Neler Yeni

Aldigim sistem sizce nasil 52K

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Siparisi yeni verdim ancak iptal edebilirim daha iyiyse sizinkini siparis verebilirim islemci benimkine gore dusuk galiba yine ayni islemciyi sizce koyayim mi yoksa 7500f de yeterli mi sogutucu olarakta ne onerirsiniz
7600 ile 7500f arasında fazla para vermeye değer yok. 7600 apu. Sizin ki x olarak biraz Ghz farkı var ama çok ısınır o işlemci.
Ben kendi kullandığım parçalardan da ekleyerek tavsiye verdim. Ben de GPU olarak 7900 GRE kullanıyorum.
Hatta bu parçaları farklı yerlerden toplayarak daha ucuza bile denk getirebiliriz zira ben öyle yaptım

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Bu sistemi siparis ettim sizce nasil tesekkurler
7600x yerine 7500f alırsın kafa kafaya oyun perf.
Rami 5600 cl32 ile değişirsin.
Birde ssd göremedim listede.
Kasadaki psu modeli Pg850m ise harika bir seçim.
Bunlar haricinde sistem gayet güzel.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit
7600 ile 7500f arasında fazla para vermeye değer yok. 7600 apu. Sizin ki x olarak biraz Ghz farkı var ama çok ısınır o işlemci.
Ben kendi kullandığım parçalardan da ekleyerek tavsiye verdim. Ben de GPU olarak 7900 GRE kullanıyorum.
Hatta bu parçaları farklı yerlerden toplayarak daha ucuza bile denk getirebiliriz zira ben öyle yaptım
Tesekkur ederim sizin sistemi alayim o halde sogutma olarak ne kullaniyorsunuz islemcide ben toplama isinden anlamadigim icin toplu sekilde gelsin istiyorum o yuzden burdan alacagim aslinda aldim ama iptal edip sizinkini almak daha mantikli geldi islemciye sonradan sogutucu alsam takmak kolay mi suan alsamda demonte geliyor bildigim kadariyla 2K 170Hz monitorde kullanicam bu sistemi darbogaz vs olmaz degil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

7600x yerine 7500f alırsın kafa kafaya oyun perf.
Rami 5600 cl32 ile değişirsin.
Birde ssd göremedim listede.
Kasadaki psu modeli Pg850m ise harika bir seçim.
Bunlar haricinde sistem gayet güzel.

Onun yerine konuya yazan diger bi arkadasin sisteminede bakabilirmisiniz bunu almayi dusunuyorum kendi aldigimin yerine yorumunuz nedir tesekkurler

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Tesekkur ederim sizin sistemi alayim o halde sogutma olarak ne kullaniyorsunuz islemcide ben toplama isinden anlamadigim icin toplu sekilde gelsin istiyorum o yuzden burdan alacagim aslinda aldim ama iptal edip sizinkini almak daha mantikli geldi islemciye sonradan sogutucu alsam takmak kolay mi suan alsamda demonte geliyor bildigim kadariyla 2K 170Hz monitorde kullanicam bu sistemi darbogaz vs olmaz degil mi

Onun yerine konuya yazan diger bi arkadasin sisteminede bakabilirmisiniz bunu almayi dusunuyorum kendi aldigimin yerine yorumunuz nedir tesekkurler
Hangi sistem? Göremedim

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu

On numara sistem bu arada. Ama soğutucu göremedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit
Hangi sistem? Göremedim
Cevaplaya sizide alintiladi heralde diger arkadasa sormustum sizin attiginiz sistemi tesekkur ederim emekleriniz icin sizin attiginiz sistem daha guzel geldi sogutucu olarak ne alabiliriz onuda eklermisiniz size zahmet o sistemin icerisine

On numara sistem bu arada. Ama soğutucu göremedim.
Acaba ne alinabilir sogutucu olarak benim takabilecegim birsey cunku bildigim kadariyla demonte geliyor

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Cevaplaya sizide alintiladi heralde diger arkadasa sormustum sizin attiginiz sistemi tesekkur ederim emekleriniz icin sizin attiginiz sistem daha guzel geldi sogutucu olarak ne alabiliriz onuda eklermisiniz size zahmet o sistemin icerisine

Acaba ne alinabilir sogutucu olarak benim takabilecegim birsey cunku bildigim kadariyla demonte geliyor
51k üstüne kaç k daha çıkar cebinden? Ona göre önereyim.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu

Bu arada parçaların fiyatlarına ufak bir göz gezdirdim. Tek tek piyasadan satın almaya göre fazla pahalılar. 7500f mesela 6.5k o
piyasada 5.7k'ya bulunuyor.
Ram 5.5k aşırı pahalı. 4k civarına benzer perf . veren ram'ler var.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Dediğim gibi, Sinerjide parça fiyatları fena değil ama bazı parçalar başka sitelerde daha ucuz.
Mesela Lexar Ares Ram 5655 TL, teknobiyotikte 4700 TL
Farklı kasa + psu da bakabiliriz.?
Biraz daha ucuza denk getirirsek belki güzel bir sıvı soğutma alırız, yada ekran kartını Nitro+ olana yükseltiriz gibi
Tavsiyem kendimden biliyorum acele etme ama yine de sen bilirsin
Kendin toplamayı biliyor musun PC yi ?
Hangi şehirde yaşıyorsun, belki yardım ederim :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ümit
Dediğim gibi, Sinerjide parça fiyatları fena değil ama bazı parçalar başka sitelerde daha ucuz.
Mesela Lexar Ares Ram 5655 TL, teknobiyotikte 4700 TL
Farklı kasa + psu da bakabiliriz.?
Biraz daha ucuza denk getirirsek belki güzel bir sıvı soğutma alırız, yada ekran kartını Nitro+ olana yükseltiriz gibi
Tavsiyem kendimden biliyorum acele etme ama yine de sen bilirsin
Kendin toplamayı biliyor musun PC yi ?
Hangi şehirde yaşıyorsun, belki yardım ederim :D
Ankarada yasiyorum gun icindede surekli is yerinde oldugum icin direk toplanmis sekilde olmasi onemli benim icin artik 3 5 neyse fazla vermektende kacmiyorum dogrusu uzun vadede nasilsa prim yapiyor ne alsan 😄 sistem bence guzel sadece sogutucu eksik onuda montajini yapabilecegim birsey alirsak sistem tamam gibi

Ankarada yasiyorum gun icindede surekli is yerinde oldugum icin direk toplanmis sekilde olmasi onemli benim icin artik 3 5 neyse fazla vermektende kacmiyorum dogrusu uzun vadede nasilsa prim yapiyor ne alsan 😄 sistem bence guzel sadece sogutucu eksik onuda montajini yapabilecegim birsey alirsak sistem tamam gibi
Ekran kartini nitroya yukseltsek ne kadar fiyat farki olur ve cokmu farkeder performans olarak

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
542
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Ekran kartini nitroya yukseltsek ne kadar fiyat farki olur ve cokmu farkeder performans olarak
Sinerji Nitro stoğu kalmadı. Ben de oradan almıştım. Amazonda da kalmamış sadece hepsiburada da var. O çakallar da 25K gibi fiyata satıyorlar :D Gereksiz
Şimdi

Bu sistemi 1080p oynamayacağını söyle bana lütfen :D

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
722
İsim
Ege
7500f+4070tis falan yapılır daha doğru olur. Monitör ne olacak ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,846
Üyeler
142,185
Son üye
LaQuincia
Top Bottom