Neler Yeni

Açık liseye geçmemek için sebep?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Bu sene 12. sınıfım, anadolu lisesindeyim ve bölümüm sayısal. Yazılım ya da Bilgisayar Mühendisliği hedefliyorum fakat TYT ve 11. sınıf konularını iyi bildiğim söylenemez. Açık liseye geçip kendim çalışma planı yapıp halletmek istiyorum. Okulda YKS için işime yaramayacak olan Felsefe, Edebiyat, Tarih, İngilizce, Din Kültürü gibi dersleride göreceğim, bundan dolayı aşırı zaman kaybedeceğimi düşünüyorum, açık lisenin dezavantajları varmıdır bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

ozomona

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Özcan Karakaya
Bu sene 12. sınıfım, anadolu lisesindeyim ve bölümüm sayısal. Yazılım ya da Bilgisayar Mühendisliği hedefliyorum fakat TYT ve 11. sınıf konularını iyi bildiğim söylenemez. Açık liseye geçip kendim çalışma planı yapıp halletmek istiyorum. Okulda YKS için işime yaramayacak olan Felsefe, Edebiyat, Tarih, İngilizce, Din Kültürü gibi dersleride göreceğim, bundan dolayı aşırı zaman kaybedeceğimi düşünüyorum, açık lisenin dezavantajları varmıdır bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
lisede en boş ve gereksiz sene 12. sınıf zamanı, adam akıllı arkadaş ortamınız yoksa veya okuldaki ucubelerle uğraşmak istemiyorsanız açığa geçmek daha iyi olacaktır. eğitim sistemi vasat zaten

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Surekli evdesin. Buna adapte olamayan cok insan var.

Dersi derste dinleyen biriysen yandin. Cunku soru soracagin birisi yok. Sadece bir MP4 var karsinda.

Duzenli calismaya onceden kendini alistirmadiysan kendini kandirma, ilk 1-2 ay duzenli hic calisamayacaksin ya da yuksek ihtimalle verim alamayacaksin. Onceden duzenli calistiysan problem olmaz bu konuda.

Eger bir tanidigin ya da iyi bilgiye sahip bir arkadasin yoksa cogu zaman insanlara soru soramiyorsun bu da anlama konusunda problem yaratiyor.

Planlama yapman cok onemli, kotu planlama yaparsan tum senen cope gidebiliyor.

Eksileri bunlar diyebilirim.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Surekli evdesin. Buna adapte olamayan cok insan var.

Dersi derste dinleyen biriysen yandin. Cunku soru soracagin birisi yok. Sadece bir MP4 var karsinda.

Duzenli calismaya onceden kendini alistirmadiysan kendini kandirma, ilk 1-2 ay duzenli hic calisamayacaksin ya da yuksek ihtimalle verim alamayacaksin. Onceden duzenli calistiysan problem olmaz bu konuda.

Eger bir tanidigin ya da iyi bilgiye sahip bir arkadasin yoksa cogu zaman insanlara soru soramiyorsun bu da anlama konusunda problem yaratiyor.

Planlama yapman cok onemli, kotu planlama yaparsan tum senen cope gidebiliyor.

Eksileri bunlar diyebilirim.
Düzenli çalışmaya başlayınca kamp videolarıyla birlikte verimli bir şekilde çalışabiliyorum ama sonradan sıkılıp bıraktığım oldu. Ama isteyince düzenli ve verimli çalışabiliyorum her gün.

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Emin Tamer
şahsen 3 yıl okuyupda sırf son yıl yüzünden açık lise diploması almak istemem (benimde sınav senem)
Mesaj otomatik birleştirildi:

şahsen 3 yıl okuyupda sırf son yıl yüzünden açık lise diploması almak istemem (benimde sınav senem)
kaldı ki eğer erasmus düşüncen varsa bazı ülkeler açık lise mezuniyetini kabul etmiyor.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

kaldı ki eğer erasmus düşüncen varsa bazı ülkeler açık lise mezuniyetini kabul etmiyor.
Bak bunu öğrenmem cidden iyi oldu, açık lise diploması yüzünden erasmus'ta sıkıntı oluyor mu? Çünkü ben üniversitede erasmus düşünüyordum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Düzenli çalışmaya başlayınca kamp videolarıyla birlikte verimli bir şekilde çalışabiliyorum ama sonradan sıkılıp bıraktığım oldu. Ama isteyince düzenli ve verimli çalışabiliyorum her gün.
Iste o duzeni devam ettirebilecek misin 9 ay boyunca o onemli.

Dediginiz sey acik universite acik lise degil. Acik universitede okuyorsan erasmusa kabul etmiyorlar. Liseden duz lise diplomasi alarak cikiyorsun zaten.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Iste o duzeni devam ettirebilecek misin 9 ay boyunca o onemli.

Dediginiz sey acik universite acik lise degil. Acik universitede okuyorsan erasmusa kabul etmiyorlar. Liseden duz lise diplomasi alarak cikiyorsun zaten.
Açık lise diploması erasmusta sıkıntı çıkarırmı? Açık üniversitede değil normal üniversite.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Açık lise diploması erasmusta sıkıntı çıkarırmı? Açık üniversitede değil normal üniversite.
Acik lise problem cikarmiyor. Orgun egitime gectiginiz surece Erasmus imkani doguyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Atakan Öndaş
O evde planlamami yapip calisacagim hayalleri genelde suya dusuyor. Bir dershaneye vs. gidersen daha verimli gecebilir belki ben oyle yapmayi dusunuyorum cunku okula gittigin zaman helede o edebiyat hocan falan giciksa ölüm gibi geciyor 11. sinifta bize cok cektirdi 12 de yapabileceklerini dusunemiyorum bile bende aciga gecmeyi dusunuyorum ama bakan en son aciga gecis zorlasacak vs. diye aciklama yapmisti su an ki surec ne olacak bilmiyorum. Ama okula gidersek kafadan 1 ayin yazililar yuzunden cope gidiyor sinav odakli calisamiyorsun 1 ay da baktigimiz zaman onemli bir zaman dilimi ben bunlari goz onune alarak aciga gecmeyi mantikli buluyorum. Eksi yonleri duzen oturtamaz calisamazsan cok cok kotu sonuclar olabilir oda senle alakali aciga gecmis olman veya okul ile alakali degil tamamen bireysel. Diger kotu yani ise lise diploman olmayacak mezuniyetin olmayacak bunlar uzucu gibi duruyor ancak guzel bir universite hayalinin yaninda hicbir sey hakkimizda hayirlisi olsun insallah :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,038
Üyeler
140,751
Son üye
Oredarhyme
Top Bottom