Neler Yeni

AM4 sistemden AM5 sisteme geçiş yapacağım, topladığım bilgisayar sizce uygun mu?

yusufemin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Emin Yılmazer
güncel sistemim
ASUS ROG STRIX GTX 1660 Super ( kutu fatura garanti var )
Ryzen 5 5600X ( kutu fatura garanti var )
Gigabyte B450M ( kutu yok fatura garanti var )
Goodram 8x2 3600MHz CL18 PC4 Express 3200/3600 MHz ( kutu yok fatura garanti var )
PSU 600W +80 Plus markasını unuttum ( kutu fatura garanti yok )
Kasa Ganar'ın mavi bir kasası RGB falan yok.
satmayı düşünüyorum sizce ne kadara vermeliyim,

Almayı planladığım sistem işe şu

Veya 8x2 RAM yerine Corsair 16GB Vengeance 5200Mhz CL40 DDR5 Siyah Kutusuz Ram | ITOPYA
16x2 mi yapmalıyım eksik fazla herhangi bir şey varsa söyler misiniz?

Artı olarak ekran kartını 2. el almayı planlıyorum bütçeme göre aklımda 6k-7k arası var öneride bulunabilir misiniz 0 ekran kartı alacak durumum yok maalesef.

EKLEDİĞİM PARÇALARDA ŞU YERİNE ŞU DAHA İYİ OLUR ŞU OLMAMIŞ GİBİ ŞEYLERDE ÖNERİDE BULUNURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM...

Her şey DAHİL bütçem 27000 CİVARI 1TL BİLE ÜSTÜNE ÇIKAMAM

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Tufan
Am5 geleceğe yönelik güzel seçim ama anakartı daha üst segmen öneririm ilerde güncellerken daha iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Direk gözüme çarpanları söylüyorum. Detaya inersem işin içinden çıkamam.
> RAM olarak fiyatına göre biraz zayıf kalıyor. Şu ikisi iyi olabilir. Kırmız ve Siyah arasında AMD tabanlı bi uyumsuzluk sorununa dair bir şey duydum biraz araştırsan muhtemelen bulursun veya iade edersin diye düşünüyorum.

> 7500F gibi bir işlemci için kaliteli bir kule tipi fan yeterli olacaktır.
https://www.akakce.com/islemci-sogu...rebir-degisim-garantili-fiyati,520187600.html
Sıvı soğutma istersen seçtiğin soğutucu güzel duruyor. Daha iyi var mı emin değilim.

> SSD konusu önceki madde ile bağlantılı. WD Blue güzeldir ancak Exceria modelinde DRAM var. Sanırım blue daha dayanıklıyken Kioxia daha stabil.
https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...gg8-m-2-pci-express-3-0-fiyati,706880562.html
Eğer yukarıdaki maddeyi uygulayacaksan bütçe açığı ile 1tb ssd ye çıkabilirsin.

> Gördüğüm kadarıyla kasa + psu ayrı almak biraz daha avantajlı. Ekran kartı söylememişsin 1660s olarak varsaymak zorundayım.
Böyle de olunca kaç W psu lazım onu kestiremiyorum.

yusufemin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Emin Yılmazer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk gözüme çarpanları söylüyorum. Detaya inersem işin içinden çıkamam.
> RAM olarak fiyatına göre biraz zayıf kalıyor. Şu ikisi iyi olabilir. Kırmız ve Siyah arasında AMD tabanlı bi uyumsuzluk sorununa dair bir şey duydum biraz araştırsan muhtemelen bulursun veya iade edersin diye düşünüyorum.

> 7500F gibi bir işlemci için kaliteli bir kule tipi fan yeterli olacaktır.
Sıvı soğutma istersen seçtiğin soğutucu güzel duruyor. Daha iyi var mı emin değilim.

> SSD konusu önceki madde ile bağlantılı. WD Blue güzeldir ancak Exceria modelinde DRAM var. Sanırım blue daha dayanıklıyken Kioxia daha stabil.
https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...gg8-m-2-pci-express-3-0-fiyati,706880562.html
Eğer yukarıdaki maddeyi uygulayacaksan bütçe açığı ile 1tb ssd ye çıkabilirsin.

> Gördüğüm kadarıyla kasa + psu ayrı almak biraz daha avantajlı. Ekran kartı söylememişsin 1660s olarak varsaymak zorundayım.
Böyle de olunca kaç W psu lazım onu kestiremiyorum.
Artı olarak ekran kartını 2. el almayı planlıyorum bütçeme göre aklımda 6k-7k arası var öneride bulunabilir misiniz 0 ekran kartı alacak durumum yok maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3060 almayı düşünüyorum bulabilirsem ek 2000tl daha ekleyip 3070 alabilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Mesaj otomatik birleştirildi:

3060 almayı düşünüyorum bulabilirsem ek 2000tl daha ekleyip 3070 alabilirim
2. el piyasasından pek anlamıyorum malesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
909,821
Üyeler
141,193
Son üye
oyungezer
Top Bottom