Neler Yeni

Aldigim sistem sizce nasil 52K

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
792
İsim
Draq123
7700x gibi oc potansiyelli bir işlemciye oc yapılamayan entry level anakart öneriyorsun.Ki tray da değil kutulu.Silikon kalitesini daha iyi bekleriz yani oc'ye müsait.
İçinde hangi dram olduğu belli olmayan cl46 ram var listede. Üstelik 1x16.
Keza ssd entry level düşük core+ch ve dramsiz bir model.
Soğutucu-psu nedügü belirsiz modeller ne güvenilir kaynak incelemesi var ne de hakkında bir yazı.
Yani arkadaşın çok daha iyi parçalı sisteminden sırf 4k ucuz diye iki gr bilginle full giriş seviye(dandik) parçalar öneriyorsun sonra da önüne gelen mi konuşuyo oluyor?
Bu arada stok eritme hakkında şu basit yazıyı okumanı tavsiye ederim.Benzer konularda zortlamamana yardımcı olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir insanın kurduğu cümle kendisine nasıl cuk diye oturur izliyoruz. 👏👏
Ya kardeş ilk mesajları doğru oku doğru algıla benim önerdiğim al dediğim sistemde 7700x yokki neyden bahsediyorsun 7500f var ikincisi olarak 620 anakart stokları her azaldığında yenilenen bir anakratır vazgeçilmez stok eritme durumu yok. Gamingentrdeki sistem ince hesaptakinden daha iyi.
Nezaketen brother demişim adama bu sana niye battı? Sistermı deseydim

7700x gibi oc potansiyelli bir işlemciye oc yapılamayan entry level anakart öneriyorsun.Ki tray da değil kutulu.Silikon kalitesini daha iyi bekleriz yani oc'ye müsait.
İçinde hangi dram olduğu belli olmayan cl46 ram var listede. Üstelik 1x16.
Keza ssd entry level düşük core+ch ve dramsiz bir model.
Soğutucu-psu nedügü belirsiz modeller ne güvenilir kaynak incelemesi var ne de hakkında bir yazı.
Yani arkadaşın çok daha iyi parçalı sisteminden sırf 4k ucuz diye iki gr bilginle full giriş seviye(dandik) parçalar öneriyorsun sonra da önüne gelen mi konuşuyo oluyor?
Bu arada stok eritme hakkında şu basit yazıyı okumanı tavsiye ederim.Benzer konularda zortlamamana yardımcı olur.

Bir insanın kurduğu cümle kendisine nasıl cuk diye oturur izliyoruz. 👏👏

Bu arada bu videoyu atıp da 7900xt'li sistemi arkadaşın 4070ti superli sistemi üzerine tavsiye olarak önermek zortlamanın bambaşka bir boyutu.
Doğru diyorsunda ben zaten 4070ti lı sistemi önerdim 💩

Ekler

• Screenshot_20240513_013252_Chrome.jpg
    Screenshot_20240513_013252_Chrome.jpg
    340.3 KB · Hit: 13

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Ya kardeş ilk mesajları doğru oku doğru algıla benim önerdiğim al dediğim sistemde 7700x yokki neyden bahsediyorsun 7500f var ikincisi olarak 620 anakart stokları her azaldığında yenilenen bir anakratır vazgeçilmez stok eritme durumu yok. Gamingentrdeki sistem ince hesaptakinden daha iyi.
Nezaketen brother demişim adama bu sana niye battı? Sistermı deseydim

Doğru diyorsunda ben zaten 4070ti lı sistemi önerdim 💩
Ulan 7500f de oc potansiyelli ya. Linkleri karıştırsam bile yine bu oc yapılmayan anakart önerdiğin gerçeğini değiştirmiyor.
Yine ssd dramsiz giriş seviye.
Ramler cl40 bazı partilerde hynix m die bazılarında c-die geliyor. Bu fiyatlara önerdiğin parçalara bak.
Zaten sistemde soğutucu bile yokmuş daha da komik.
Hadi iyi modifiye edip önersen bir şey demeyeceğim. Zaten o modifiyelerle arkadaşın topladığı fiyatlara geliyor ufaktan.Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Son düzenleme:

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
792
İsim
Draq123
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Ulan 7500f de oc potansiyelli ya. Linkleri karıştırsam bile yine bu oc yapılmayan anakart önerdiğin gerçeğini değiştirmiyor.
Yine ssd dramsiz giriş seviye.
Ramler cl40 bazı partilerde hynix m die bazılarında c-die geliyor. Bu fiyatlara önerdiğin parçalara bak.
Zaten sistemde soğutucu bile yokmuş daha da komik.
Hadi iyi modifiye edip önersen bir şey demeyeceğim. Zaten o modifiyelerle arkadaşın topladığı fiyatlara geliyor ufaktan.Neresinden tutsan elinde kalıyor.
Soğtucu var körsün ha sen 7500f bendede var oc yapmaya degmez tam tamına 4fps için
Sen sistem dizde görek 57 ye 4090 topluyon sen galiba 🤣 uğraşamıyacam senle boş yapıyorsun sistem gayet güzel bi tek anakart kısmında haklısı belki b650m k seçilebilir oda ileride belki oc yapmak ister diye. O değilde orda kocaman soğtucu var nasıl görmedin onu anlatsana 🤣🤣

Ramler cl30 6000mhz ??

Daha soğtucu olduğunu görmüyor linkleri karıştırıyo bide sistem önermeye kalkıyor dikkat eksikliği var galiba veya konuyu hiç siklemiyorsun o zaman öneri yapma

Engeli koydum trol adamsın mübarek

Son düzenleme:

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Soğtucu var körsün ha sen 7500f bendede var oc yapmaya degmez tam tamına 4fps için
Sen sistem dizde görek 57 ye 4090 topluyon sen galiba 🤣 uğraşamıyacam senle boş yapıyorsun sistem gayet güzel bi tek anakart kısmında haklısı belki b650m k seçilebilir oda ileride belki oc yapmak ister diye. O değilde orda kocaman soğtucu var nasıl görmedin onu anlatsana 🤣🤣
Allahın yarım akıllısı ana listede soğutucu yok meğersem dandik stok soğutucuymuş ondan en altta kücük yazılarla yazıyor.🤣🤣
Adam 50-60k üst seviye bütçe belirleyecek ama stok ile takılacak elemanın kafaya bak.Bari üyesi olduğun forumun incelemesine bi bak sıcaklıklar(ses) ne alemde stok ile.
Aynen kanka ya sadece 4fps oc ile.

Ramler cl30 6000mhz ??
Cl30 mu? 😱😱 Bana kör diyen elemana bak attığı linke bakmamış daha.

Engeli koydum trol adamsın mübarek
Zortlaya zortlaya kaçtı mübarek. 🤣🤣

Ekler

• Screenshot_20240513_024224_Chrome.jpg
    Screenshot_20240513_024224_Chrome.jpg
    371.3 KB · Hit: 14
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim