Neler Yeni

💥💥Acil destek pc açılmıyor

ridvan k

80+ Bronze
Arkadaslar pc de bu ekran var acamiorm f1 bassamda herhangi bir tepki yok
Anakart pilini cikarip taktım
Iki adet m2 vardi bi tanesini de cikardım hala durum aynı sonuç

Ekler

• 20240725_011744.jpg
    20240725_011744.jpg
    2.1 MB · Hit: 47
Altta yazan şey şu "
BIOS ayarını kurtarmak için lütfen kuruluma girin.

RAID Yapılandırması oluşturulduğunda, SATA Yapılandırmasını RAID moduna ayarladığınızdan emin olun. KURULUMU çalıştırmak için F1 tuşuna basın"

ridvan k

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altta yazan şey şu "
BIOS ayarını kurtarmak için lütfen kuruluma girin.

RAID Yapılandırması oluşturulduğunda, SATA Yapılandırmasını RAID moduna ayarladığınızdan emin olun. KURULUMU çalıştırmak için F1 tuşuna basın"
F1 tuşuna bassamda herhangi bir duzelme yok

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Bu hata mesajı, bilgisayarınızın BIOS ayarlarında bir sorun olduğunu ve BIOS ayarlarını geri yüklemeniz gerektiğini belirtmektedir. Özellikle RAID yapılandırmanız varsa, SATA yapılandırmasını RAID moduna ayarlamanız gerektiğini söylüyor.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
BIOS'a girmek için genellikle F1, F2, DEL veya ESC tuşuna basın.
BIOS ayarlarını geri yükleyin
RAID yapılandırmanız varsa, SATA yapılandırmasını RAID moduna ayarlayın.
Ayarları kaydedip çıkın.

Yapman önce biosa girmen gerekiyormuş gibi duruyor detaylı araştırmayı kendin yapabilirsin alta chatgpt in cevabını bırakıyorum "
BIOS ayarını kurtarmak ve RAID yapılandırmasını doğru şekilde kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Bu adımlar, genel BIOS ve RAID yapılandırma süreçlerini kapsar. Ancak, belirli adımlar anakart üreticinize ve modelinize göre değişiklik gösterebilir. Kullanıcı kılavuzunuza başvurmanız her zaman faydalı olacaktır.

### BIOS Ayarına Girme

1. **Bilgisayarı Yeniden Başlatın:**
- Bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açın.

2. **BIOS'a Girmek İçin F1 Tuşuna Basın:**
- Bilgisayar açılırken, ekranda BIOS'a girmek için hangi tuşa basmanız gerektiği gösterilir. Çoğu durumda bu tuş `F1`, `F2`, `DEL`, `ESC` veya `F10` olabilir. Ekranda belirtilen tuşa hızlıca basın.
- Mesajınıza göre, `F1` tuşuna basmanız gerektiği belirtilmiş.

### RAID Yapılandırması

BIOS'a girdikten sonra, RAID yapılandırmasını ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. **BIOS Menüde SATA Ayarlarını Bulun:**
- BIOS menüsünde "Advanced" veya "Main" sekmesini bulun. Bu sekmeler, SATA yapılandırma ayarlarının bulunduğu yerdir.
- "SATA Configuration" veya benzer bir seçenek arayın.

2. **SATA Yapılandırmasını RAID Moduna Ayarlayın:**
- "SATA Mode" veya "SATA Configuration" seçeneğini bulun.
- Seçeneği "RAID" olarak değiştirin. Genellikle bu seçenek, "AHCI", "IDE" ve "RAID" olarak üç farklı mod sunar.

3. **RAID Yapılandırmasını Kurun:**
- BIOS menüsünde RAID yapılandırma seçeneklerini arayın. Bu seçenek genellikle "Advanced" sekmesi altında bulunur.
- RAID yapılandırması ekranına girin ve buradan fiziksel diskleri seçerek RAID array'leri oluşturun. RAID 0, RAID 1, RAID 5 gibi farklı RAID seviyeleri arasından seçim yapabilirsiniz.

4. **Değişiklikleri Kaydedin ve Çıkın:**
- Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için genellikle `F10` tuşuna basarak "Save and Exit" seçeneğini seçin.
- Bilgisayarın yeniden başlamasına izin verin.

### RAID Yapılandırmasının Doğrulanması

1. **RAID BIOS'a Girin:**
- Bilgisayar yeniden başlarken, RAID yapılandırma ekranına girmek için belirtilen tuşa basın (genellikle `CTRL` + `I` veya `CTRL` + `R` gibi tuş kombinasyonları).

2. **RAID Array'lerini Kontrol Edin:**
- Oluşturduğunuz RAID array'lerinin doğru bir şekilde yapılandırıldığını doğrulayın.

### İşletim Sistemi Kurulumu

1. **RAID Sürücülerini Yükleme:**
- İşletim sistemi kurulumu sırasında, RAID sürücülerini sağlamanız gerekebilir. Bu sürücüler, anakart üreticinizin web sitesinde bulunabilir.

2. **İşletim Sistemini Kurun:**
- RAID array'inizi seçerek işletim sistemini normal bir şekilde kurun.

Bu adımları izleyerek, BIOS ayarlarınızı kurtarabilir ve RAID yapılandırmanızı doğru şekilde yapabilirsiniz. Spesifik adımlar ve menü seçenekleri, anakart modelinize göre değişebilir, bu nedenle anakart kılavuzunuza veya üretici web sitesine başvurmanız faydalı olacaktır.
"

ridvan k

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu hata mesajı, bilgisayarınızın BIOS ayarlarında bir sorun olduğunu ve BIOS ayarlarını geri yüklemeniz gerektiğini belirtmektedir. Özellikle RAID yapılandırmanız varsa, SATA yapılandırmasını RAID moduna ayarlamanız gerektiğini söylüyor.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
BIOS'a girmek için genellikle F1, F2, DEL veya ESC tuşuna basın.
BIOS ayarlarını geri yükleyin
RAID yapılandırmanız varsa, SATA yapılandırmasını RAID moduna ayarlayın.
Ayarları kaydedip çıkın.
Biosa girmem icin f2 tusuyla giriorm ve girdiğim gibi ekte ki görsele atior bu yüzden biosa giremiorm

Biosu kurcaladınız yada internetten bişey indirdiniz mi acaba bios ayarlarını sıfırlama yada komple sıfırlamayı düşünüyor musunuz

Evet klavyede gecikme vardı bundan dolayı kücük bir iki bisey yaptim
Biosu nasil sıfırlarım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

En basiti bilgisayarı kapattıktan sonra bios pilini çıkarıp takmak gibi duruyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,296
Üyeler
150,056
Son üye