Neler Yeni

Açığa geçmek mantıklı mı

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
12.sınıfım 2. Dönem açığa geçmeyi düşünüyorum mantıklı mı üniversite sınavına zaman bulamıyorum derslerden performanslardan bunun için geçmek istiyorum ve açık lisenin mantığını bilen var mı ya da açıktan okuyan nasıl oluyor

Musa Dinç

80+ Bronze
Mantıklı değil.

MigrosJET

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Martyn McMillan
Zamanında bir arkadaşım da senin gibi düşünüp geçmişti. Eğer disiplinden taviz vermezsen, yapabilirsen geç ama salarsan toparlaması zor olur.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Rulep

80+ Gold
hali hazırda çalışma düzenin yoksa geçmek mantıklı değil

syroxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Alper Tan
Yaklaşık iki sene önce aynı şekilde ''Açığa geçeyim daha verimli çalışırım, okul olmaz kafam rahat olur, sınava çok rahat çalışırım'' gibi sözlerle Açığa geçen birçok arkadaşım vardı. Çoğu o sene içerisinde düzeni oturtamadı ve mezuna bıraktı. Bence burada iş tamamen sende bitiyor dostum. Eğer disiplinini doğru bir şekilde koruyabileceğine inanıyorsan hiç zaman kaybetme. Ama 2-3 ay çalıştıktan sonra aksaklıklar yaşarım diyorsan da geçmenin bir mantığı yok.

Okula devam ederek hazırlanmak kötü değil. Aslında oldukça fazla avantajı bulunuyor. Sen sadece kendine okul saatleri ve dışarısında bir düzen kurarsan bu disiplinin başarıyı da kolaylıkla getirecektir. Ek olarak Haziran ayında hiçbir hoca derslere vs. yüklenmez. Hatta devamsızlık olayını ayarlayabilirsen son ay hiç okula gitmeyip kendini daha rahat hazırlarsın. Umarım istediğin yeri kazanırsın, başarılar :)

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaklaşık iki sene önce aynı şekilde ''Açığa geçeyim daha verimli çalışırım, okul olmaz kafam rahat olur, sınava çok rahat çalışırım'' gibi sözlerle Açığa geçen birçok arkadaşım vardı. Çoğu o sene içerisinde düzeni oturtamadı ve mezuna bıraktı. Bence burada iş tamamen sende bitiyor dostum. Eğer disiplinini doğru bir şekilde koruyabileceğine inanıyorsan hiç zaman kaybetme. Ama 2-3 ay çalıştıktan sonra aksaklıklar yaşarım diyorsan da geçmenin bir mantığı yok.

Okula devam ederek hazırlanmak kötü değil. Aslında oldukça fazla avantajı bulunuyor. Sen sadece kendine okul saatleri ve dışarısında bir düzen kurarsan bu disiplinin başarıyı da kolaylıkla getirecektir. Ek olarak Haziran ayında hiçbir hoca derslere vs. yüklenmez. Hatta devamsızlık olayını ayarlayabilirsen son ay hiç okula gitmeyip kendini daha rahat hazırlarsın. Umarım istediğin yeri kazanırsın, başarılar :)
Teşekkür ederim açıklaman için umarım kazanabilrim

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Eğer ki günde minimum 12 saat çalışacaksan mantıklı.

Top Bottom