Neler Yeni

Necrosleep net creppypasta

Omnissiah

80+ Bronze
Aşağıdaki anlatım Necrosleep.net'in varlığını destekleyen günümüze ulaşmış tek kanıttır. Blog verileri, 2014 yılında internetten kaybolmadan hemen önce ilgili bir okuyucu tarafından indirilmiştir. Veriler 9 yıl geçene kadar kurtarılamadı. Bunlar Reed Murdock'ın kendi sözleriyle yazdığı son anlarıdır.

Bağlantısız Hayatım

Blog yazarı: Reed Murdock

16 Ekim 2014

Merhaba arkadaşlar, yeni hayatım hakkında bir blog açmaya karar verdim. Bunu okuyanların çoğu muhtemelen arkadaşlarım ve tanıdıklarımdır, ancak geri kalanınız için biraz kendimden bahsedeceğim. Adım Reed, ***** ailemin bodrumundan yeni taşındım (Tanrı'ya şükür) ve artık kimsenin beni itip kakamayacağı kendi hayatımın peşindeyim. Teknik olarak evi terk eden bendim ama onlar beni önceden kovmuşlardı. Kimse benim gibi bir "keşi" umursamıyor, ailem bile. Umursadığımdan değil.

Her neyse, artık kendi işimi yapıyorum. Birkaç lüksten vazgeçmek zorunda kaldım, annemin cehennem yemekleri lüks olarak adlandırılmaya layık değil. İndirimli ramen noodle ile yaşamayı tercih ederim zaten. Bazen kendimi daha lüks hissettiğimde yanında mısır bile yiyorum.

Lüks demişken, itiraf etmeliyim ki dairem hiç de öyle değil. Aslında bulabildiğim en ucuz daire. "Ödediğin paranın karşılığını alırsın" sözünü özellikle yan taraftaki karanlık sokakta soyulduğunu tahmin ettiğim yaşlı bir kadının sesini dinleyerek uyumaya çalışırken doğru buluyorum. Getto sığınağım bir oturma odası, bir mini mutfak, bir banyo ve bir dolaptan oluşuyor. Duvarlar neredeyse kartondan yapılmış ve halı kim bilir ne ile lekelenmiş, ama benim için yeterince iyi.

Benimle birlikte yaşayan Twig adında zavallı bir kedim var. Tuhaf tüysüz cinslerden biri ve bu yüzden de tam bir sohbet konusu. Bana sık sık kedinin neden ters döndüğü ya da yanlış giden sapkın bir tahnit projesinin kurbanı olup olmadığı soruluyor.

Hayatım ne kadar kalitesiz görünse de, ucuza yaşamanın faydaları var. Yaşam maliyetim yok denecek kadar az, bu yüzden evden hiç çıkmadan internette ufak tefek işler yaparak hayatta kalmama yetecek kadar para kazanabiliyorum. Ayın yarısını hiç kullanmadığım ürünler için sahte yorumlar yazarak ve hakkında hiçbir şey bilmediğim siyasi konularda anketler doldurarak, diğer yarısını da internette sörf yaparak ve The X-Files'ın korsan tekrarlarını izleyerek geçiriyorum. Komşularımın Wi-Fi erişim noktalarını güvenli hale getirmedeki başarısızlıkları sayesinde internet hizmeti için ödeme yapmam bile gerekmiyor. Eminim veri aşımları artık tavan yapmıştır. Oh neyse, benim sorunum değil.

İlginç bir şeyler bulursam bu blogu her iki günde bir güncelleyeceğim. Bu sıkıcı saçmalığı okuduğunuz için teşekkürler, umarım önümüzdeki günlerde hayatım biraz daha heyecan verici olur.

-Reed
18 Ekim 2014

Alışılmadık bir şey yapmaya karar verdim. Saat sabahın 3'ü ve bütün gece yanımda kafeinli içeceklerle ayakta kalmaya niyetliyim. Bunu neden yaptığımı mı soruyorsunuz? Çünkü kalıcı olarak gece uyku programına geçiyorum. Başka bir deyişle, gece yerine gündüz uyuyacağım. Bunu yapmak için birkaç iyi nedenim var:

1. Geceleri dışarıda daha az insan oluyor, bu yüzden binadan çıkmak o kadar da korkulacak bir şey olmayacak.

2. Güneş ışığı kanser yapar, değil mi?

3. Sosyal normların canı cehenneme.

4. İnternet hızı gece yarısından sonra önemli ölçüde artıyor gibi görünüyor.

5. Burası özgür bir ülke, nedene bile ihtiyacım yok.

Ayrıca, Nocturnal Underground adında havalı bir foruma rastladım. Doğal olarak, benim gibi güneşten nefret eden münzeviler ve alaycı misantroplarla dolu. Ne kadar mükemmel. Hemen kaydoldum ve forum sakinlerinin çok misafirperver olduğunu gördüm. Burası internetin en ünlü yerlerinden biri değil, daha çok çok belirsiz bir alt kültür için duvarda sıkı sıkıya bağlı bir delik.

Hepimiz toplumsal kopukluğa karşı genel bir takdiri paylaşıyor gibiyiz, ki bu harika, çünkü gerçekten normal insanlarla uğraşmaya dayanamayan tek kaçık olduğumu sanıyordum. Ne de olsa bu normal insanlar, sanki bu onların işiymiş gibi bana istediğim maddeyi içme hakkım olmadığını söylüyorlar.

Bu gece olayının benim için nasıl işlediğini hepinize bildireceğim. Hoşça kalın.

-Reed

21 Ekim 2014

Yeni yaşam tarzıma çok iyi uyum sağlıyorum. Başından beri bu şekilde yaşamam gerektiğini şimdiden söyleyebilirim. İnternet geceleri çok daha ilginç bir yer oluyor.

Son zamanlarda her şey oldukça normaldi, bir şey hariç.

Dün gece, Nocturnal Underground'da gizemli bir özel mesaj aldım. İşte okuma zevkiniz için kopyalayıp yapıştırdığım mesaj:

Kime? Reedman07

Kimden: Revelation666

Konu: Necrosleep.net

Tebrikler Reedman07. Hayatınızı sonsuza dek değiştirecek, sadece davetlilere özel bir web sitesine davet edildiniz. Necrosleep.net'te toplumun bilmenizi istemediği şeyleri keşfedin

Giriş için özel davetiye kodunuzu kullanın: DCLXVI

Hayatınız boyunca neyi kaçırdığınızı öğrenin.

Necrosleep.net

---

Kulağa tam bir aldatmaca gibi geliyor ama ilgimi çekti. Ne olduğunu görmek için siteye girmeden duramadım.

Böylece oraya gittim ve tamamen boş siyah bir sayfaya ulaştım. Ortada yanıp sönen metin imlecini fark ettim, bu da oraya yazabileceğimi gösteriyordu. Buranın davetiye kodunu yazmam gereken yer olduğunu tahmin ettim ve doğru tahmin etmişim.

Ana sayfa yüklendiğinde, İngilizce olarak sadece "Necrosleep.net" yazan başlık dışında tüm metnin Rusça olduğunu hemen fark ettim. Web tarayıcım otomatik olarak sitenin Rusça olduğunu algıladı ve benim için çevirmeyi teklif etti, ben de tabii ki evet'e tıkladım.

Şimdi, bu site açıkça karanlık taraftaydı. Siteyi her kim tasarladıysa web tasarımında kesinlikle iyi değildi, çünkü sitenin iyi bir web sayfasından çok bir not defteri belgesiyle ortak yönleri vardı. Arka plan siyahtı, beyaz metin çok genel Courier yazı tipiyle yazılmıştı ve başlık başlığının altında aşağıdaki gibi etiketlenmiş bir dizi kırmızı köprü vardı: Ana, Satın Alma, Gizli ve Kredi. İşte ana sayfadan bir alıntı:

---

Necrosleep.net'e Hoşgeldiniz

Bu web sitesi sadece davetiyeye özeldir. Seçilen ziyaretçiler, hayatınızı sonsuza dek değiştirecek özel ürünümüze özel erişim hakkına sahiptir.

Necrosleep, mucizevi gizli formülümüz sayesinde uykunun biyolojik gerekliliğini güvenli bir şekilde ortadan kaldıran bir üründür. Günde bir hap ile bir daha asla uyku ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Satın alma linkine tıklayarak kendiniz deneyin. Necrosleep hayatınızı değiştirmezse, size paranızın tamamını iade edeceğiz.

Şaşkınlığınız garantilidir.

---

Bu insanlar ne kadar cesur bir iddiada bulunuyorlar. Bu şeyin gerçekten işe yaramasına imkan yok, aksi takdirde herkes kullanıyor olurdu. Açıkçası şüpheciydim, hâlâ da öyleyim ama merakımdan sitede biraz daha dolaştım. Beni başka bir sayfaya götüren "Sır" köprüsüne tıkladım. İşte söz konusu sayfadaki metin:
Necrosleep, formülümüzün özel ellerde kalmasını sağlamak için açıklayamadığımız özel ve nadir bileşenlerden oluşmaktadır. Ürünümüzü ulaşılabilir tutmak için, sadece özel olarak alternatif yollarla dağıtılabilir.

Necrosleep'in etken maddesi, uykuyu uyanıklıkla değiştirmeyi amaçlayan doktorlar ve bilim insanları tarafından yıllardır aranıyordu. Efendimizin iradesinin izin verdiği şekilde, başkalarının yapamadığını sadece biz başardık.

Sizi tam bir güvenle temin edebiliriz ki ürünümüz hayatınızı değiştirecek ve bir daha asla uyku ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Sırrımızı keşfetmekten çekinmeyin.

---

Alternatif yollar mı? Daha çok karaborsa gibi. Burada her ne oluyorsa tam olarak yasal gibi görünmüyor. Kanunları önemsediğimden değil, sadece bu siteden güvenilmez hisler alıyorum.

Her neyse, devam ettim ve "Kredi" köprüsüne tıkladım. Hayatımda gördüğüm en esrarengiz canlı insan fotoğrafıyla karşılaştığımda kalbim yerinden çıkacak gibi oldu. Doktor önlüğü giymiş uzun boylu bir adamın siyah beyaz eski bir fotoğrafıydı. Dik durmasaydı, adamın ölü olduğunu söylerdim ama tahminimce kadavra gibi sağlıksızdı ve solgun, cansız gözlerine bakılırsa muhtemelen kördü. Yüzünde en ufak bir duygu izine rastlanmıyordu.

Fotoğrafın altında küçük bir metin vardı ve şöyle yazıyordu:

---

Necrosleep'in öncülüğünü üstadımızın vekili ve Ukrayna Okült Tıp Enstitüsü'nün kurucusu olan parlak Dr. Hail A. Stan üstlenmiştir. Çalışmaları yaşamaya devam ediyor.

---

Efendimizin vekili mi? Gizli ilaç mı? Belki çok fazla korku filmi izledim, ama bu tipik bir yılan yağı satış konuşması değil. Belki de dengesiz bir dini grubun parçasıdırlar? Biraz ürktüğümü ama daha çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Bir kez daha sırf merakımdan "Satın Al" köprüsüne tıkladım.

Meğer her bir hapın fiyatı saçma sapan bir miktar Rus parasına mal oluyormuş; bu da hap başına yaklaşık 130 ABD dolarına denk geliyormuş. Çok saçma! Elimde olsa bile satın almazdım. Hemen siteden ayrıldım.

Bu noktada bunun muhtemelen berbat bir yabancı kredi kartı dolandırıcılığı ya da garip bir tarikat girişimi olduğunu tahmin ediyorum. Her iki durumda da günümü normalde olduğundan daha ilginç hale getirdi.

-Reed

Nocturnal Underground'da bana garip bir mesaj gönderen gizemli kullanıcı hakkında bir başlık açmıştım. Kendimi tüm bu Necrosleep.net olayı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterken buldum, bu yüzden araştırmamın bir parçası olarak kullanıcının kim olduğunu bulmaya çalıştım. İşte forum başlığının bir kopyası:

---

Reedman07: Merhaba arkadaşlar, umarım bunu Trolleme ve Taciz bölümüne göndererek düzeni bozmuyorumdur, başka nereye koyacağımı bilemedim. Eğer başkaları da benimle aynı reklam mesajını alıyorsa, bu olayımın bir spam vakası olarak nitelendirilebileceğini düşündüm. Temel olarak geçen gün Revelation666 adında daha önce hiç görmediğim bir kullanıcıdan bir PM aldım ve mesaj bir takviyenin reklamıydı. Bu kullanıcıyı daha önce forumlarda gören var mı? Ben kesinlikle görmedim. Eğer herhangi bir bilginiz varsa bu harika olur.

Cosmic_Trashbin: Kullanıcı adını tanımıyorum, oldukça yeni ya da aktif değil olmalı. Mesajın tam içeriği neydi? Muhtemelen bir yöneticinin onu reklam için yasaklamasını sağlayabiliriz.

Reedman07: İşte mesajın ekran görüntüsü. [Mesaj.jpg]

Cosmic_Trashbin: Garip. Gerçekten web sitesine girdin mi? Umarım girmemişsindir, muhtemelen virüslerle doludur. Lol

B3457w4rf4r3: Az önce oraya gitmeyi denedim, sadece siyah bir ekran var. Davet kodu da işe yaramadı, sadece geçersiz IP yazan bir açılır kutu verdi.

Reedman07: Tabii ki oraya gittim. Dayanamadım.

Thuglyfe4lyfe: Benim için de çalışmıyor. Geçersiz IP.

Cosmic_Trashbin: Eğer sadece Reedman07 için çalışıyorsa belki de bir şekilde onun IP'sine bağlıdır. Sitenin ekran görüntülerini alabilir misin? İlgimi çektiniz.

İşte burada. Sayfa başlangıçta Rusça idi, bu yüzden tarayıcıma çevirttim. [Main.jpg] [Purchase.jpg] [Secret.jpg] [Credit.jpg]

B3457w4rf4r3: Çok şüpheli görünüyor.

Cosmic_Trashbin: Vay be. Sakın bulaşmayın, sadece linke tıklayarak bile bela arıyorsunuz. Muhtemelen konuştuğumuz gibi keylogged ediliyorsun.

B3457w4rf4r3: Sattıkları ürünün muhtemelen siyanürlü olduğundan bahsetmiyorum bile.

Cosmic_Trashbin: Eğer satın alacak kadar aptalsa, gen havuzu onsuz daha iyi zaten.

B3457w4rf4r3: Bir Rus'a asla güvenme.

Thuglyfe4lyfe: Ben Rus'um ve bunu saldırgan buluyorum.

B3457w4rf4r3: Daha geçen hafta Asyalı olduğunu söylemiştin, kararını ver.

Reedman07: Bu başlıktan 5 dakikalığına ayrılıyorum ve kaos başlıyor. Herkes sakin olsun. Tabii ki bulaşmayacağım, bu sözde mucize hapların her biri 130 dolar zaten. Kim olduğumu sanıyorsun, Johnny Cash mi?

Thuglyfe4lyfe: Adının Johnny Cash olması zengin olduğu ya da çok parası olduğu anlamına gelmez.

B3457w4rf4r3: Tabii ki zengindi seni ***** [küfür], o Johnny Cash.

Cosmic_Trashbin: Bu forumu bir küfür filtresiyle donatmak kimin parlak fikriydi? Bu çok aptalca.

Reedman07: Bu konu daha da kötüleşmeden önce, antivirüs programımdan bir şey kaçma ihtimaline karşı web kameramın üzerine bant koyduğumu söylememe izin verin, ancak muhtemelen sadece bir kredi kartı dolandırıcılığı veya başka bir şeydir. Yarın bu konuda biraz araştırma yapacağım, güneş doğalı üç saat oldu ve enerji içeceğim azalıyor.

Cosmic_Trashbin: Bu konuda yöneticilerden biriyle iletişime geçeceğim. Burada spam'e müsamaha gösterilmiyor. Küfür filtresi eklentisini de kaldırmaya istekli olup olmadıklarını görmeliyim.

---

Daha sonra HGWishingWells'ten (yöneticilerden biri) Revelation666 kullanıcısının veritabanında bulunmadığını ve mesajı almamın tek yolunun posta istemcisinin bir şekilde atlanmış olması olduğunu söyleyen bir mesaj aldım. Başka bir deyişle, birisi bana spam mesaj göndermek için sistemi hacklemiş. Bu da ne demek oluyor?

-Reed

23 Ekim 2014

Sonunda Necrosleep'i Google'da aramaya karar verdim. Sonuçlar çoğunlukla alakasız YouTube kanalları ve 90'ların feshedilmiş screamo gruplarıydı, ancak çöp sonuçların arasında FastMD.com'daki bir gönderiye bağlantı olduğunu fark ettim. Önizlemede "Bu Necrosleep şeyinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilen var mı?" yazıyordu. Ben de tıkladım, ancak "Aradığınız gönderi silinmiştir ve artık mevcut değildir" yazan bir sayfaya yönlendirildim. Bilmem gerekirdi. Hiçbir şey kolay ve tahmin edilebilir olamaz.

Sonuçlara geri döndüm ve sonunda Necrosleep.net web sitesinden bahsedilen eski bir oyun forumu başlığına rastlamadan önce birkaç sayfayı taramak zorunda kaldım. Bu sefer yazı silinmemişti. Bir ortaçağ strateji oyununda mahsul üretimini en üst düzeye çıkarmakla ilgili bir konuşmanın ortasında, kullanıcılardan biri günde 24 saat sanal çiftliğiyle ilgilenmek için Necrosleep aldığını iddia ediyordu.

Söylemeye gerek yok, diğer forum kullanıcıları oldukça şüpheciydi. Adam iddiasını desteklemek için Necrosleep.net'e bir bağlantı gönderdi ama sonuçta onları ikna edemedi çünkü - tahmin ettiğiniz gibi - site kendi IP adresine bağlıydı. Ayrıca benimle aynı davet koduna (DCLXVI) sahipti ve bu da beni bunun sadece kendinizi özel hissetmenizi sağlamaya yönelik bir formalite olduğuna inandırdı. Ancak bu benim ve görünüşe göre bir başkasının IP'sinin neden ve nasıl seçildiğini açıklamıyor.

Palavracı daha sonra oyun içi skorunda aralıksız uyanıklığının reddedilemez bir kanıtı olduğunu iddia etti. Hesabının var olduğu süreye göre, puanı aşırı derecede yüksekti. Aslında o kadar yüksekti ki, oyunu günde en az 21 saat oynamadığı sürece bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar yüksek bir skora ulaşması imkansızdı, bu da neredeyse uyumak için hiç zaman bırakmıyordu.

Tüm bunlara rağmen, başarısını gece boyunca oyunu onun için çalıştıran otomatik bir bot programına bağladılar. Bu şekilde hile yapmak oyun kurallarına aykırı olduğundan, başlığın sonundaki moderatöre göre hesabı derhal yasaklandı. Elbette, forum avatarının altında küçük kırmızı harflerle "Bot istismarı nedeniyle yasaklandı, 8/12/2006" yazıyordu.

Necrosleep ya da Necrosleep.net ile ilgili size anlattıklarım dışında başka bir sonuç bulamadım. Görünüşe göre bu online uyuşturucu satıcıları oldukça gizliler. Gerçek amaçlarının ne olabileceğini merak ediyorum, çünkü birinin kredi kartı numarasını çalmak ya da şarlatan ilaçları satmak için milyonlarca daha iyi yol düşünebilirim. Bu bir şaka olabilir, ama belli ki bu en azından 2006'dan beri devam ediyor. Belki de bazı şakalar hiç ölmüyor.

-Reed

25 Ekim 2014

Revelation666'dan bir mesaj daha aldım. Bu isimden ürperen bir tek ben miyim? Şu anda bildiklerimi düşününce, bu kullanıcının benimle özel olarak iletişime geçmek için ne kadar çaba sarf ettiğini düşünmek beni huzursuz ediyor. Her nedense, sırf bana bu mesajları göndermek ve bu "teklifi" yapmak için sistemi gizlice atladılar. İşte az önce aldığım mesaj:

Kime? Reedman07

Kimden: Revelation666

Konu: Necrosleep.net/backdoor

Tebrikler Reedman07. Necrosleep'in 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü almak için seçildiniz. Özel ödülünüzü Necrosleep.net/backdoor adresinden talep edin

Hayatınız boyunca neyi kaçırdığınızı öğrenin, hem de risksiz.

Necrosleep.net/backdoor

---

Merakım bir kez daha beni alt etti. Her türlü dolandırıcılığa karşı kendimi hazırlayarak bağlantıya tıkladım. Adresimi isteyen bir sayfaya yönlendirildim, başka bir şey yoktu. Bu insanların muhtemelen kötü niyetli olduğunu çok iyi bildiğim için dikkatlice düşündüm. Ama posta kutumu girersem, en kötü ne olabilirdi ki? En kötü ihtimalle bana önemsiz bir posta ya da bozuk bir hap gönderirler. Önemli olan şu ki, sonunda benden ne istediklerini bileceğim.

Adresi girdim.

-Reed

28 Ekim 2014

Nocturnal Underground'da yayınladığım başlığa geri dönmeye ve insanlara neler olduğunu bildirmeye karar verdim. Elbette, tepkileri çok eğlenceliydi:

---

Evet çocuklar, yine oldu. Eke bakın. [Mesaj2.jpg]

Cosmic_Trashbin: Sakın bana buna da tıkladığını söyleme.

Tıkladım. Sonra adresimi sordu. Ama merak etmeyin, sadece posta kutumu girdim.

Cosmic_Trashbin: Sen aklını mı kaçırdın?!

Reedman07: Anladığım kadarıyla yöneticileri küfür filtresini devre dışı bırakmaya ikna edememişsin.

Cosmic_Trashbin: Hayır Sherlock. Görünüşe göre bu konuda tartışmamızı izlemekten büyük keyif alıyorlar.

Reedman07: HGWishingWells bana bu tuhaf mesajları sırf burada biraz tartışma çıkarmak için gönderdiyse hiç şaşırmam.

HGWishingWells: Ben de şaşırmazdım... ;)

Cosmic_Trashbin: Gizem çözüldü. Herkes evine gitsin.

HGWishingWells: Tüm ciddiyetimle söylüyorum, bununla hiçbir ilgim yok. Büyük büyükannemin hayatı üzerine yemin ederim!

Reedman07: Ölü bir insanın hayatı üzerine yemin etmek, savunma yapmanın en ikna edici yolu değil.

Bence şaka yeterince ileri gitti. HG, yaptın mı yapmadın mı?

HGWishingWells: Gerçekten ben yapmadım. Yöneticiler ve ben mesajın nereden geldiğini gördüğümüzde gerçekten şaşırdık. Ya da mesajın nereden gelmediğini mi söylemeliyim. İçerideki herhangi bir kayıtlı kullanıcıdan gelmediği kesindi.

B3457w4rf4r3: Eğer size gerçekten hapları gönderirlerse onları alacak mısınız? Bunu denemem için bana bir milyon dolar bile ödeyemezsin.

Cosmic_Trashbin: Bu şeyin gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu size şahsen garanti edebilirim. Hiçbir şey sizi sonsuza kadar uyanık tutamaz.

HGWishingWells: Cosmic'e katılıyorum. Bunu daha fazla ileri götürmeyin.

Reedman07: Bana hapları gönderseler ve bu sadece önemsiz bir posta olmasa bile, hakkında daha fazla bilgi bulmadan almayacağım. Gerçekten o kadar ***** olduğumu mu düşünüyorsun? Sakin olun çocuklar. Muhtemelen bu başlığı artık güncellemeyeceğim, bu yüzden neler yaptığımı öğrenmek istiyorsanız blogumu takip edin. Bağlantı profilimde.

---

Bunun yöneticiler tarafından yapılmış bir şaka olma ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırdık. HGWishingWells'in bir şakayı bu kadar uzun süre sürdüreceğini ya da bu kadar bariz bir şekilde yalan söyleyeceğini sanmıyorum. Ve diğer yöneticilerden biri bana şaka yapacak olsa bile, bunu Rus takviyesi gibi bir şeyle yapacaklarını düşünemiyorum. Bu çok garip.

-Reed

30 Ekim 2014

Dün gece bir arkadaşım Flash sitesindeki bazı kodlama çalışmaları karşılığında postaları kapıma kadar getirdi. Binadan çıkmamak için her şeyi yaparım. Ama mesele bu değil; mesele şu ki, iade adresi olmayan bir zarf aldım. Yine de kimden geldiğini hemen anladım.

Zarf eskiydi. Çok eski, sanki onlarca yıldır tozlu bir tavan arasında duruyormuş gibi. Lekeli zarfı açtığımda içinde yine eski görünümlü daha küçük bir manila zarf buldum. Küçük zarfın üzerinde "Necrosleep" kelimesi ve maksimum etki için paketin serin ve karanlık bir yerde saklanmasına dair bir tavsiye yazılıydı. Kelimeler zarfın üzerine basılmak yerine damgalanmış gibi görünüyordu.

Küçük zarfı açtım ve içinde 30 adet siyah hap vardı, yerel eczaneden alabileceğinizden daha kabaydı. Siz çıldırmaya başlamadan önce söyleyeyim, bunları almayacağım. En azından bu konuda daha güvenilir bilgilere ulaşana kadar.

Artık bu Rus uyuşturucu tacirlerinin bana sadece önemsiz posta göndermeye çalışmadıklarını biliyorum. Asıl soru şu: Eğer gerçekten işe yaramıyorlarsa neden bana bu hapları yolladılar? Elbette paramı istiyor olmalılar, ki 30 günlük başarısız bir denemeden sonra bunu alamazlar. Ya beni öldürmeye çalışıyorlarsa? Bu konuda hiçbir zaman içimde iyi bir his olmadı. Ama merak beni öldürüyor.

-Reed

31 Ekim 2014

Bir şeyi tamamen gözden kaçırdığımı fark ettim. Necrosleep ile bir ilgisi olduğu anlaşılan Dr. Hail A. Stan'i hiç araştırmamıştım. Bu yüzden hızlı bir Google araması yaptım ve -çok şaşırdım ama- Wikipedia'da kendi makalesi olduğunu gördüm.

Makalede Dr. Stan'in Ukraynalı bir bilim adamı ve doktor olduğu ve Sovyetlerin klinik olarak ölü organizmaların yeniden canlandırılmasına yönelik araştırmalarını belgeleyen 1940 yapımı bir sinema filminde gösterilen deneylere doğrudan katıldığını iddia ettiği belirtiliyor. İşte makaleden bir alıntı:

"Experiments in the Revival of Organisms" adlı sinema filmi, köpekler üzerinde yapılan çeşitli rahatsız edici tıbbi deneyleri tasvir etmektedir; bunlardan biri, bir köpeğin kesik başının oksijenli kan sağlayan ilkel bir otomatik enjektör makinesiyle canlı tutulmasını içermektedir.

Filmdeki operasyonlar Dr. Sergei Brukhonenko'ya atfedilmiştir. Ancak, Dr. Hail A. Stan sürekli olarak deneyleri gerçekte yapanın ve otomatik enjektörü icat edenin kendisi olduğunu ve Brukhonenko'ya sadece Stan'in insanlar üzerinde yasadışı olarak korkunç deneyler yapmaktan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı için itibar ettiklerini iddia etti. Deneklerinden (rüşvet yoluyla da olsa) rıza aldığı için ahlaksız bir suç işlemediğine inanıyordu.

Lenin Ödülü otoenjektör için Brukhonenko'ya verilirken, Stan sürekli hapiste kaldı. Yaptığı ürkütücü insan deneylerinin kayıp görüntüleri bulunana kadar onu zehirli iğneyle idam ettiler. Tanımlanamayan bir dilde söylediği son sözleri de kendisiyle birlikte öldü.

Dr. Hail A. Stan'in narkolepsi ve epilepsi gibi önemli hastalıkların tedavisinde öncülük ettiği söyleniyordu, ancak sonuçlar bilimsel bir şekilde yayınlanmamıştı ve bu nedenle iddia edilen başarılarının çoğu doğrulanamazdı ve görünüşte gizli nitelikteydi. 1930-1940 yılları arasında çeşitli tedavi edilemez hastalıklardan kurtardığı iddia edilen insanların sayısı binlerle ifade ediliyordu. Belgelediği ilaçları tekrarlama girişimleri sonuçta başarısız oldu ve çoğu kişi onun sahte bilim uyguladığına inandı.

Bazıları Dr. Hail A. Stan'ın bugün bile takipçileri olduğuna ve mucize tedavilerinin Rusya ve Ukrayna'da hala uygulanıp satıldığına inanmaktadır. Bazıları Dr. Hail A. Stan'in çalışmalarıyla ilgili gizemli e-postalar ve teklifler aldıklarını iddia etmektedir; tüm araştırmalar bu iddiaları destekleyecek hiçbir kanıt ortaya koymamıştır.

---

İtiraf etmeliyim ki, bu şeylerden bazıları beni korkutuyor. Hastalıklı insan deneylerini düşünmek pek de hoş şeyler değil. Ama bana öyle geliyor ki bu adam sadece araştırmasını ilerletmek için gerekeni yapıyordu. Belki de gerçekten bir şeyler bulmuştur? Belki de tedavileri çok gelişmiş olduğu için kopyalanamıyordu? Gerçekten bilmiyorum. Tek bildiğim, söylentilerin ötesinde var olmadığı varsayılan bu gizemli tekliflerden birini aldığım.

Belki bunda bir iş vardır. Belki de gerçekten kitleler için çok büyük bir hediye almak üzere seçilmiştim. Belki de bunun hayatımı değiştireceğini söylediklerinde çok ciddiydiler.

-Reed

1 Kasım 2014

Hapı elimde tutuyorum, her an almaya hazırım. Bunun hakkında çok düşündüm. Yapılacak en güvenli şey olmadığını biliyorum ama ben risk alan biriyim. İşler kötü giderse zaten uğruna yaşayacak pek bir şeyim yok. Hayat tehlikesiz bir şey değildir ve ben bu insanların amaçlarını her şeyden çok bilmek istiyorum. Benden ne istediklerini bilmem gerek. Neyi kaçırdığımı bilmeliyim.

Bunu öğrenmenin tek bir yolu var.

3 Kasım 2014

Buna inanamıyorum. Gerçekten işe yarıyor. Üç gündür uyumadım ve kendimi yorgun bile hissetmiyorum. Vay anasını! Hayatımda hiç bu kadar odaklanmış ve uyarılmış hissetmemiştim. Bu şeyin içinde ne var bilmiyorum ama işe yarıyor. Tam olarak ne kadar işe yarayacağını bilmiyorum, o yüzden fazla umutlanmıyorum. Ama iddia şu ki, bir daha asla uyumama gerek kalmayacak. Asla.

Şimdilik çok iyi.

-Reed

4 Kasım 2014

Dört gün sonra hâlâ tıkır tıkır çalışıyor. Ancak son zamanlarda ışık beni gerçekten rahatsız ediyordu, bu yüzden pencerenin üzerine bir parça karton bantladım. Zaten o pencereyi hiç sevmemiştim. Geceleri dışarıdan izlendiğim hissine kapılıyorum ve bu beni normalden daha fazla endişelendiriyor. Pencereden tekinsiz bir şey gördüğünüzü düşünmek kolaydır, ta ki bunun ucuz cam bölme tarafından çarpıtılmış kendi yansımanız olduğunu fark edene kadar. Her neyse, bu sorun çözüldü.

Ayrıca gece hapımı alırken ilginç bir şey buldum. Kısa bir süre öncesine kadar küçük manila zarfın içine damgalanmış bir sembolü fark etmemiştim. Evet, içinde. Bu sembolü daha önce gördüğümü biliyorum ama tam olarak nerede gördüğümü hatırlayamıyorum. Aşağı doğru bakan bir pentagram ve içinde keçi başı olduğunu düşündüğüm bir yazı var. Belki de eski bir zarfı yeniden kullanıp ters çevirmişlerdir.

5 Kasım 2014

Takipçilerimden birine fark etmediğim bir şeye dikkat çektiği için teşekkür ederim; zarfın içindeki amblem aslında Satanik bir semboldü... Evet, artık bu saçmalığı kesinlikle kabul etmediğimi söylememe gerek yok. Bu tür şeyler beni gerçekten ürkütüyor. Benden bu kadar. Keşke bu mesajı bu gece almadan önce okusaydım, yarın bırakacağım. Yani, şimdiye kadar bana zarar vermedi ve kendimi harika hissediyorum, belki de sadece paranoyaklaşıyorumdur. Bu sadece bir sembol, muhtemelen baskı hatası ya da onun gibi bir şey. Ama boş ver. Şeytani işlerle uğraşmayacağım. Hayatta olmaz.

-Reed

6 Kasım 2014

Geçtiğimiz hafta boyunca her gece saat tam 22:00'de bu haplardan birini alıyordum. Bu gece hapları bırakmayı planlıyordum, ancak saat 10:30 civarında korkunç bir baş ağrısı çekmeye başladım ve giderek kötüleşti. Belki de Necrosleep'i aniden bırakmaya alıştığım içindir diye düşündüm, bu yüzden bir saat daha bekledim ve daha fazla dayanamadım. Bir hap daha aldım.

İstesem bırakabileceğimi biliyorum ama bunun için bir neden olmadığını düşünmeye başladım. Demek istediğim, artık uyumak zorunda değilim, kendimi enerjik hissediyorum, sadece adam olmalı ve mantıksız olmayı bırakmalıyım.

-Reed

9 Kasım 2014

Tüm bu boş zaman ve yeni keşfettiğim odaklanma ile bir vurgun yapıyorum. Sanal mülk alım satımından bir günde beş bin dolar kazandım; buna geçen hafta tavan yapan online poker gelirlerim dahil değil. Birdenbire sayılar konusunda daha önce hiç sahip olmadığım sezgisel bir kavrayışa sahip oldum. Şimdiye kadar hayatımı şaşkınlık içinde yaşıyordum... Haklıydılar. Bu gerçekten hayatımı değiştiriyor.

-Reed

11 Kasım 2014

İşte size oldukça tuhaf bir hikaye. Kanepede oturmuş kendi işime bakıyordum ki karanlık köşeden bana bakan bir çift parıltılı göz fark ettim. Hiçbir şey düşünmedim, sinsice yaklaşanın Twig olduğunu biliyordum. Kedilerin yansıtıcı gözleri vardır, başka kim olabilirdi ki? Başka tarafa baktım ve tam o anda hissettim. Twig'in buruşuk küçük benliği yanımda kıvrılıyordu.

Tekrar köşeye doğru baktım, o boncuk gibi gözler hala bana sabitlenmişti ve Twig açıkça yanımdaydı. Gözümü kırptım ve gözler kayboldu. Dostum, beynim gerçekten benimle dalga geçmeye çalışıyor. Zihinsel bir şey olmalıydı. Yine de çok net hatırlıyorum. Düşündüm de, Twig olmadığını en başından anlamalıydım. Kedinin gözleri kırmızı parlamaz.

Her neyse, umalım da sadece garip bir beyin arızası olsun. Sonuçta, başka ne olabilir ki?

-Reed

12 Kasım 2014

Eninde sonunda yiyeceğim bitecek. Açıkçası markete gidip kendim stok yapabilirim ama... bu düşünce beni korkutuyor. Evimin güvenliğinden ayrılma düşüncesi - sosyal etkileşim düşüncesi - şimdi hiç olmadığı kadar korkuyorum. Hiçbir zaman dışarı çıkmayı evde kalmaya tercih etmedim ama hiç bu kadar korkmamıştım. Her zaman bu kadar korkmazdım.

Son zamanlarda anlık mesajlaşma arkadaşlarımın hiçbiri çevrimiçi olmadı ve blog yazılarıma oy vermeyi bıraktılar. Yiyeceklerimi kim alacak? Ya dışarı çıkmak zorunda kalırsam? Böyle paniklememeliyim, gerçekten. Aptalca davranıyorum. Panik yapmayı kes seni *****. Panik yapmayı kes seni *****. Panik yapmayı kes seni *****.

-Reed

13 Kasım 2014

Arkadaşım Jake çevrimiçi oldu. "Sen evden çıkmayı kabul edene kadar yemeği bırakmayacağım" demesi kadar uzun süren geçici bir rahatlamaydı bu. Bu onun teklifiydi, yardım karşılığında evden ayrılmamı ve çocuklarla kulübe gitmemi gerektiriyordu. Tamamen korktuğum için reddettim.

Anlaşılan sağlığım için endişeleniyordu. Acınası gecekondusunda tek başına ölmeye mahkum vahşi bir münzeviye dönüştüğümü düşündüğü için onu suçlayamam ama anlamıyor işte. Beni kimse anlamıyor. En azından Şükran Günü'ne kadar yetecek kadar yiyeceğim olduğundan eminim, eğer uzatırsam.

-Reed

15 Kasım 2014

Hepinize dün yaşadığım garip bir deneyimden bahsetmem gerekiyor. Sessizlik beni rahatsız etmesin diye son zamanlarda televizyonumu açık bırakıyorum. Bucko'nun Bahçesi adlı çocuk programı açıktı, hani hepimizin çocukken ne kadar akılsızca ve saçma olduğunu anlayacak kadar olgunlaşana kadar izlediğimiz program. Evet, o program. Köşedeki kutu gibi eski televizyonumda arka planda oynuyordu. Sonunda dikkatimi dağıttı ve yapacak daha iyi bir şey bulamadığım için kendimi ona dalarken buldum.

Bucko'nun (insan yüzlü bir geyik gibi giyinmiş bir adam) mutfakta tatlı patates ve kızılcık hazırladığını düşünürsek, bir Şükran Günü bölümü olmalıydı. Bu, dizinin anlaşılabilir olduğu kadar anlaşılabilir. Son dakikada antropomorfik kızılcıkları sanki tutsak böceklermiş gibi bahçesine bırakmaya karar verdiğinde işler biraz tuhaflaştı. Tatlı patatesler o kadar şanslı değildi.

Bucko kuş arkadaşlarını turta ağacından balkabağı turtası almaya, sincap arkadaşlarını da tesadüfen patates püresi kusan sos ineğinden sos toplamaya gönderdi. Size bu dizinin tuhaf olduğunu söylemiştim, ama bu daha başlangıç bile değil.

Bucko bir bıçak çıkarana kadar bir şeylerin ters gittiğini fark etmemiştim - böyle iyi huylu bir şovda görmeyi beklemeyeceğiniz tam teşekküllü jilet keskinliğinde bir bıçak. Diğer eliyle fırını açtı ve içinden bir şey çıkardı. Jambon değil, hindi değil.

Kızarmış bir insan fetüsü.

Aman Tanrım.

Gördüğüm şeye inanamıyordum bile. Televizyonda buna nasıl izin verilebilirdi? Gözlerim beni aldatıyor muydu? Bilmiyorum, ama kesmeye başlar başlamaz kapattım. Kan benim için bile çok fazlaydı.

Kendi gözlerimin açıkça gördüğü şeye inanmakta hâlâ zorlanıyorum. Rüya görüyor olamazdım, 15 gündür hiç uyumadım. Ben sadece... Ben bile bilmiyorum. Belki de bende bir sorun vardır. Bilgisayar giriş şifremi unutuyorum, başka bir şeyle değiştirip yazdıktan sonra bile nereye yazdığımı unuttum, nereye yazdığımı unuttum. Şu anda doğru düzgün düşünemiyorum bile.

-Reed

Kasım 18th, 2014

Yalan söylemeyeceğim. Şu anda korkudan aklımı kaçırmak üzereyim.

Haftalardır ilk kez duş almayı planlayarak banyoya girdim. Kapıyı açtığımda aynada kendi yansımamdan başka bir şey göreceğimi hiç düşünmemiştim.

Onun yerine, onu gördüm. Arkamda duruyordu. Bakıyordu. Tamamen hareketsiz. Dondum kaldım ve yemin ederim hayatım boyunca hiç olmadığım kadar panikledim. Gerçek korkuyu bilmiyorsun. En ufak bir fikrin bile yok. Hala görebiliyorum, aklıma kazınmış. Yüzü. Şeytaniydi.

Geldiği gibi gitti.

Hayal gördüğümü söylerdim ama çok gerçekçiydi. Bir daha asla o banyoya girmeyeceğim. Mutfak lavabosuna falan gireceğim. Bununla başa çıkamıyorum. Acaba bu haplar kafamı mı karıştırıyor? Bırakmam lazım. Hemen bırakmalıyım. Artık kendi evimde bile güvende hissetmiyorum. Gölgeler beni izliyormuş gibi hissediyorum.

20 Kasım 2014

Hapları tekrar bırakmayı denedim ama son anda fikrimi değiştirdim. Bir şey bana yapmamamı söyledi, kafamın içindeki bir ses gibi. Sanki bırakırsam yanlış olacakmış ve bir şekilde hayatım alt üst olacakmış gibi hissediyorum. Bu şekilde yaşamamın normal olduğunu düşünmüyorum ama başka türlüsünü de hayal edemiyorum. Işığa, hatta ay ışığına çıkmayı bile hayal edemiyorum.

Jake benimle son konuştuğundan beri tüm anlık mesajlaşma bağlantılarım çevrimdışı oldu ve yemeğimin bir hafta daha dayanıp dayanmayacağını bilmiyorum. Twig, erzağımı biraz artırmak için kedi mamasını yediğimden beri oldukça zayıfladı ama Şükran Günü'ne kadar biri çevrimiçi olduğu sürece ona bir şey olmaz. Bu arada kimse beni Şükran Günü yemeğine davet etmedi, ailem bile. Ama sorun değil, zaten ailemden nefret ediyorum. ****** et onları.

-Reed

Kasım 22nd, 2014

Kafamın içinde daha fazla ses duymaya başladım. Korkunç sesler. Bu beni gerçekten korkutuyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. Bu bir çeşit yan etki falan mı? Bazen düşündüklerimi duyamıyorum, sanki kendi düşüncelerim üzerindeki kontrolümü kaybediyorum. Ve bu düşüncelerim o kadar karanlık ki... Bu şekilde düşünmek bana göre değil. Kimseye zarar vermem, ben öyle biri değilim.

Yan etkiler hakkında kaçırdığım bir şey olup olmadığını görmek için Necrosleep.net'e tekrar girmeyi denedim ve alan adının artık kullanılmadığını söyledi. Site kapatılmış.

Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Kendimden korkuyorum.

-Reed

24 Kasım 2014

Tak tak. Cereyanlı kapıdan bağırarak kim olduğunu sordum. "Arkadaşlarım" Jake ve Douglas'tı. Görünüşe göre blogumdaki sıkıntı dolu yazıları gördükten sonra bana yardım etmek istemişler. Ama tabii ki sadece kapıyı açıp dışarı çıkmam şartıyla. Çok şüpheci.

Onlara gerçekten güvenebileceğimi nereden bilebilirim? Onlara yıllardır güvendiğimi biliyorum, ama ya daha sonra daha kötü bir şey yapmak için güvenimi kazanıyorlarsa? Ya bana ilaçlı yemek verirlerse? Ya kapıyı açtığımda beni bıçaklarlarsa? Onlara güvenebileceğime dair elimde gerçek bir kanıt olmadığı aklıma geldi; artık kendime bile güvenemiyorum. Kim olduğumu bile bilmiyorum. Belki de hayatım boyunca sadist bir ucubeydim ve bunun farkında bile değildim. Belki de gerçek benliğim yeni yeni ortaya çıkıyor. Belki de herkes kötüdür.

25 EYLÜL 2014

Sesler durmuyor. Eskiden kötü niyetli olduklarını düşünürdüm ama artık o kadar emin değilim. Bazen beni özgürleştirmeye çalışıyorlarmış gibi geliyor. Çaresizce onları dinlememi istiyorlar. Bana bir şeyler gösteriyorlar, korkunç şeyler ve yine de bu şeyler artık bana korkunç gelmiyor. Uyuşmuş durumdayım. Hiçbir şey hissetmiyorum.

Ama tekrar hissetmem için yapabileceğim bir şey olduğunu biliyorum. Bir yanım bunun çok yanlış olduğunu söylüyor. Ama sesler bana aksini söylüyor.

Sesler artık benim arkadaşlarım.

İblisler benim arkadaşlarım.

-Reed

Kasım 26th, 2014

Twig şimdi cennette. Yapmak zorundaydım. Tadının nasıl olduğunu öğrenmeliydim. Tatmin ediciydi ama daha fazlasına ihtiyacım var. Bu odadan bir daha asla çıkmayacağımı sanıyordum ama artık başka seçeneğim yok. Daha fazlasına ihtiyacım var. Yüz kızarıyor. Sesler sinirleniyor. Başım çok kötü ağrıyor. Daha fazlasına ihtiyacım var. Çok acıyor. Daha fazlasına ihtiyacım var. Canımı yakıyorlar. Onları daha fazla beslemeliyim. Daha fazlasına ihtiyaçları var. Benim daha fazlasına ihtiyacım var. Bunu durdurmalıyım. Daha fazlasına ihtiyacım var. Daha fazlasına ihtiyacım var.

DURDURUN.

-Reed

Polis Raporu Pt. 1 - Şükran Günü - 27/11/2014

Kurban: Paul Murdock

Saldırgan: Reed Murdock

Polis, Margaret Murdock'un (saldırganın annesi olduğu doğrulandı) çılgınca 911'i aramasının ardından olay yerine geldi. Kurban Paul Murdock (saldırganın babası), saldırgan Reed Murdock tarafından parçalanmış ve yamyamlaştırılmış halde bulundu; yüzü ve ağzı kan ve beyin maddesiyle kaplıydı.

Reed, kafatası tamamen yarılmış olan babasını yemeyi bırakmayı reddettikten sonra vurularak öldürülmüştür. Olayda uyuşturucu kullanıldığından şüpheleniliyor.

Polis Raporu 2. Bölüm - 29/11/2014

Reed Murdock'ın evi müfettişler tarafından didik didik incelendi. Mutfak tezgahının üzerinde tüysüz, başsız ve karnı deşilmiş bir kedi leşi bulundu. Kedinin kanı ve vücut sıvıları evin her tarafına saçılmış, kafası ezilmiş, beyni tamamen çıkarılmış ve hiçbir yerde bulunamamıştı.

Evin pis ve kirli doğası göz önüne alındığında, dairede tamamen deli bir bireyin yaşadığı açıktır. Eski bir televizyon köşede duruyordu, açıktı ve sadece parazit ve beyaz gürültü gösteriyordu. Anteni yoktu.

Şüpheli bir paket tanımlanamayan hap ele geçirildi. Sakinin bilgisayarına ve diğer kişisel eşyalarına el konuldu ve daha fazla analiz yapılmayı bekliyor.

Otopsi Raporu - 12/4/2014

Konu: Reed Murdock

Reed Murdock'ın sindirim sisteminin içeriği, çoğunlukla beyin maddesi ve beyin omurilik sıvısı olmak üzere rahatsız edici bir insan dokusu karışımıydı. Ancak kendi beyninin incelenmesi daha da rahatsız edici ve kafa karıştırıcıydı.

Beyni açıkça ve gözle görülür bir şekilde bozuluyordu; beyin dokusu normal pembemsi gri yerine siyah ve kırmızıydı ve her tarafı delik deşikti. Daha yakından incelendiğinde binlerce küçük siyah parazitin beyni tükettiği görüldü. Adamın sinsi psikozunun nedeni şüphesiz buydu.

Parazitler üzerinde yapılan testler, bilinen hiçbir türe uymadıkları için sonuçsuz kaldı. Daha fazla test yapılması gerekiyor.

Murdock'ın dairesinden çıkarılan bilinmeyen haplar test edilmiş ve ne olduğu belirsiz, yüksek derecede bağımlılık yapan öforik ilaçlar, insan hormonları ve muhtemelen vücuda girene kadar serin bir yerde hareketsiz kalarak yumurtadan çıkmalarını ve sonunda beyni istila etmelerini sağlayan parazit yumurtaları da dahil olmak üzere çok sayıda nadir madde içerdiği doğrulanmıştır. Hapları nasıl elde ettiği ve nereden geldiği belli değil, ancak bunları kim hazırladıysa kesinlikle kötü niyetliydi.

Polis Raporu Pt. 3 - 12/6/2014

Reed Murdock'ın iki arkadaşı -Jake Fairfax ve Douglas Lopez- polis merkezinde sorgulandı. Hemen, Reed Murdock'ın nihai deliliğe giden yolunu kaydettiği iddia edilen çevrimiçi bloguna atıfta bulundular. Blogun bilinmeyen bir nedenle gizemli bir şekilde internetten kaybolduğu anlaşıldı.

Reed'in aldığı bilinmeyen hapların Necrosleep.net web sitesinden geldiğini iddia ediyorlardı.

Müfettişler daha sonra söz konusu web sitesinin var olmadığını doğruladı.

peatham.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Melih yılmaz
Güzel bir creepypastaydı kedisini öldürdüğünde kuscak gibi oldum ama neyse

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru