Neler Yeni

Altyapı başvuru sorunu

ptpdja

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Can Bağatır
selam arkadaşlar dun evime internet bağlatacaktım ki evimde altyapı olmadığını öğrendim. Evimiz müstakil mahallemizde altyapı var fakat bizim binaya girmemiş hatta yan binalarımızda da var altyapı fakat bizim binada yok.
Şimdi sorum şu ben bu altyapı başvurusunu nerden yapmalıyım ve ne kadar sürede gelir bilgisi olan var mı ?
Nette biraz araştırdım kimileri Türk Telekom bölge müdürlüğüne dilekçe yazın diyor kimileri Dilekçe kalktı BTK ya şikayet talebi oluşturun diyor hangisini yapmalıyım ?
BTK şikayet talebi nasıl oluşturulur bu konularda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, sağlıcakla kalın.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,014
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
İlk baş göknet alyapı sorgulama herşeyden sorgulama yapıp olmadığına karar ver sonra Twitter üzerinden falan ulaşmaya çalış ve dediğin gibi müdürlüğe dilekçe ver.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Dilekçe yazacaksın. BTK talebi boş iş.

ptpdja

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Can Bağatır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk baş göknet alyapı sorgulama herşeyden sorgulama yapıp olmadığına karar ver sonra Twitter üzerinden falan ulaşmaya çalış ve dediğin gibi müdürlüğe dilekçe ver.
Turknet bağlatmayı düşünüyorum ordan sorgulama yaptım hatta müşteri hizmetlerini aradım onlara da kontrol ettirdim onlarda olmadığını doğruladı
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka söylediğin yerden şuan baktım şaka gibi ya bizim bizim bina no 6 bizde yok yan bina no 4 onlarda vdsl ve adsl var hemde baya iyi şaka gibi ya

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,014
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Turknet bağlatmayı düşünüyorum ordan sorgulama yaptım hatta müşteri hizmetlerini aradım onlara da kontrol ettirdim onlarda olmadığını doğruladı

kanka söylediğin yerden şuan baktım şaka gibi ya bizim bizim bina no 6 bizde yok yan bina no 4 onlarda vdsl ve adsl var hemde baya iyi şaka gibi ya
Bu dediğini dilekcede ve twitterden ulaştığında belirt kesinlklie.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,014
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
şuan twitterdan twit attım ve dm den yazdım şimdi de dilekçe yazıp müdürlüğe götüreceğim.
Evdeki herkesdende gigafiber istiyoruma başvurt türknetin sayfasından belki derler altyapısı yok destek verelim falan :D nerde oturuyrosun bilmiyorumda.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Altyapı yok diye bir şey yok hocam kontrol ettiğin site alakalı o.

Altyapı var fakat boş port yok %99 ihtimalle böyledir durumun.
18 den büyüksen kendin, değilsen velin ile en yakın TürkTelekom müdürlüğüne git oradan sosyal kaynaklar danışmanı ile konuşmak istediğini söyle (O yok alternatif bu var vs dersler ona git, sorun ne deseler altyapısal sorun var müşteri hizmetleri yönlendirdi de)

Ardından sıra verip gönderiyorlar, sende sistemden bakınca altyapım gözüküyordu müşteri hizmetleri port olmadığını söyledi siz buradan kontrol edip yakın biyerden bağlantı sağlanabilir mi kontrol edicekmişsiniz de.

Eğer şanslı isen 3-5 bina yanında boşluk vardır oradan sana bağlantı sunarlar, talep aldık vs diyip ekip gelicektir derler ertesi gün ekip gelip o uzaklıktaki portu kontrol ediyor eğer kablo çekilme ihtimali varsa çekerler yoksa alternatif sunarlar.

Burada tek sıkıntı İlk Aboneliğin TürkTelekomdan almak zorundasın sana 24 ay dayatmaya çalışacaklar sen ben internetten baktım 12 ay kampanyası var diye diret 12 ayın sonunda (Taahüt bitmeden 15-20 gün önce başka İSS ye geçersin)

ptpdja

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Can Bağatır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altyapı yok diye bir şey yok hocam kontrol ettiğin site alakalı o.

Altyapı var fakat boş port yok %99 ihtimalle böyledir durumun.
18 den büyüksen kendin, değilsen velin ile en yakın TürkTelekom müdürlüğüne git oradan sosyal kaynaklar danışmanı ile konuşmak istediğini söyle (O yok alternatif bu var vs dersler ona git, sorun ne deseler altyapısal sorun var müşteri hizmetleri yönlendirdi de)

Ardından sıra verip gönderiyorlar, sende sistemden bakınca altyapım gözüküyordu müşteri hizmetleri port olmadığını söyledi siz buradan kontrol edip yakın biyerden bağlantı sağlanabilir mi kontrol edicekmişsiniz de.

Eğer şanslı isen 3-5 bina yanında boşluk vardır oradan sana bağlantı sunarlar, talep aldık vs diyip ekip gelicektir derler ertesi gün ekip gelip o uzaklıktaki portu kontrol ediyor eğer kablo çekilme ihtimali varsa çekerler yoksa alternatif sunarlar.

Burada tek sıkıntı İlk Aboneliğin TürkTelekomdan almak zorundasın sana 24 ay dayatmaya çalışacaklar sen ben internetten baktım 12 ay kampanyası var diye diret 12 ayın sonunda (Taahüt bitmeden 15-20 gün önce başka İSS ye geçersin)
Hocam cevabin icin cok teşekkürler ama sorun cozuldu Gibi dilekçe vermiştim dün gün içerisinde port acilmis galiba tutkneti aradım onlarda onayladilar hemen başvurdum bugun kurulum icin gelecekler.

Evdeki herkesdende gigafiber istiyoruma başvurt türknetin sayfasından belki derler altyapısı yok destek verelim falan :D nerde oturuyrosun bilmiyorumda.
Bu olay nasıl oluyor 🤣

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,620
Üyeler
140,674
Son üye
Yiğit Okumuş
Top Bottom