Neler Yeni

Acer ‎Nitro XV272UV monitör fiyatına göre alınır mı

Rymoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tuğra Tertemiz
Bütçe
7000
Bu monitörü almayı düşünüyorum. En uygun 2k, ips, 170hz monitör. Sizce değer mi ? Yoksa Aklımda Samsung Odyssey G4 var. Samsung full hd, ips, 240hz. Sizce hangisi mantıklı.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Barış Okçu
Bu monitörü almayı düşünüyorum. En uygun 2k, ips, 170hz monitör. Sizce değer mi ? Yoksa Aklımda Samsung Odyssey G4 var. Samsung full hd, ips, 240hz. Sizce hangisi mantıklı.
2k her zaman daha iyidir. Bende bu monitör var bide vg27aq var ikiside aynı görüntüyü veriyor resmen. Ben tavsiye ederim fiyatına göre

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete
İşlemci ve ekran kartın nedir hocam

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete
hocam rx 5700xt ve ryzen 5 5600
Monitörü 2K alman demek Full HD ye kıyasla 2 Kat daha az FPS alman demek. Sistemin güzel fakat 2K için yeterli olmadığını düşünüyorum. Özellikle hikaye tabanlı oyunlar felan oynucaksan 70 FPS lerin altını görebilirsin. Bence kaliteli bir Full hd işini görecektir zaten 27" de 2K biraz saçma geliyor bana

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Barış Okçu
Ekran kartı sıkıntıymış biraz 2k için. Sadece hikayeli ağır oyunlarda fps düşüklüğü yaşadığım için sıkıntı olmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörü 2K alman demek Full HD ye kıyasla 2 Kat daha az FPS alman demek. Sistemin güzel fakat 2K için yeterli olmadığını düşünüyorum. Özellikle hikaye tabanlı oyunlar felan oynucaksan 70 FPS lerin altını görebilirsin. Bence kaliteli bir Full hd işini görecektir zaten 27" de 2K biraz saçma geliyor bana
Bu arada hocam 27 de 1080 saçma asıl 2k yı nasıl saçma buldunuz anlayamadım.

Rymoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tuğra Tertemiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet hocam fps 1080p monitöre göre düşük olacaktır elbet ileri odaklı olması adına bunu düşünmüştüm, o zaman Samsung monitöre yöneleyim ben.

Ekran kartı sıkıntıymış biraz 2k için. Sadece hikayeli ağır oyunlarda fps düşüklüğü yaşadığım için sıkıntı olmuyor.

anladım hocam peki siz sisteme göre hangisini önerirsiniz, Samsung olan model daha mantıklı mı olur ? Yoksa ileri dönüklük açısından aceri mi almalıyım ?

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete

2K Monitör alan adam genelde FPS oyun oynamayan, hikaye tabanlı oyunlara ağırlık veren kişidir. Bu yüzden 2K monitör alcak olan adamın bence 32" alması daha mantıklı. Fakat 2K ve 32" monitör alınca fiyat uçuyor veya VA panel almak gerekiyor. Ayrıca 27" monitörde güzel bir Full HD panel gerçekten beklentiyi tatmin ediyor. Ayrıca arkadaşın sistemi için 2K fazla ağır gelir bazı oyunlarda 60 FPS i geçemez. Nacizane tavsiyem 27" Full HD ama kaliteli bir monitör alman. Gerekirse 165 Hz civarlarına bile inebilirsin çünkü 240FPS i anca lol, valorant tarzı oyunlarda görüceğin için 240hz alman bence çok mantıklı değil. Özellikle bu oyunları çok oynayan birisi değilsen 240Hz yi 2. plana atabilirsin. Bulduğun monitörlerin linkini beni etiketleyerek atarsan yardımcı olabilirim.

@Rymoth Yazdığımı okuyabilirsin hocam bütün soru işaretlerini gidermiştir umarım

Son düzenleme:

Rymoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tuğra Tertemiz
2K Monitör alan adam genelde FPS oyun oynamayan, hikaye tabanlı oyunlara ağırlık veren kişidir. Bu yüzden 2K monitör alcak olan adamın bence 32" alması daha mantıklı. Fakat 2K ve 32" monitör alınca fiyat uçuyor veya VA panel almak gerekiyor. Ayrıca 27" monitörde güzel bir Full HD panel gerçekten beklentiyi tatmin ediyor. Ayrıca arkadaşın sistemi için 2K fazla ağır gelir bazı oyunlarda 60 FPS i geçemez. Nacizane tavsiyem 27" Full HD ama kaliteli bir monitör alman. Bulduğun monitörleri beni etiketleyerek atarsan yardımcı olabilirim.
Hocam bütçem maksimum 7000 lira, bu fiyat bandına kadar olan modellerden beni uzun süre götürecek, kaliteli bir monitör önerisi yaparsanız çok sevinirim. Ayrıca çoğu konuda 27'' ve 1080p olan monitörlerde piksel sayarsın gibi yorumlar yapıyorlar, sizce böyle bir durum söz konusu olur mu ?

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
1080p için 27 inç olmaz yanlış yönlendirilmişsiniz. 24 inç üstündeki boyutlar 1080p'de metin netliği ve keskinliğin kötü olmasına neden olacak. 27 inc için 1440p tam uyuşacaktır.
Ve attığınız bu monitör harika ama harika ötesi bir monitör. Bir zamanların best budget gaming monitor kategorisinde top1'den aşağı inmiyordu.Tabi yeni modeller çıktı.Fiyatı uygunsa anında satın alın.
Bu arada o ekran kartı 2k'da çalıştırmaz diye bir şey yok. Fsr performans+fg, birazda normal-high grafiklerle daha iyi bir gpu'ya geçene kadar idare edersiniz. Basit bir mesele için böyle harika bir monitörden feragat edilmez.

Son düzenleme:

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete
Hocam bütçem maksimum 7000 lira, bu fiyat bandına kadar olan modellerden beni uzun süre götürecek, kaliteli bir monitör önerisi yaparsanız çok sevinirim. Ayrıca çoğu konuda 27'' ve 1080p olan monitörlerde piksel sayarsın gibi yorumlar yapıyorlar, sizce böyle bir durum söz konusu olur mu ?
Bir yabancı youtube kanalı zamanında bu tür pixel sayarsın diye abartanlar için güzel bir kanıtlı inceleme videosu paylaşmıştı, aradım ama bulamadım. Özetle anlatmam gerekirse Full HD, 27" güzel bir monitörde çok güzel renk ve uyum sağlar fakat 27" üzerine çıkılmaya başladıkça pixel mutlaka arttırılmalıdır. Yani 27 inç de rahat bir şekilde kullanılabilir. Sen monitöre 10 cm mesafeden bakıyorsan ki hiçbirimiz o mesafeden bakmıyor kesinlikle öyle pixel sayma durumu felan yok. 2. ekranım 27" Full HD ve Ips panel çok memnumum arada ordan bile oyun oynuyorum.

Rymoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Tuğra Tertemiz
1080p için 27 inç olmaz yanlış yönlendirilmişsiniz. 24 inç üstündeki boyutlar 1080p'de metin netliği ve keskinliğin kötü olmasına neden olacak. 27 inc için 1440p tam uyuşacaktır.
Ve attığınız bu monitör harika ama harika ötesi bir monitör. Bir zamanların best budget gaming monitor kategorisinde top1'den aşağı inmiyordu.Tabi yeni modeller çıktı.Fiyatı uygunsa anında satın alın.
Hocam gerçekten kafam karıştı :) diğer hocamız daha farklı öneride bulundu bende ilk başta sizin gibi düşündüm. Monitör hakkında yorumuz için ayrıca teşekkür ederim rtings incelemesi baya iyi duruyor gerçekten. 6900 liraya daha iyisi yok sanırım ama sistem özelliklerim sanırım 2k için pek uygun değil fakat ileri dönüklük açısından bakarsak mantıklı olacağını düşünüyorum bende.

Hocam gerçekten kafam karıştı :) diğer hocamız daha farklı öneride bulundu bende ilk başta sizin gibi düşündüm. Monitör hakkında yorumuz için ayrıca teşekkür ederim rtings incelemesi baya iyi duruyor gerçekten. 6900 liraya daha iyisi yok sanırım ama sistem özelliklerim sanırım 2k için pek uygun değil fakat ileri dönüklük açısından bakarsak mantıklı olacağını düşünüyorum bende.
Anladım hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Peki bu monitör yerine ne önerirsiniz maksimum 7000 lira olacak şekilde.

Top Bottom