Neler Yeni

Acer Nitro 5 Ekran Donma Sorunu

RRagnarR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muhammet Uzun
Sistem bilgilerim;
Amd Ryzen 7 3750H
16GB Ram
1tb hdd + 265GB ssd
Gtx 1650
İşletim sistemim Windows 10 ssd ye kurdum ve bütün güncellemeleri indirdim.
Driverları direk Acerın sitesinden indirdim. Ve hepsi güncel. Ama anlayamadığım bir şekilde ekran donuyor ara ara. Birden donuyor. Bilgisayar çalışıyor hatta video izlerken durdurup oynatmaya devam edebiliyorum ama ekran donuyor. Ekranı kapat aç yaptığımda düzeliyor. Ama bazen ard arda oluyor kanser oluyorum bilgisayar da daha yeni vurup kıracağım ondan korkuyorum. Nasıl düzeltebilirim ?

edit: Sorunu hallettim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Onur Tokdemir
Merhaba, bu laptop ile hangi oyunları oynuyorsun ve ortalama kaç fps alıyorsun söyler misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yakup Şahin
Aynı Sorunu aynı modelde ben de yaşıyorum da nasıl çözdüğünü anlatabilir misin acaba?

myolacan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Meriç Yolaçan
Sistem bilgilerim;
Amd Ryzen 7 3750H
16GB Ram
1tb HDD + 265GB ssd
Gtx 1650
İşletim sistemim Windows 10 ssd ye kurdum ve bütün güncellemeleri indirdim.
Driverları direk Acerın sitesinden indirdim. Ve hepsi güncel. Ama anlayamadığım bir şekilde ekran donuyor ara ara. Birden donuyor. Bilgisayar çalışıyor hatta video izlerken durdurup oynatmaya devam edebiliyorum ama ekran donuyor. Ekranı kapat aç yaptığımda düzeliyor. Ama bazen ard arda oluyor kanser oluyorum bilgisayar da daha yeni vurup kıracağım ondan korkuyorum. Nasıl düzeltebilirim ?

edit: Sorunu hallettim.
Dostum sorunu nasıl hallettin valla bende kırıcam bilgisayarı son 30 dakika da 5. kapanışı öyle sistemi de pek yoracak işler yapmıyorum

erdk100

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Kırbaş
Aynı sorun bendede var günde 1 2 defa oluyor,kafayı yicem çözebildiniz mi?

RRagnarR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muhammet Uzun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar uzun süredir bu foruma girmiyordum kusura bakmayın yanıtlayamadığım için. Sorunu çözemeyen arkadaşlar için nasıl çözdüğümü yazıyorum;

https://www.amd.com/en/support/apu/...rocessors-radeon-rx-vega-graphics/amd-ryzen-2
Verdiğim linkteki Auto-Detect and Install aracını indirdim. Aracı çalıştırdım. Araç yükleme aşamasına geçtiğinde yarıda hata verdi. Hatanın nedenine AMD'nin sitesinden baktığım zaman "Sürücü ve Yazılım Çakışmaları" diye bir şey gördüm. Sağ olsunlar altta çözümünü de vermişler. "Mevcut veya hasar görmüş sürücü dosyalarını ve kayıt defteri girdilerini kaldırmak için AMD Cleanup Utility'yi kullanın, böylece Radeon Yazılım paketinin başarıyla yüklenmesine izin verin." Söylediği aracı kullandım. Araç otomatik olarak kaldırdı AMD dosyalarını. Daha sonra yeniden başlatıp tekrardan Auto-Detect and Install aracını çalıştırıp Radeon Yazılımını kurarken "Ek Seçenekler" altındaki "Fabrika Sıfırlaması" seçeneğini seçtim ve yazılımı kurdum. Sorun çözülmüş oldu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,296
Üyeler
151,374
Son üye
gragor
Top Bottom