Neler Yeni

Açıklayamadığım görüntü sorunu, LÜTFEN YARDIM -AMD

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kartın problemlidir garantiye yolla.
Yazılım çakışması olduğunu düşünüyorum çünkü genelde bir AMD kartla problem yaşadığınız sisteme başka AMD kart taksaniz da problem sürüyor

rynsz

80+ Bronze
Yazılım çakışması olduğunu düşünüyorum çünkü genelde bir AMD kartla problem yaşadığınız sisteme başka AMD kart taksaniz da problem sürüyor
Dostum temiz format at bileşenlerin driverlerini orjinal sitelerinden yükle kur dene. Devam ederse kartını garantiye yolla 15 gün geçmediyse direk iade yapabilirsin.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,671
İsim
Emre Zengin
Merhaba, nasıl açıklayacağımı bilmediğim için sorun yaşandığında video aldım ve ss alıp ekledim. Genellikle google chromedayken ses karışmaya başlıyor düzeliyor sonra takılmalar oluyor, mouse yavaş hareket ediyor ve sonra görüntü bu hale geliyor. Bazen de hiç bir komutu kabul etmiyor ses geliyor görüntü öyle donuyor. Ekran kartına DDU ile temiz güncelleme yaptım. Başka sürümler denedim, her sürümde farklı hatalar alıyorum. Dün Device Manager bölümünde PCI ile ilgili sorun görüntüleniyordu, onu internetteki bir videoya göre update ettim sorun hala devam ediyor. Bilgisayarımdaki sorunun ne olduğunu nasıl bulabilirim? Troubleshooting programı veya eski/sorunlu driverları bulabilecek bir program var mı? Bilgisayarı 2 hafta önce topladım ve montajını ben yaptım. Dün böyle bir sorunla karşılaşmaya başladım. Yardımlarınız için teşekkürler.

BIOS Güncel, Windows 11 Pro kurulu. Windows'da bir güncelleme yok.

MSI RX 6700 XT
RYZEN 5600
Asus Prime B550M-K Anakart
Gametech Galaxy Pro 750w 80+Gold Kasa
WD Blue Sn570 Nvme Ssd 500gb
Team-Force 2x8 GB 3200 MHZ cl 16 RAM
Ya ekran kartında bir sorun var ya da RAM'ler tetikliyor. Anakartın Asus XMP'nin oradaki adı D.O.C.P diye geçiyor acaba o açık mıdır?

Son düzenleme:

Pwoh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğakan Öztürk
Ya ekran kartında bir sorun var ya da RAM'ler tetikliyor. Anakartın Asus XMP'nin oradaki adı D.O.C.P diye geçiyor acaba o açık mıdır?
Evet açık, RAM frekansı düşüktü DOCP açılınca 3200 yapılıyor diye açtım.

Benim bu sorunumu yaşayan başka kullanıcılar da var. Driver sorunu olduğunu söylüyorlar. İade de etmek istemiyorum uyguna aldım iade edip Nvidia almam gerekecek o da çok pahalı.. Ama sanırım mecbur kalacağım eğer öneriniz yoksa :(

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,671
İsim
Emre Zengin
Evet açık, RAM frekansı düşüktü DOCP açılınca 3200 yapılıyor diye açtım.

Benim bu sorunumu yaşayan başka kullanıcılar da var. Driver sorunu olduğunu söylüyorlar. İade de etmek istemiyorum uyguna aldım iade edip Nvidia almam gerekecek o da çok pahalı.. Ama sanırım mecbur kalacağım eğer öneriniz yoksa :(
BİOS'tan 3000 MHz'ye çekip dener misin?

Pwoh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğakan Öztürk
Sorunumu sanırım düzelttim, belki birilerine yardımcı olur.
RAMleri çıkarıp taktım. BIOS ayarlarını sıfırladım, DOCP tekrar aktif ettim(3200mhz olması için). Oynadığım oyunlardaki FPS limitlerini kaldırdım. AMD Smart Access Memory açmadım, kapalı bıraktım. AMD tüm ayarlarını kapattım.

Top Bottom