Neler Yeni

Acer Nitro 5 ayıplı mal mıdır?

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Selamun aleyküm.
Kasım 2020'de aldığım Acer nitro 5 An515-54-76MQ modelini satın aldım.
(i7 9750H, 8GB, GTX1650)
Birden fazla sorunum var.
1- Ürün boşta yükte her türlü ısınma sorunu yaşıyor fanlar bi dönüyor bir dönmüyor ses olarak bunu hissettiriyor valorant harici pek oyun oynamam ama onda bile 90-100 arası görüyor.
2-Bugün derslerden sonra bir Valorant gireyim dedim. Girdim oyuna fareyi ne kadar sola da çeksem isteksiz sağa dönüyor touchpadin üstünde kir yok bir şey yok.
İşte bende hemen elimin altında bulunan mikrofiber bezi aldım ve menüye geçip bir sildim sonrasında sağ sol oynarken bir anda gene gitti touchpad bir çalışıyor bir çalışmıyor gidiyor geliyor.
Kapa aç yapıyorum gene aynı.

3-Dünde dedim bir video izleyeyim açtım Valorant videosu izliyorum aynı zamanda yan tarafta forumda geziniyorum.(çift monitör kullanıyorum)
Sonra PC bir kaldı dondu böyle tuş basıyorum olmuyor mouse basıyorum olmuyor sol taraftan cızz diye ses geliyor korkmaya başladım yani yanıyor mu ne oluyor dedim artık bir duman hissettim. Hemen açma kapamaya basılı tuttum kapandı işte aynı zamanda video kaydı da aldım.

4-Aynı zamanda tuşlarda da aynı sorun var bazen a bazen e bazense farklı tuşlar basıyor basmıyor kapa aç yapınca da düzelmiyor.

5-Uyku moduna giriyor çıkmıyor kalıyor öyle 5 dk sonra açıldığı oluyor ama bunu yaşayınca artık kapama tuşuna basılı tutuyorum ve kapatıyorum sonrasında otomatik onarma diyor birde öyle bekliyor.

6-10 chunk ile minecraftta bile 40 50 fps alıyorum valorantta 60-110 arası tüm gücünü kullanıyor ama bu kadar .

7-Çok fazla fps dropları yiyorum ısıdan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

İlk resimi word de makale yazarken çektim ve arkada 3 veya 4 sekme vardı birde nitrosense açıktı.
Video koyamadım uzantı tutmuyor karşılaştığım sorunlar bunlar sizce bu ürün gerçekten ayıplı mal olarak sayılır mı ?

Ekler

• 20210327_014259.jpg
    20210327_014259.jpg
    2 MB · Hit: 212
  • 22.PNG
    22.PNG
    67.3 KB · Hit: 211

Chico

80+ Silver
En İyi Cevap
7
2-Bugün derslerden sonra bir Valorant gireyim dedim. Girdim oyuna fareyi ne kadar sola da çeksem isteksiz sağa dönüyor touchpadin üstünde kir yok bir şey yok.
Klavyeyeyi kullanırken, aynı anda touchpadden mi oyun oynuyorsun?

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Selamun aleyküm.
Kasım 2020'de aldığım Acer nitro 5 An515-54-76MQ modelini satın aldım.
(i7 9750H, 8GB, GTX1650)
Birden fazla sorunum var.
1- Ürün boşta yükte her türlü ısınma sorunu yaşıyor fanlar bi dönüyor bir dönmüyor ses olarak bunu hissettiriyor valorant harici pek oyun oynamam ama onda bile 90-100 arası görüyor.
İşte bende hemen elimin altında bulunan mikrofiber bezi aldım ve menüye geçip bir sildim sonrasında sağ sol oynarken bir anda gene gitti touchpad bir çalışıyor bir çalışmıyor gidiyor geliyor.
Kapa aç yapıyorum gene aynı.

3-Dünde dedim bir video izleyeyim açtım Valorant videosu izliyorum aynı zamanda yan tarafta forumda geziniyorum.(çift monitör kullanıyorum)
Sonra PC bir kaldı dondu böyle tuş basıyorum olmuyor mouse basıyorum olmuyor sol taraftan cızz diye ses geliyor korkmaya başladım yani yanıyor mu ne oluyor dedim artık bir duman hissettim. Hemen açma kapamaya basılı tuttum kapandı işte aynı zamanda video kaydı da aldım.

4-Aynı zamanda tuşlarda da aynı sorun var bazen a bazen e bazense farklı tuşlar basıyor basmıyor kapa aç yapınca da düzelmiyor.

5-Uyku moduna giriyor çıkmıyor kalıyor öyle 5 dk sonra açıldığı oluyor ama bunu yaşayınca artık kapama tuşuna basılı tutuyorum ve kapatıyorum sonrasında otomatik onarma diyor birde öyle bekliyor.

6-10 chunk ile minecraftta bile 40 50 fps alıyorum valorantta 60-110 arası tüm gücünü kullanıyor ama bu kadar .

7-Çok fazla fps dropları yiyorum ısıdan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

İlk resimi word de makale yazarken çektim ve arkada 3 veya 4 sekme vardı birde nitrosense açıktı.
Video koyamadım uzantı tutmuyor karşılaştığım sorunlar bunlar sizce bu ürün gerçekten ayıplı mal olarak sayılır mı ?
İlk resimde gördüğüm kadarıyla laptop un içinden geçmişsin.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Klavyeyeyi kullanırken, aynı anda touchpadden mi oyun oynuyorsun?
Hayır mouseden oynuyorum ama ara sıra dışarı çıkınca çalışmadığını farkediyorum dün yaşadığım sorunda direk kendi kendine sağa gidiyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk resimde gördüğüm kadarıyla laptop un içinden geçmişsin.
Dostum 5 aylık ürün parçalamıyorum yani dışında toz vardı biraz evet ama pcde çok fazla oyun oynamıyorum ve sürekli birşeyler çıkıyor.

EFEOZUPAK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
EFE ÖZÜPAK
klavyenin ortası yamulmuş gibi geldi bana

TEŞKİLAT

80+ Silver
evet ilk resimde bilgisayar gerçekten yorulmuş gibi duruyor biraz kullanımınızın da etkisi olabilir, sizin ürününüzde de problem olabilir servise falan yollamanızı öneririm o kadar dereceler hiç normal değil.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok kanka sağlam çalışıyor merak etme :)

Bıos güncelle.
Dostum sence ısınmanın veya yaşadığım sorunların biosla alakası var mı?
Drop yediğim için güncelledim en son sürüme daha çok drop yemeye başladı.

evet ilk resimde bilgisayar gerçekten yorulmuş gibi duruyor biraz kullanımınızın da etkisi olabilir, sizin ürününüzde de problem olabilir servise falan yollamanızı öneririm o kadar dereceler hiç normal değil.
Dostum her şey çalışıyor sağ taraftaki sticker ter geldikçe soyuluyor bende bez koyuyorum artık haricinde başka bir şey olmadı aldığım gibi zaten neredeyse 2 ay serviste durdu kullandığım 2,5 3 ay.
Edit:Yazmayı unutmuşum servisten 3 4 hafta önce geldi zaten 1 2 hafta gibi bir süre kullanmadım denebilir derslerim dolayısıyla.

Son düzenleme:

Techno08

80+ Gold
Dostum sence ısınmanın veya yaşadığım sorunların biosla alakası var mı?
Drop yediğim için güncelledim en son sürüme daha çok drop yemeye başladı.

bios güncellemeleri sistemin stabil çalışmasıno sağlar varsa güncelle. Onun harici termal macun yenile ve fan temizliği yap.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
bios güncellemeleri sistemin stabil çalışmasıno sağlar varsa güncelle. Onun harici termal macun yenile ve fan temizliği yap.
Dostum sırf ısınma için 2 kez gitti zaten 1 aylık termal macun ne olmuş olabilir ki bunun harici sorunlarım da fazla şuan hepsini gidermek istiyorum videoları da var.

Techno08

80+ Gold
Dostum sırf ısınma için 2 kez gitti zaten 1 aylık termal macun ne olmuş olabilir ki bunun harici sorunlarım da fazla şuan hepsini gidermek istiyorum videoları da var.

o zaman donanımsal bir sorun olabilir. Servise gönder ve iade talep et bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,263
Üyeler
152,862
Son üye
ScotX
Top Bottom