Neler Yeni

Alan ve alan değişikliği hakkında (web-cloud)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Mutlu Ambar
Arkadaşlar iyi günler ben Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim ve yaz gelmesiyle artık vites arttırarak alanda çalışmaya başlayacağım. Baştan beri aklımda WEB developer olmak vardı ama yine de hangi alana yönelmeli konusunda kararsız kaldım çok araştırma yaptım ama son öğrendiğim şey kafamı daha da karıştırdı.

Normalde dönemde okulda C/C++ eğitimi aldım ve kendim de fena olmayan derecede Python çalıştım. İş SQL öğrenmeye gelince bana göre değil dedim ve SQL'i bıraktım sonrasında web'e başlayarak front-end'e doğru yöneldim, aslında çok memnun da kaldım ama aklıma soru işaretleri geliyor. Herkes web dev olmak peşinde ve yeni açılacak olan iş kollarına giden insan sayısı az. Malum yapay zekada web dev'ler için büyük bir tehdit olarak geliyor ve ileri zamanda cloud servislerinin önü açık olduğu söyleniyor. Yaptığım araştırmada cloud iş ilanlarının arttığını ve maaşlarının da web'e göre iyi olduğunu gördüm. Konu hakkında bilgisi olan birileri akıl verirse sevinirim. Sizce Cloud servislerinden birine geçmek mantıklı mı? Kendime WEB dev'de güveniyorum güzelken bırakmak saçma da geliyor ama ileri vadede iyi olacağı söyleniyor. Siz ne dersiniz?

Fikirlere açığım

man a man

80+
Web tarafında absürt bir yığılma var son zamanlarda. Üniversiteler fabrika gibi bilgisayar mühendisi bastığı için diğer alanlar zor gelince web tarafına giriyor çoğu kişi. Tabi sen işinde iyi olursan her türlü ekmek yersin o açıdan farkını koyman lazım

Alan değiştirmek den korkma daha 1. sınıfsın bütün alanlara bakmaya çalış.
Hoşuna giden başka bir alan bulursun illaki

Parası daha iyi diye keyif almayacağım bi alana girmek saçma geliyor bana

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Mutlu Ambar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Web tarafında absürt bir yığılma var son zamanlarda. Üniversiteler fabrika gibi bilgisayar mühendisi bastığı için diğer alanlar zor gelince web tarafına giriyor çoğu kişi. Tabi sen işinde iyi olursan her türlü ekmek yersin o açıdan farkını koyman lazım

Alan değiştirmek den korkma daha 1. sınıfsın bütün alanlara bakmaya çalış.
Hoşuna giden başka bir alan bulursun illaki

Parası daha iyi diye keyif almayacağım bi alana girmek saçma geliyor bana

Fabrika gibi konusunda çok haklısın kimle konuşsam iyi kötü herkes WEB diyor ve çoğuda başka alan bilmiyor sadece WEB diyorlar.
WEB'de iyi olacağımı düşünüyorum ama başka alanlara da bakmadan bu yoldan gitmek istemiyorum.

Şu sıralar Cloud öğrenmeye başlayacağım baktım sarıyor devam ederim olmazsa da dediğin gibi WEB'den devam ederim bu alanda kendime güvenim var.

Dediğin gibi 1. sınıfım denemekten zarar gelmez sağol görüşün için.

alican_24

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Can BEN
hocam sektörde web developer diye bir kavram pek kalmadı aslında web developer dedikler artık frontend backend ve fullstack olarak devam ediyor çoğu firmada şuanda. Maaş konusunda frontend backend veya cloud farkmetmeksizin benzer ücretler alıyorlar yok cloud olsaan daha fazla maaş alırsın filan hep masal senin bilgin diğerlerine göre daha fazla ve daha yeni çalışansan tabii ki diğerlerine göre daha yüksek maaş alırsın. ben frontend olarak çoğu backend developerdan iyi maaş alıyorum. Çünkü bilgi birikimim daha fazla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üniversitedeyken görmek istediğin her alana bir incele fırsatın bolca olacak ünideyken.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İbrahim Mutlu Ambar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam dediğiniz gibi denemeye devam edeceğim olmaz ise erken aşamada olduğum için bu alanda devam edeceğim Bana da güvendiğim alandan şaşmak pek mantıklı gelmiyor. Sağolun öneriniz için.

Top Bottom