Neler Yeni

açık öğretime geçince burs kesilir mi

KG68

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kerem gül
Merhabalar,
Ben 12. sınıf öğrencisiyim ve PYBS bursu alıyorum. İkinci dönem açık öğretim lisesine geçeceğim fakat açık öğretime geçildiği takdirde PYBS bursum kesiliyor. az önce yönetmelikte şöyle bir madde okudum
MADDE 28 – (1) (Değişik: 10/9/2012-2012/3697 K.) Son sınıf öğrencilerinden, okulu bitirenlerin ve ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli duruma düşenlerin bursları, ders yılının sona erdiği tarihi takip eden aybaşında kesilir. Ancak, ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamlayan öğrencilerin bursları, resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarında da devam eder. Ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu burslu olarak tamamlayan öğrencilerden resmî ve örgün ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıranlar burslu olduklarını bu kurum müdürlüklerine beyan ederler. Bu öğrencilerin burs nakilleri elektronik ortamda gerçekleştirilerek ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu tamamladıkları tarihi takip eden aybaşından itibaren bu kurum müdürlüklerince ödenir.

Eğer açık öğretime geçersem bir ay daha mı alabiliyorum bursu yoksa tamamen kesiliyor mu
yardımcı olursanız sevinirim.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Bildiğim kadarıyla direkt olarak kesiliyor. Ama eğer müdürün kafa bir adamsa ve okul çok devamsızlığı takmıyorsa geçme. Zaten sınavları falan erken yapıyorlar. Bizde ikinci dönem konuları sınavda çıkmayacak dendiğinden çoğu kişi okula direkt olarak gelmeyecek. İdarede devamsızlıkları büyük ihtimalle yazmayacak.

KG68

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kerem gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla direkt olarak kesiliyor. Ama eğer müdürün kafa bir adamsa ve okul çok devamsızlığı takmıyorsa geçme. Zaten sınavları falan erken yapıyorlar. Bizde ikinci dönem konuları sınavda çıkmayacak dendiğinden çoğu kişi okula direkt olarak gelmeyecek. İdarede devamsızlıkları büyük ihtimalle yazmayacak.
hmm bizim müdür fln çok sıkı zannetmiyorum direk kesiliyor yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

mart ayını alsam yeter di aslında kurs taksiti ödeyecektim

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
hmm bizim müdür fln çok sıkı zannetmiyorum direk kesiliyor yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

mart ayını alsam yeter di aslında kurs taksiti ödeyecektim
Bir iki kişinin kesilmediği olmuş ama. Tam bilmiyorum hocam.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
nerden bakıyorsunuz rica etsem öğrenebilirmiyim
Başka forumda gördüm hocam bir konunun altında. Arkadaş açığa geçmiş ama kesilmemiş. Normalde ben de kesiliyor diye biliyorum hatta müdüre falan sormuştum önceden kesilir dediler.

KG68

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kerem gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka forumda gördüm hocam bir konunun altında. Arkadaş açığa geçmiş ama kesilmemiş. Normalde ben de kesiliyor diye biliyorum hatta müdüre falan sormuştum önceden kesilir dediler.
anladım hocam saağolasın teşekkür ederim

Top Bottom