Neler Yeni

Çözüldü✓ Aldığım Kingston KC3000 çakma mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Melih Başar Ekmekci
Merhabalar yenı almış olduğum KC3000 beni biraz korkutuyor değerler sanki biraz düşük ama emin olamıyorum hem ATTO testinin hem chrystaldiskmark testinin sonuçlarını ekliyorum. SSD Kingston disk manager uygulamasında sıkıntısız olarak görünüyor. Kutuda acronis true image kodu da bulunmakta.

Ekler

• ATTO speeds.png
    ATTO speeds.png
    52.3 KB · Hit: 502
  • read write.png
    read write.png
    48.6 KB · Hit: 271

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bildiğim kadarıyla zaten sahte olanlar SSD managerda gözükmüyor. Değerler fena değil bence, çok yükse hızlara çıkan bu SSD lerde fark payı daha fazla olabilir hani 6500 olucakken 6300 olabilir gibi.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,033
İsim
Hacı
O nasıl yamulma öyle hemde KC3000 😳
Soldaki 5 i 1 yapıp teste sokar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Melih Başar Ekmekci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla zaten sahte olanlar SSD managerda gözükmüyor. Değerler fena değil bence, çok yükse hızlara çıkan bu SSD lerde fark payı daha fazla olabilir hani 6500 olucakken 6300 olabilir gibi.
Chrystaldiskmark testinin 2. leri olması gerektiğinden biraz daha düşük gibi geldi ve ATTO da düşüşü daha sonra beklerdim.

YucellC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yücel Çetinkaya
İlgilendiği Kategoriler
kötü zamanda pc toplamaya çalışıyor
kingston ssd manager da gözükmüyo ama diğer taraflarda gözüküyor bende :d oranlarıda yüksek
Mesaj otomatik birleştirildi:

kingston ssd manager da gözükmüyo ama diğer taraflarda gözüküyor bende :d oranlarıda yüksek
bunun gibi mesela kc3000 2TB lık kullanıyorum

Ekler

• ssd deneme.png
    ssd deneme.png
    283.5 KB · Hit: 182
Son düzenleme:

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,033
İsim
Hacı
1 Yaptığımda daha beklenen değerler çıktı bunun nedeni nedir?
Sorun yok normal. Uzun yazma işlemlerinde hız düşmesi normal kafaya takmaya gerek yok.

Sogutucu var mı ssd de? Isınıyor olabilir...

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Melih Başar Ekmekci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun yok normal. Uzun yazma işlemlerinde hız düşmesi normal kafaya takmaya gerek yok.

Sogutucu var mı ssd de? Isınıyor olabilir...
72 derecede şu anda (testte) extra soğutucum yok ne yazık ki laptop kullandığım için sadece üzerindeki default alüminyum plaka var.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,033
İsim
Hacı
72 derecede şu anda (testte) extra soğutucum yok ne yazık ki laptop kullandığım için sadece üzerindeki default alüminyum plaka var.
Çok sıcak ondan da erkenden hız düşüyor....
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucu alın.

egefitness

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
mehmet
Merhabalar yenı almış olduğum KC3000 beni biraz korkutuyor değerler sanki biraz düşük ama emin olamıyorum hem ATTO testinin hem chrystaldiskmark testinin sonuçlarını ekliyorum. SSD Kingston disk manager uygulamasında sıkıntısız olarak görünüyor. Kutuda acronis true image kodu da bulunmakta.
hocam bu testi yaptığınız uygulama ne acaba?

GirayHan

80+ Platinum
kıngston manager'de gözükmüyorsa sahtedir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Melih Başar Ekmekci
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,868
Üyeler
157,832