı bilgisayar.Bahsettiginiz chipset sürücüsü yüklediğim gameready driver mi oluyor,acerin destek kısmından VGA_NVDIA_31.0.15.5176 dosyasını yuklemistim onceden install ve install_win32ux tarzı dosya vardı cmd yi açan
Direkt NVIDIA'nın sitesinden bu dediğim şekilde indirip kur hocam:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/224785/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Bir de kurmadıysan bu Chipset sürücüsünü indirip kur hocam:

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
Direkt NVIDIA'nın sitesinden bu dediğim şekilde indirip kur hocam:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/224785/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Bir de kurmadıysan bu Chipset sürücüsünü indirip kur hocam:
tekrardan merhabalar,chipset sürücüsü nasıl kuruluyor tam anlayamadım ne yapmam lazım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,397
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
Dosyaları klasöre ayıkla. İçinde Setup_Driver var. Onu bir çalıştır bakalım.
İkisini de yükledim,işlemci için gerekli driver var mı başka
Hocam birde bios güncellemesini yaptıktan sonra bilgisayar ses cihazını görmemeye başladı "çıkış cihazı bulunamadı" yazıyor denetim masasında ses cihazlarında sadece nvidia output var

Top Bottom