Neler Yeni

Aile evini seven birinin üniyi kendi şehrinde okuması.

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
Arkadaşlar ben Artvin'de yaşıyorum okul birinciliği kontenjanından tercihimi yaptım,aile evini sevdiğim için ve yurt,burs işleriyle uğraşmamak için tercihimi Artvin Çoruh Üni.- Türkçe Öğretmenliği bölümünden yaptım. Zaten önemli olan kpss olduğu için hocalarım,rehber öğretmeni vs. burda okumamı tavsiye etti. Sizce yaptığım tercih mantıklı olmuş mu yoksa Samsun'da,Çanakkale'de,Kocaeli'de okusam daha mı mantıklı olurdu? İlk 15 sıraya özel eğitim öğretmenliği yazmıştım ama yığılma nedeniyle gelmedi hiçbiri. Türkçe öğretmenliği yerine okul öncesi okusam daha mı kolay atanırdım ya da bundan 4 sene sonra türkçe öğretmenliğinin önü kapanır mı, bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

majorw0w

80+ Silver
Arkadaşlar ben Artvin'de yaşıyorum okul birinciliği kontenjanından tercihimi yaptım,aile evini sevdiğim için ve yurt,burs işleriyle uğraşmamak için tercihimi Artvin Çoruh Üni.- Türkçe Öğretmenliği bölümünden yaptım. Zaten önemli olan kpss olduğu için hocalarım,rehber öğretmeni vs. burda okumamı tavsiye etti. Sizce yaptığım tercih mantıklı olmuş mu yoksa Samsun'da,Çanakkale'de,Kocaeli'de okusam daha mı mantıklı olurdu? İlk 15 sıraya özel eğitim öğretmenliği yazmıştım ama yığılma nedeniyle gelmedi hiçbiri. Türkçe öğretmenliği yerine okul öncesi okusam daha mı kolay atanırdım ya da bundan 4 sene sonra türkçe öğretmenliğinin önü kapanır mı, bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
Evet daha kolay atanirdin. Türkçe öğretmenliği çok alım yapmıyor

dalgakıran06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Enes
aile evinde kalarak en iyisini yapmışssın uzakta olsan yurtta kalsan tam en iyi zamanlarını kaçıracaktın ailenin. aile eğer mutluysa aile en önemli şeydir. özel eğitim önü şuan açık ilerisini bilemeyiz ama Türkçe öğretmenliği de güzel. inşallah atanırsın da

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aile evinde kalarak en iyisini yapmışssın uzakta olsan yurtta kalsan tam en iyi zamanlarını kaçıracaktın ailenin. aile eğer mutluysa aile en önemli şeydir. özel eğitim önü şuan açık ilerisini bilemeyiz ama Türkçe öğretmenliği de güzel. inşallah atanırsın da
Çok teşekkür ederim. Ailemi çok seviyorum bazı kişiler aile evinde mi okunur saçmalama falan dese de hepsinin ailesiyle sorunları olduğunu biliyorum. Sözel açıdan kendimi yetenekli buluyorum kpss den de 80+ bir puan alacağımı düşünüyorum açıkçası. İnşallah bu bölüm de 4 yıl sonra felsefe,tarih bölümleri gibi olmaz.

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Atama konusu sınıf öğretmenliği ve okul öncesi şuanki şartlara göre daha kolay atanıyor ama 4 sene sonra ne olacak bilemeyiz. Farklı bir eğitim sistemine geçerler veya başka bir şey olur. Tahmin edilmez. Bu şekilde yapmış biri olarak KPSS istediği için nerede okuduğunun fazla bir önemi yok.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Çağatay
Öncelikle şehir dışında okuma durumu son bir kaç yıldır ailenin maddi durumuna bağlı olarak düşünülür. Eğer ailenin durumu gayet iyi ise başka şehirde okuman daha çok şey katar sana. Ailenin maddi durumu çok da iyi değilse başka şehire gidip rezillikte çekilmez. Hayat pahalı şartlar zor artık ki 4 yıl sürecek dönemde her geçen gün daha da zorlaşacak. Türkçe öğretmenliğinin önü kapalı yıllar oluyor. Atanma konusunda kpss de derece yapman lazım. Kontenjan açılmıyor çok fazla. Fosilleşmiş öğretmenler emekli de olmuyor zaten. Okul öncesi okumanında pek bir farkı yok.

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle şehir dışında okuma durumu son bir kaç yıldır ailenin maddi durumuna bağlı olarak düşünülür. Eğer ailenin durumu gayet iyi ise başka şehirde okuman daha çok şey katar sana. Ailenin maddi durumu çok da iyi değilse başka şehire gidip rezillikte çekilmez. Hayat pahalı şartlar zor artık ki 4 yıl sürecek dönemde her geçen gün daha da zorlaşacak. Türkçe öğretmenliğinin önü kapalı yıllar oluyor. Atanma konusunda kpss de derece yapman lazım. Kontenjan açılmıyor çok fazla. Fosilleşmiş öğretmenler emekli de olmuyor zaten. Okul öncesi okumanında pek bir farkı yok.
https://www.basarisiralamalari.com/turkce-ogretmenligi-atama-taban-puanlari-son-4-yil/ burda ki bilgilere göre 80+ yapsam kpss de atanabiliyorum tabii 4 yıl sonrasını bilemem. Zaten baktım önü çok kapandı atama hiç yok yüksek lisans yapmayı da düşünüyorum belki akademisyenlikten yürürüm.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Çağatay

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
Attığın linkte dikkat çeken bir nokta var.. Sözlü sınav puanı. O yüzden kpss taban puanı düşük :)
sözlü mülakat kalkacak deniliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon evet sözlü mülakat kalkınca kpss taban puanı da artacak demek istediniz sanırım.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Çağatay
sözlü mülakat kalkacak deniliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon evet sözlü mülakat kalkınca kpss taban puanı da artacak demek istediniz sanırım.
Her seçim öncesi söylenen bir söz. Kalkmayacağını herkes biliyor.

Top Bottom