Neler Yeni

ACER Marka Laptop önerisi ve ACER Servisi hakkında sorularım.

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
Bütçe
22000
Merhaba 1 veya 2 gün içinde bir ACER Nitro 5 Marka notebook almak istiyorum. Üretim yılı 2021 model laptop alıcam ryzen 5800H ve 3060 95W modelli bütçem kısıtlı. Ürün hakkında sorularım şunlar;
1) Kullanan kişiler varsa ısınma sorunu nasıldır? Laptop olacağı için ısınmaz demiyorum ama alev alev olur mu?
2) Servisi ile görüştüğümde ram takılmasının garanti dışı olduğunu belirtti. Elden veya kargo ile yaollayın biz takar size geri göndeririz diye belirttiler. Acer servisi çok sorunlu bir servis mi acaba? Servis seçimi de bilgisayar seçimi kadar öenmli olur mu?
3) Üründe display port yok, HDMİ slotu var 1 tane onu kullanarak monitöre bağlarsam FPS artırımı sağlayabilir miyim. Üründe MUX Switch yok. Zaten kırpılma bir pc alıcam maksatın en düşük bütçe ile max performans almak. Hdmi ile monitör bağlamak çok sorun çıkarır mı? monitör önerisi de alabilirim, Kasım ayı son zamanlar geldi.
4) Ürün DOS olarak geliyor. Buna windows yüklemek zor mudur? ve İşletim sistemi yükleip geri iade etmem mümkün mü? Satıcı Amazon olduğu için bir tık daha güveniyorum.
@Abdullah Hacıgül etiketliyorum seni kusura bakma ama Servisler ile ilgili youtube kanalında bir video bulamadım. Aktif bir takipçinim, okul vs işlerinden foruma bayağıdır giremedim. Bugün kasım ayı bitmden pc almam gerekiyor. Engin bilgilerine açığım.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke
1) Yeni kasaya veya eski kasaya göre değişir fakat her iki kasada pek ısınmıyor diye biliyorum.
2) Evet servis durumu gerçekten kötü kasayı açmanıza izin vermiyorlar açarsanız garanti dışı kalıyor cihaz. RAM taktırmak için servise göndermeniz gerekecek.
3) Eğer monitöre bağlarsanız MUX Switch farketmeksizin tüm performansını verecektir cihaz. (Özellikle FPS oyunlarında Kare artışı olacaktır)
4) Windows yüklemek gayet basit 1 saatinizi almaz. Windows lisans içinde SağlamLisans gibi platformlardan 110 TL'ye satın alabilirsiniz

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Yeni kasaya veya eski kasaya göre değişir fakat her iki kasada pek ısınmıyor diye biliyorum.
2) Evet servis durumu gerçekten kötü kasayı açmanıza izin vermiyorlar açarsanız garanti dışı kalıyor cihaz. RAM taktırmak için servise göndermeniz gerekecek.
3) Eğer monitöre bağlarsanız MUX Switch farketmeksizin tüm performansını verecektir cihaz. (Özellikle FPS oyunlarında Kare artışı olacaktır)
4) Windows yüklemek gayet basit 1 saatinizi almaz. Windows lisans içinde SağlamLisans gibi platformlardan 110 TL'ye satın alabilirsiniz
Evet ürün bu az önce satın aldım. DOS sisteme windows nasıl kuruluyor burda veya youtubeda var mıdır konusu?
Umarım sorunsuz gelir. Monitör de ileride alıp fps artışını denerim. Isınma sorunu olmazsa çok güzel duruyor giyatına göre.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,172
İsim
Berke
Evet ürün bu az önce satın aldım. DOS sisteme windows nasıl kuruluyor burda veya youtubeda var mıdır konusu?
Umarım sorunsuz gelir. Monitör de ileride alıp fps artışını denerim. Isınma sorunu olmazsa çok güzel duruyor giyatına göre.

Necrotic

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Orkun
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler videoyu inceleyip, yetişebilirsem fiyatı değişmeden bu modelin incelemesini yaparım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,004
Üyeler
140,588
Son üye
Çiftçi
Top Bottom