Neler Yeni

Acer Helios Neo 16 FPS Drop

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Şuan 200 250 arası alıyorum önerilen ayarlarda msaa 4x hangi ayarlar için dedin

Geçtiğini gormedim max 80 oldu ayarlar önerilende ama dusukte de değil
En yüksek ayarlara çekip bakabilir misin bir de?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
En yüksek ayarlara çekip bakabilir misin bir de?
hocam god of war da denedim işlemci malesef %30 u geçmiyor gpu ise max %50 gördü o da takılma yaratıyor,biosta bir ayar mı kapalı ürün mü arızalı geldi anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ultra ayarlarda denedim

1000010802.jpg

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
hocam god of war da denedim işlemci malesef %30 u geçmiyor gpu ise max %50 gördü o da takılma yaratıyor,biosta bir ayar mı kapalı ürün mü arızalı geldi anlamadım

Ultra ayarlarda denedim

Alıntıyı görüntüle
FPS sabit olarak mı 60? İşlemcinin %30-%40 değerleri normalde ekran kartı kullanımı düşük. Eğer FPS hep böyle 60'sa oyun ayarlarından Dikey Eşitlemeyi kapat.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
FPS sabit olarak mı 60? İşlemcinin %30-%40 değerleri normalde ekran kartı kullanımı düşük. Eğer FPS hep böyle 60'sa oyun ayarlarından Dikey Eşitlemeyi kapat.
Bunu çekerken sabitlemistim kapalıyken 70 fps civarı görüyordu max.
CS'de de nedense pencereli modda takılma olmuyor tam ekrana aldığımda fps droplari oluyordu

XLycHeR2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Arda
CS'de de nedense pencereli modda takılma olmuyor tam ekrana aldığımda fps droplari oluyordu
Dostum özür dilerim konu dışı ama bilgisayardan memnunmusnuz genel olarak aynı modeli almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz bu modeli?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
Dostum özür dilerim konu dışı ama bilgisayardan memnunmusnuz genel olarak aynı modeli almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz bu modeli?
Beklentim çok mu yüksekti bilmiyorum ama beklentimin altında kaldı açıkçası,2k ekran olması ve 8gb vram sıkıntı gibi duruyor, yerinde olsam 1080p modellere bakardım yada bütçeyi zorlayıp 4080 alirdim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
CS'yi tam ekran yaptıktan sonra görüntü ayarlarından temel ve gelişmiş kısımlarının ekran görüntüsünü atabilir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
CS'yi tam ekran yaptıktan sonra görüntü ayarlarından temel ve gelişmiş kısımlarının ekran görüntüsünü atabilir misin?
Tam ekran,Dikey esitleme kapalı ultra ayarlarda,cpu kullanımı max 40 a cikti genelde 25 30 arası,gpu verisini göremiyorum nedense cs deyken işlemcinin ekran kartını mi kullanıyor anlayamadım

Ekler

• 20240602_011552.jpg
    20240602_011552.jpg
    2.2 MB · Hit: 8

XLycHeR2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Arda
Beklentim çok mu yüksekti bilmiyorum ama beklentimin altında kaldı açıkçası,2k ekran olması ve 8gb vram sıkıntı gibi duruyor, yerinde olsam 1080p modellere bakardım yada bütçeyi zorlayıp 4080 alirdim
O modeli almayı düşünüyırdum bu biraz beni ikilemde bıraktı 4080li modellere çıkacak parayı toplayamam Ne yazıkki sanırsam 1080p nodellere yönelicem sizin bir tavsiyeniz varmıdır acaba
?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
A k
O modeli almayı düşünüyırdum bu biraz beni ikilemde bıraktı 4080li modellere çıkacak parayı toplayamam Ne yazıkki sanırsam 1080p nodellere yönelicem sizin bir tavsiyeniz varmıdır acaba
?
Bu i7/i9 li işlemciler soğutma ne kadar iyi olursa olsun sıcak çalışıyor,kullanim ömrünü nasıl etkiler emin değilim ryzen 7 liler vardi acer nitro ama o da 2k ekrandi yanlış hatırlamıyorsam,model aklıma yok malesef ama 1080p ryzen işlemcilere bir bakın bence amd çok performans farkı yaratmıyorsa

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,409
İsim
Emre Zengin
Hocam rdr2 ultrada da bu şekilde neden bilmiyorum ama ekran kartı kullanımını gostermiyor
İşlemcinin grafik birimini kullanıyor büyük ihtimalle. Görev Yöneticisinden de kontrol edebilir misin? Hangi ekran kartını kullandığını.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,683
Üyeler
146,775
Son üye
Ali2000
Top Bottom