Neler Yeni

ALT+TAB Yapınca Ekran Titremesi

crokenz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay Gültekin
Alt+Tab yapınca ekran titremeye başlıyor videoda göründüğü gibi. Windows 11 geçtikten sonra bu sorunu yaşamaya başladım onun öncesinde böyle bir sorun yoktu.
Oyuna girip alt tab yapınca bu sorunla karşılaşıyorum.
Videodan izleyebilirsiniz.
Bileşenler, 6750 xt ekran kartı, Ryzen 5 5600X işlemci, Monitör Alienware 24.5" AW2521HFA 240Hz

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Alt+Tab yapınca ekran titremeye başlıyor videoda göründüğü gibi. Windows 11 geçtikten sonra bu sorunu yaşamaya başladım onun öncesinde böyle bir sorun yoktu
Videodan izleyebilirsiniz.
Bileşenler, 6750 xt ekran kartı, Ryzen 5 5600X işlemci, Monitör Alienware 24.5" AW2521HFA 240Hz
1 yıldır win 11 kullanıyorum her güncellemeyi de yaparım hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım. Muhtemelen GPU driver ve/veya chrome ile alakalı. Chromeda özellikle youtubeda nadiren de olsa siyah ekran ile karşılaşıyorum titreme sorunu yaşayanı da gördüm.

crokenz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay Gültekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 yıldır win 11 kullanıyorum her güncellemeyi de yaparım hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım. Muhtemelen GPU driver ve/veya chrome ile alakalı. Chromeda özellikle youtubeda nadiren de olsa siyah ekran ile karşılaşıyorum titreme sorunu yaşayanı da gördüm.
Valorant, LOL oyunlarında anlık ekranım donuyor yine aynı şekilde alt tab yapınca sorun çözülüyor. Bu konuda hakkında bir fikriniz var mıdır?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Valorant, LOL oyunlarında anlık ekranım donuyor yine aynı şekilde alt tab yapınca sorun çözülüyor. Bu konuda hakkında bir fikriniz var mıdır?
sorun muhtemelen ekran kartı ile alakalı. Yapabiliyorsanız format ile temiz kurulum yapıp tüm driverları vs baştan indirin ayrıca bios sürümünü de kontrol edin, güncel değilse güncelleyin. AMD Ekran kartları için her zaman recommended WHQL sürücüleri kurun (birçoğu düzgün çalışıyor) ayrıca ekran kayıt programı (obs vb.) Afterburner tarzı donanım izleyen programlar açıksa tümünü kapatıp öyle girmeyi deneyin. Afterburner ne alaka derseniz bazen çakışıyor ve çeşitli hatalara sebep olabiliyor örn. Yamalı rdr2 oynarken oyunu alttaba alıp afterburner açarsanız oyun crash yiyip kapanacaktır ama afterburner açıp ardından oyuna tıklarsanız oyun açılır

n00b

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
ali veli
Bende pc de emülatör açınca buna benzer ama daha minimal bir titreme oluyordu. Bu sorun ile ilgili birkaç video izledikten sonra Nvidia denetim masası ayarlarını izlediğim videolara göre düzenledim sorun çözülmüştü.

crokenz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay Gültekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende pc de emülatör açınca buna benzer ama daha minimal bir titreme oluyordu. Bu sorun ile ilgili birkaç video izledikten sonra Nvidia denetim masası ayarlarını izlediğim videolara göre düzenledim sorun çözülmüştü.
Amd ekran kartı kullanıyorum, buna benzer bir ayar var mıdır?

n00b

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
ali veli
Amd ekran kartı kullanıyorum, buna benzer bir ayar var mıdır?
Evet aynı ayarlar amd ekran kartlarında da var. Bir de özellikle chrome da v.s. titreme yaşayanların problemi genellikle yenileme hızı ayarlarıyla alakalı sanırım birkaç videoya denk geldim sorun yaşayanların bir çoğu Hz i düşürünce problem çözülmüş. Drop sorunu da driver ile ilgiliymiş.

Top Bottom