Neler Yeni

Aliexpress Satıcısı Siparişimi İptal Etmemi İstiyor

FATİH_

80+
Aliexpres, Resuxi Offical Store satıcısından tıraş makinesi siparişi verdim. Ben sipariş verirken indirimdeydi ve 50 dolardan 29 dolara düşmüştü, elimde ki kuponla beraber 26 dolara sipariş ettim. Aradan 2 gün geçtikten sonra indirim bitti. İndirim bittiği gün tekrar 50 dolardan satılmaya başlandı ve satıcı siparişi iptal etmem için sürekli mesaj yazmaya başladı. Hatta sabah kalktığımda Wahatsapp'tan mesaj göndermişti, aliexpress'ten gönderdiği mesaja bakmam için. Bu sorunu yaşamış olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi, Ne yapmalıyım?

Gönderdiği mesajların hepsini aşağıdan görebilirsiniz?

1.

Ekran Görüntüsü (69).png

2.
Ekran Görüntüsü (70).png

3.
Ekran Görüntüsü (71).png

4.
Ekran Görüntüsü (72).png

5.
Ekran Görüntüsü (73).png

6.
Ekran Görüntüsü (74).png

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,902
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Twitter
AvciSerhatCan
Facebook
serhatcanavci
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,902
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Twitter
AvciSerhatCan
Facebook
serhatcanavci
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Desteğe bildirdim. Satıcıyla iletişime geçeceklerini ve sorunu çözeceklerini söylediler ama belli ki bir faydası olmamış, satıcı halen bana mesaj yazıp iptal etmemi istiyor.
50 dolar göndersin iptal et :ROFLMAO:

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Asla iptal etme göndermek zorunda

FATİH_

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben olsam asla iptal etmezdim ve aliexpress'e şikayet ederdim.
İptal etme, Aliexpress desteğe durumu bildir.
Asla iptal etme göndermek zorunda

Zaten iptal etmeyeceğim, bugün tekrar mesaj atınca ben de şunu yazdım "Ürünü göndermeyecekseniz siz iptal edebilirsiniz, ama ben asla iptal etmeyeceğim. Çünkü ben iptal edersem bu yaptığınızdan ceza almayacaksınız, ancak sipariş iptalini siz yaparsanız Aliexpress ürünü göndermediğiniz için size yaptırım uygulayacaktır ve sorumluluğunuzu yerine getirmediğiniz için ceza alacaksınız."
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklıma takılan şey ise, bana yazdığı her mesajda gümrükte 15 dolar ödemek zorunda kalacağımı yazıyor. Siparişi verirken kargo bedavaydı, bana 15 dolar daha ödemek zorunda kalacağım şekilde kargo gönderimi yapabilir mi, yoksa siparişi iptal etmem için yalan mı söylüyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,882
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Satıcının siparişi kargoya teslim etmesi için verilen sürenin dolmasına 19 saat kala siparişi göndermiş. Adam bıkmadan her gün siparişini iptal et diye mesaj attı ve en sonunda gönderdi. İnşallah boş kutu gelmez.:)
İnşallah

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Zaten iptal etmeyeceğim, bugün tekrar mesaj atınca ben de şunu yazdım "Ürünü göndermeyecekseniz siz iptal edebilirsiniz, ama ben asla iptal etmeyeceğim. Çünkü ben iptal edersem bu yaptığınızdan ceza almayacaksınız, ancak sipariş iptalini siz yaparsanız Aliexpress ürünü göndermediğiniz için size yaptırım uygulayacaktır ve sorumluluğunuzu yerine getirmediğiniz için ceza alacaksınız."

Aklıma takılan şey ise, bana yazdığı her mesajda gümrükte 15 dolar ödemek zorunda kalacağımı yazıyor. Siparişi verirken kargo bedavaydı, bana 15 dolar daha ödemek zorunda kalacağım şekilde kargo gönderimi yapabilir mi, yoksa siparişi iptal etmem için yalan mı söylüyor?
Ücreti fazla yazıp fazla gümrüğe girmesine neden olabilir fakat korkma. Cimer e belgeler ile başvurdupunda fazla ödediğin vergi geri veriliyor.

Boş kutu muhabbetinde ise kaybeden o olur. Kutu açarken kesinlikle ama kesinlikle gönderen ve alıcı görünür bir şekilde video çekmen. Videoda net bir şekilde boş olduğu görünsün. Aliexpress e gönderdiğinde videoyu ürünü sana göndermesi için satıcıya iletişime geçerler. En kötü refund eder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Batın Birol
iptal etme şikayet et, indirimden faydalandığın için adama koymuş.

kuremissle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Enes
bana da aynısını yapıyolardı kupon kullandım diye yollamadı süre bitince otomatik iptal oldu

kyagizzz

80+ Bronze
Saticiya koymus iptal etme bos kutu gelse bilr parani soke soke alirsin vergi isinde de dedikleri gibi cimede gondersen hallederler. Sıkma tatlı canını.
Aliexpres, Resuxi Offical Store satıcısından tıraş makinesi siparişi verdim. Ben sipariş verirken indirimdeydi ve 50 dolardan 29 dolara düşmüştü, elimde ki kuponla beraber 26 dolara sipariş ettim. Aradan 2 gün geçtikten sonra indirim bitti. İndirim bittiği gün tekrar 50 dolardan satılmaya başlandı ve satıcı siparişi iptal etmem için sürekli mesaj yazmaya başladı. Hatta sabah kalktığımda Wahatsapp'tan mesaj göndermişti, aliexpress'ten gönderdiği mesaja bakmam için. Bu sorunu yaşamış olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi, Ne yapmalıyım?

Gönderdiği mesajların hepsini aşağıdan görebilirsiniz?

1.

Alıntıyı görüntüle

2.
Alıntıyı görüntüle

3.
Alıntıyı görüntüle

4.
Alıntıyı görüntüle

5.
Alıntıyı görüntüle

6.
Alıntıyı görüntüle

Satıcının siparişi kargoya teslim etmesi için verilen sürenin dolmasına 19 saat kala siparişi göndermiş. Adam bıkmadan her gün siparişini iptal et diye mesaj attı ve en sonunda gönderdi. İnşallah boş kutu gelmez.:)
Ama ben de olaam video cekerdim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,777
Üyeler
156,672
Son üye