Neler Yeni

am4 den am5e geçilmeli mi?

rafetsunal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Rafet Sunal
Arkadaşlar şöyle bir problem var. Bilgisayara aniden görüntü gelmeyi kesti ve biraz inceledikten sonra işlemcimin birkaç pinini yamulttuğumu gördüm, bilgisayarcı tanıdıkta düzeltip geldim, kurdum ve açıldı. Sonrasında ise bir daha gitti, bir daha gitti ve şimdi bir daha gitti. Genelde hemen açılıyordu ama şimdilik 1 günü devirdi ve hala açılmadı. Pazartesiye kadar bekliyeyim diyorum yine olmazsa AM5 sistem dizeyim diyorum. İşte sorun da burada. Eğer sistemi tekrar çalıştırabilirsem ekran kartıma 2.el olarak upgrade düşünüyordum misal 3080 TI-6900XT. Ama çalıştıramazsam ki çalışacak gibi değil (sorunun nerede olduğunu çözemiyorum hala) ekran kartı durumunu yaza bırakıp, AM5 sisteme geçeyim diyorum geleceğe yönelik olması açısından.

Aklımda anakart, işlemci ve ram olarak bunlar var ve toplam olarak 11bin TL tutuyor. Bu konuya siz ne düşünüyorsunuz bir de sizden bir akıl alayım, ne yapmalıyım karar veremiyorum yine.
Not: Monitör ve sıvı soğutmayı yeni aldım o yüzden onlara ihtiyacım yok.
Güncel sistem:
  • Anakart: B550M Mortar.
  • Ekran kartı: Galax 3060 Ti.
  • İşlemci: R5 5600.
  • RAM: 2x8 3200MHz.
  • PSU: High Power 600W +80Gold
  • Sıvı soğutma: LS520.

Son düzenleme:

sadolas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
sadetdin yaman
Arkadaşlar şöyle bir problem var. Geçenlerde de konu açmıştım, bilgisayara aniden görüntü gelmeyi kesti adı altında ve biraz inceledikten sonra işlemcimin birkaç pinini yamulttuğumu gördüm, bilgisayarcı tanıdıkta düzeltip geldim, kurdum ve açıldı. Sonrasında ise bir daha gitti, bir daha gitti ve şimdi bir daha gitti. Genelde hemen açılıyordu ama şimdilik 1 günü devirdi ve hala açılmadı. Pazartesiye kadar bekliyeyim diyorum yine olmazsa AM5 sistem dizeyim diyorum. İşte sorun da burada. Eğer sistemi tekrar çalıştırabilirsem ekran kartıma 2.el olarak upgrade düşünüyordum misal 3080 TI-6900XT. Ama çalıştıramazsam ki çalışacak gibi değil (sorunun nerede olduğunu çözemiyorum hala) ekran kartı durumunu yaza bırakıp, AM5 sisteme geçeyim diyorum geleceğe yönelik olması açısından.

Aklımda anakart, işlemci ve ram olarak bunlar var ve toplam olarak 11bin TL tutuyor. Bu konuya siz ne düşünüyorsunuz bir de sizden bir akıl alayım, ne yapmalıyım karar veremiyorum yine.
Not: Monitör ve sıvı soğutmayı yeni aldım o yüzden onlara ihtiyacım yok.
Güncel sistem:
  • Anakart: B550M Mortar.
  • Ekran kartı: Galax 3060 Ti.
  • İşlemci: R5 5600.
  • RAM: 2x8 3200MHz.
  • PSU: High Power 600W +80Gold
  • Sıvı soğutma: LS520.
Bütçen varsa neden olmasın bende ocak ayında falan geçmeyi düşünüyorum sistemimi satıpp

rafetsunal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Rafet Sunal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

sadolas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
sadetdin yaman
Evet bütçem yeterli, peki ya benim attığım anakart ve işlemci nasıl? değiştirmeme gerek var mı? (rami yaza bıraktım satıp 2x16 alırım heralde ya da 4x8)
Parçalar iyi

sadolas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
sadetdin yaman

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
işlemciyi satıcısı teknobiyotik olmayan birinden alın resmi distribitör değil sıkıntı çıkartır size satış sonrası berbat bir firma

rafetsunal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Rafet Sunal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu mal derken?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3060ti kullanırsın o psuylq
Anakart linki koymuştum "bu" yazısına yanlış anlaşılmış kusura bakmayın
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemciyi satıcısı teknobiyotik olmayan birinden alın resmi distribitör değil sıkıntı çıkartır size satış sonrası berbat bir firma
Hocam 2 kere teknobiyotikten alışveriş yaptım ve bir daha alırsam beni 7 sülalem diyeyim gerisini siz doldurun teşekkürler uyarınız için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,464
Üyeler
156,496
Son üye
Enes Yazar
Top Bottom