Neler Yeni

Alibabadan ürün aldım gümrük vergilerini ben mi vereceğim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
tuzlı erik
Başlıktada yazdığı gibi alibabadan dt28 night vision kamerası aldım.Toplam kargo ücreti ile beraber 34.67 dolar tuttu.Bilen arkadaşlara 2 adet sorum olacak
1.Ürünümün gümrüğe takılma ihtimali var mıdır?
2.Ürünümün vergilerinin ödendiği yazmıyor sadece toplam ürün tutarı,ürün indirimi,kargo ücretlerini ödediğim yazıyor.Satıcıya yazdım customs duties are usually paid by buyers if you need to pay customs duties you will receive a payment notification from the carrier yazdı.
Bilen birileri yardımcı olabilirse sevinirim.

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Erdem BELER
İlk soru şu, ürünün ham fiyatı( vergisiz ve kargosuz) 30 eurodan pahalı mı değil mi? Eğer jeton veyahut kupon kullandıysan onlar da sayılmaz. Ham fiyatı 30 eurodan aşağı ise gümrükten geçer. Tabi bunlar 21 Ağustos itibari ile geçerli, eğer 21 ağustostan önce gümrükten geçerse, ki sanmıyorum, sınır 150 eurodur. Ödeme kısmında herhangi bir tax giderin yoksa, kargo eline ulaştığı zaman kuryeye vergisini ödüyorsun. Vergisi de %60 olacak şekilde ortalama 20 euro gibi bir fiyat tutar. Bilgin olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
tuzlı erik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk soru şu, ürünün ham fiyatı( vergisiz ve kargosuz) 30 eurodan pahalı mı değil mi? Eğer jeton veyahut kupon kullandıysan onlar da sayılmaz. Ham fiyatı 30 eurodan aşağı ise gümrükten geçer. Tabi bunlar 21 Ağustos itibari ile geçerli, eğer 21 ağustostan önce gümrükten geçerse, ki sanmıyorum, sınır 150 eurodur. Ödeme kısmında herhangi bir tax giderin yoksa, kargo eline ulaştığı zaman kuryeye vergisini ödüyorsun. Vergisi de %60 olacak şekilde ortalama 20 euro gibi bir fiyat tutar. Bilgin olsun.
Ürün 20.67 dolar kargo ile beraber 34.67 dolar ödemişim hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,688
Üyeler
157,973
Son üye
Konzi Grace
Top Bottom