Neler Yeni

AM4 İşlemci Yuvalarından 1 Tanesi Kırıldı. Tamiri Mümkün Müdür ve Güvenilir Bir Yer Var Mıdır?

sinyorbc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BURAK CEYLAN
Evet işlemci pinlerinin eğikliği ve benim eşekliğimden kaynaklı b450 tomahawk max anakartın am4 soketinde bulunan pin yuvalarından1 tanesi kırıldı ve anakartın B Ram slotları çalışmıyor. Daha bu konuda tecrübe yaşayan var mıdır? Tamiri mümkün müdür? Teşekkürler.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Kırılıp yerinden çıktı mı pin?
Yoksa yamuldu mu?

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Capslock'u düzenlersen sevinirim. İşlemci yamukluğu düzeltilir fakat TOMAHAWK için aynısını söyleyemem galiba.

sinyorbc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BURAK CEYLAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Durum şöyle bir kaç gün ne olduğunu çözemeyip yabancı forumlarda bu konuyla ilgili bir şey gördüm ve aldım elim tornavidayı soketin üzerindeki kapağı açtım ama o kapak yani işlemciyi taktığımız plastik yer o kadar hassaski bazı yerleri tabi hasar aldı ama sorun yaratmadı geri taktığımda. Soketin içindeki yuvada zannediyorsam kırık çünkü çok dikkatli baktım parça göremedim kenarda. Belki de ezik emin değilim. İşlemcide sorun yok ilk taktığımda tam oturmadı hafif bir bastırdım ama malzemelerin bu kadar hassas olacağını düşünememiştim.

Top Bottom